wueska

Łuparka do drewna

Polecane posty

Gość   
Gość

To było link do wałka dać . Pytanie jest tak durne , że aż idiotyczne . Podejdzie każdy wałek na zatrzask . Długość wałka zależna od tego jak tę łuparkę zamontujesz . Możesz zamknąć temat . nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway    12
walek mam a chodzi mi czy bedzie pasowac kolego do tej łuparki bo chce ja kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra . Wałek masz na zatrzask , czy na kołpak ? Dlaczego myślisz że może nie pasować ? Co Cię niepokoi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway    12
chodzi o to ze mam samozbierjaca i w ten walek co tu przy luparce jest ciesz niz w rotacyjnej dlatego pytam jesli piszesz ze bedzie pasowac to temat do zamkniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu twierdzisz że jest cieńszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To do zbierarki jaki wałek zakładasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway    12
do zbierarki jest dłuższy jak do kosiarki jakbys chcial woedziec i ma miejszy walek. co co to obchodzi pytam sie jak masz zamiar pisac o jakis glupotach to pisz gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

keeway zrób łuparke ze zwolnicy albo przekładni bedzie lepsza szybsza połozysz klocek na prowadnicy i idziesz po nastepny kladziesz i tak wkolko

a przy tej swidrowej to musisz wziac klocek i pchac z poczatku az swider zalapie bez sensu to jest ,,,tyle tylko ze przy robieniu konstrukcji do tej swidrowej to zrobisz ja szybciej niz do tamtych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ten wałek ma standardowy wieloklin na sześć frezów taki sam jak w rotacyjnej i musi pasować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946
silnik Loncin 4 konie i podstawa. Przekładnią na łańcuchu pół cala podwójnym i poco ciągnik angażować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946
tak wogóle to już były do przerobienia łożyska bo obudowy niezbyt mocne. Jeszcze jak stół niema zabezpieczenia przeciw wciągnięciu materiału pod świder... Napęd to najmniejszy kłopot - ważniejszy jest stół w tym przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piozz napisał:

stachu a masz jakies foto jak wyglada ta co mowisz ze zwolnicy

kolego wpisz sobie w youtube "łuparka ze zwolicy " i tyle Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejf218    0

Witam mam taki problem ponieważ chciałbym zrobił luparka a mam tylko silnik 5.5 kw 1400obr. I nie wiem jaka pompę rozdzielacz i siłownik wybrać. Klocki chciałbym lupac o długości około 52cm. Dzięki i proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejf218    0

Jednak zmiana mam silnik 7.5kw jaka pompę do tego silnika mam kupić siłownik będę miał około 120mm tlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Witam chciałbym wykonać łuparkę do drewna hydrauliczną pionową mam troche materiału tylko zastanawiam sie czy zrobić ją z własną pompą czy prosto z ciągnika dodam że pracowała by z t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

dodam tylko że prąd jest tanszy za godzinę pracy niż w tych czasach w Polsce olej napędowy ;) i silnik elektryczny ciszej pracuje więc zdrowiej i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
Przy napędzie elektrycznym eksploatacja wyjdzie trochę taniej i bd ciszej jak pisze kolega, ale wyjdzie drożej w budowie, dużym plusem zasilania bezpośrednio z hydrauliki ciągnika jest to, że taki rębak możesz zabrać do np. do lasu.

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z lasu i tak musi zwieźć czy to pocięte na śniadki czy już połupane. Tak jak MariuszKlim  napisał - przy dzisiejszych cenach ropy  ekonomiczniej zrobić  to na silniku elektrycznym  - za 10 godzin pracy silnika 7 kW zapłaci - 35-40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tombo22
      Witam. Chciałbym wykonać łuparkę hydrauliczną do drewna dwusekcyjną czyli z regulacją wysokości noża. I w związku z tym mam kilka pytań. Otóż posiadam pompe hydrauliczną NSZ32 z Białorusi, silnik 5.5Kw, Siłownik o średnicy 10cm i wysuwie 50cm dwustopniowy, do posuwu noża siłownik z t25. I tu powstają pytania czy pompa nie jest zbyt duża? Jaki rozdzielacz zastosować ? oraz jakiej wielkości zbiornik oleju będzie potrzebny? Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez kamil2111
      Będziemy budowali garaż na maszyny 10x5,5m, dach dwuspadowy, pokryty blachą i moje pytanie jest takie czy nadaje się na więźbe drewno osikowe albo olszynowe jeżeli tak to jakie elementy. Tego drzewa mamy w bród, szkoda ruszać sosny na taki garaż. 
    • Przez wiecho
      Witam, proszę o opinie posiadaczy wyciągarki z bloczkiem hydraulicznym . Czy wywijak spełnia swoje zadanie, czy jesteście z tego udogodnienia zadowoleni? Przykład:  
      https://www.olx.pl/oferta/wyciagarka-lesna-6-5-eh-krpan-nowa-z-bloczkiem-hydraulicznym-pilot-CID757-IDpjGGW.html#63a9738cfb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj