wueska

Łuparka do drewna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łuparka świdrowa fajna sprawa szybko można połupać drewno i gwarantuję że najlepsza siekiera nie doruwna temu użądzeniowi, max średnice jaką łupałem to 75cm c-330 lekko poddusiło na 600/obr. Zrobiłem sobie na WOM do ciągnika allegro.pl/luparka-do-drewna-swider-wom-komplet-i2558396204.html taki model, ramę dorobiłem w cztery godziny bo długo szukałem materiału w domu. Teraz można też kupić z wymienną końcuwką. Fajna maszyna na usługi dobre pieniądze na tym idzie robić łupiąc drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Temat umarł? Dziś wpadłem na pomysł właśnie takiej łuparki. Silnik 4kw, pompa ze wspomagania od VW lub od C-330, siłownik jaki posiadam jest chyba od stopy od cyklopa, pewności nie mam. Musiałbym zakupić jedynie rozdzielacz dwustronnego działania i trochę złomu. Rama np z ceowników 50 czy tam 100, wzmocnienia z blach, urządzenie rozrywające w kształcie + lub po prostu I i na siłowniku płyta dopychająca drewno. Kloce głównie świerkowe czasami modrzew, ważne: proste drewno przerąbie spokojnie siekierą, łuparka miałaby służyć do rozłupywania sękatego, poskręcanego drewna, odziomków. Kloce ok 30cm długości , średnice różne.

Co o tym szanowni koledzy sądzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam zrobić sobie samemu świdra, obecnie na WOM mam maszyna naprawdę wydajna żadna siekiera nie doruwna tej maszynie, we dwoje to robota idzie jak trzeba jeden tnie drugi rąbie z tym że ten co tnie nie nadąża za rębakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

Kupiłem ostatnio łuparkę na alegro świder z podstawa lożyskowaną i frezem na wom do ciągnika rame dospawałem sam zajeło mi to no z 4 godzinki za te pieniądze warto napewno lepiej niz siekierą łpuparka chydralliczna nie miałem z nią ztyczności ale pewnie byla by lepsza ale koszt jej zrobienie napewno dużo wiekszy i problemowy do zrobienia , łupałem nią cieżkie drzewo było sekate i wyschnięte (siekiera nie chciala sie wbijać w te pieńki dwa razy trzonek pekł i postanowiłem zrobic taką łuparke )c 330 perkotala sobie na wolnych obrotach i prawie nic nie czuła pieńki były spore, średnica pięnkow w tej łuparce nie ma znaczenia wszyskie pójdą .Moim zdaniem przydatna i ułatwiająca maszyna do łupania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerstwylos    0

Siemanko

Stworzyłem taka oto łuparkę która : łupie i tnie w poprzek pniaki zresztą zobaczcie sami .

Wszystko to powstało jak piła łańcuchowa odmówiła współpracy . Już zapomniałem co to jest ostrzenie łańcucha , olej do prowdnicy bęzyna itp. problemy .

 

Jestem zadowolony i nie chce nic innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech89    0

Nadaje się to do pracy czy jest za słabe?

Łuparka hydrauliczna pozioma ŁHE 8T-52 230V lub ŁHE 8T-52 400V (stacjonarna, z silnikiem elektrycznym)

 

 

NOWY MODEL

Do łupania drewna krótkiego "kominkowego". Stabilna, solidna konstrukcja zapewniająca doskonałe wyniki pracy. Obsługa dwuręczna gwarantująca bezpieczeństwo pracy. Regulowana wysokość pracy do 3 poziomów (H) 550/600/660 mm.

Dane techniczne:

Występuje w dwóch wersjach: ŁHE 8T-52 230V lub ŁHE 8T-52 400V

Silnik: 230V/50Hz / 2,2 kW lub 400V/50Hz / 2,2 kW

Nacisk: 8 Ton

Max. średnica łupanego drewna: do 45 cm

Max. długość łupanego drewna: do 52 cm

Posuw pracy: 12 cm/s

Posuw powrotny: 12 cm/s

Wymiary: 1460 mm (L) x 350 mm (W) x 550/600/660 mm (H) - zmienne

Waga: 80 kg

Dodatkowe akcesoria:

- stół roboczy do łuparki (wysokość 70 cm)

- klin rozszerzający

- klin do łupania drewna na 4 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WontekToJa    1

Cześć , oglądałem to podczas pracy na YT , niby łupie ale drewno na filmiku było idealne do łupania takie że młotkiem byś rozłupał , ale do sedna , do czego ci będzie służyć . Będziesz rąbał dla siebie czy na sprzedaż większe ilości i podaj cenę tego cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zamiast tej hydraulicznej lepiej spraw sobie takie cacko

 

 

ciekawe jak sobie by poradziła hydrauliczna z takim sękiem mam takie śrubowe podobne i się dobrze sprawuje i nie mało przewaliła nawet takie klocki że we dwóch cza było podnosić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie zgadzam się z kolegą ysy.

Ja już też przerabiałem ten temat i powiem tak:

Miałem stożkową i jest niebezpieczna-możliwość wyrwania,obrócenia klocka i przygniecenia ręki.Bardziej pracochłonna-duży klocek trzeba łupać dwu,trzy krotnie.

Teraz mam hydrauliczną własnej konstrukcji i nie ma porównania do stożkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,mam też łuparkę świdrową już kilka lat, dobrze się nią łupi i dość prędko to idzie, gorzej jak jak drewno ma włukna jest ciąglwe to i jeszcze trzeba rozrywać po rozłupaniu bo włukna dalej trzymają, jednakże przyznam rację koledzeKRISS75 że jest bardzo niebezpieczna w pracy i może połamać dłonie,w czsie jak wkręci świder w zawiły klocek ,a silnik mocny to klocek potrafi latać jak śmigło, teraz usprawniłem i już tego nie robi ,a podstawą jęst grubość blatu stoła na którym klocek jest lupany bo stół potrafi sie ugiąć pod naporem siły jaki powstaje w czasie łupania, sczególnie nie zbyt grube klocki i wkręcone na stożek drewno wówczas lata jak śmigło wiatraka ,ja pod tym stożkiem od dołu przyspawałem klin rozszczepiający i naostrzony który to rozcina włukna w czasie łupania ponadto zapobiega niespodziewanemu wyrwaniu klocka i obracaniu nim bo klin rozdziela łupane połówki i nie ma już takiej możliwości obracania nim i jak już pisałem blat musi być gruby aby się nię uginał pod naporem siły łupanego klocka, łupałem drewno więza i to bardzo zawiłe i dość sękate, to powiem że to nie jest przyjemna praca zarazem niebezpieczna ,podoba mi się łuparka hydrauliczna z łupaniem jednoczesnym na kilka części, lecz czas mi nie pozwala na zrobienie takiej, lecz napewno jest bardziej praktyczna i bezpieczna od świdrowej ,a prędkość pracy nie ma co przedkładać aż tak nad własne bezpieczeństwo, ja przez miesiąc w rękę nic nie mogłem wziąc jak mi potłukło ,dobrze że tylko tak to się zakończyło i nie zmiżdżyło dłoni, wiadomo że nie każdy ma czas aby robić hydrauliczną, pozatym jeszcze z czego i czym to zrobić :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech89    0

Cześć , oglądałem to podczas pracy na YT , niby łupie ale drewno na filmiku było idealne do łupania takie że młotkiem byś rozłupał , ale do sedna , do czego ci będzie służyć . Będziesz rąbał dla siebie czy na sprzedaż większe ilości i podaj cenę tego cuda.

 

Łuparka ma być dla mnie. Będę łupał sosnę, brzozę, olszynę

 

ŁHE – 5 T – 52 cm \ 1.5 kw. 1650 zł

ŁHE – 8 T – 52 cm \ 2.2 kw. 1100 zł

Stół 195 zł

Klin na 4 części 145 zł

 

Ceny brutto / silnik o większej mocy nie zwiększy siły nacisku

 

To mi gość odpisał

Edytowano przez Wojciech89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1784    0

Wachowem nie jestem ale jak ja robiłem łuparkę hydrauliczną to bazowałem sie na takim wzorze:

Moc silnika = przepływ pompy w l/min * ciśnienie w (w atm) jakie uzyskamy przy nominalnych obrotach silnika / 600

 

I jakoś jest mi trudno zrozumieć jak przy tych 2.2 kw uzyskać 8T nacisku...być może jest coś o czym nie wiem a ktoś będzie mnie w stanie oświecić to będę wdzięczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WontekToJa    1

Aby osiągnąć 8 ton nacisku potrzebujemy:

Przy ciśnieniu 250 bar, 32cm2 powierzchni tłoka ?

Jeśli tak to pompa musi podawać 384cm3 oleju na sekundę, aby osiągnąć 12cm wysuwu tłoka przez sekundę czyli 23 litry na minutę.

Przy tym silniku no nie wiem. Gdyby ta łuparka miała dwu stopniową pompę to jak najbardziej ale o tym nic nie jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

łuparka świdrowa jak jest źle zrobiona to tak się dzieje przede wszystkim świder musi być przy samym stole i przy stożku jeszcze klin aby był niewielki prześwit i niema możliwości żadnego obracania i co najważniejsze na pasku klinowym aby przy zablokowaniu paski się ślizgały a inaczej dzieją się cuda niewidy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jak łupałem zawiłe i prawie suche klocki to nie było mowy aby paski miały luz i możliwość poślizgu bo co klocek świder stawał i się paski paliły(są dwa) ,a tak to łupi aż trzeszczy drewno i dobrze łupi, najwyżej jak nie rozłupi po wkręcenie to wywierci dziure taką jaki jest stożek ale się nic nie zatrzyma,jedynie jak wyłącze sam, a silnik jest 4,5kw :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam szanowne Forum!
Chce zakupić taką łuparkę do drewna i proszę o porady odnośnie takiego sprzętu... Czy ktoś używa? Maszyna jest chyba niebespieczna,tak wyczytałem opinie. No oczywiście trzeba łupać równe łupki,bez sęków i świerze lepiej...Ale jak ktoś ma takie urządzenie,niech się podzieli uwagami.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

ja sobie zrobiłem, wiadomo że trzeba przestrzegać bhp a nie pchać palce tam gdzie nie trzeba. Siekierą też można krzywdę sobie zrobić. Moja jest napędzana silnikiem 4kw, koniecznie musi mieć wyłącznik lewo prawo i klin pod swidrem i solidny blat, ja zrobiłem z blachy 4mm i później musiałem wstawiać teownik pod blatem tak samo świder początkowo umocowany na katownikach 60 które jak się okazało giely się pod sekatymi klockami. Ogólnie nie zamienił bym na siekiere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam zrobioną łuparkę, tylko moja pracuje przy ciągniku.Klin pod świdrem obowiązkowo bo w c330 nie ma lewych obrotów, i kiedyś bez klina niektóre klocki( połówki) wciagało pod świder i była zabawa jak to wybić potem. blat u mnie 6mm i daje radę.
z resztą blat zdejmowany i mogę metrowe klocki łupac. świder mam 100mm, ale są też większe.ogólnie super sprawa taka łuparka. c330 klekota na 600-700 obrotów, spalanie prawie żadne a efekty pracy są. ja też nie wróciłbym już do siekiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki za odzew w moim zapytaniu Panowie. Maszyna jest ciekawa i ułatwia pracę z drzewem,tylko musi być dobrze zrobiona. Ten klin pod świdrem,włącznik lewo-prawo i solidny stół...
Mam taką upatrzoną na Olx.pl.
Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tak wszystkich nagrało na naciąganie ? Święta niby coraz bliżej , a oszustów coraz więcej . Napisz wprost że masz do sprzedania , a nie podchody durne robisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway    12

jakei naciaganie chce se zrobic łuparke i pytam czy podejdzie do niej walek do rotacyjnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tombo22
      Witam. Chciałbym wykonać łuparkę hydrauliczną do drewna dwusekcyjną czyli z regulacją wysokości noża. I w związku z tym mam kilka pytań. Otóż posiadam pompe hydrauliczną NSZ32 z Białorusi, silnik 5.5Kw, Siłownik o średnicy 10cm i wysuwie 50cm dwustopniowy, do posuwu noża siłownik z t25. I tu powstają pytania czy pompa nie jest zbyt duża? Jaki rozdzielacz zastosować ? oraz jakiej wielkości zbiornik oleju będzie potrzebny? Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez kamil2111
      Będziemy budowali garaż na maszyny 10x5,5m, dach dwuspadowy, pokryty blachą i moje pytanie jest takie czy nadaje się na więźbe drewno osikowe albo olszynowe jeżeli tak to jakie elementy. Tego drzewa mamy w bród, szkoda ruszać sosny na taki garaż. 
    • Przez wiecho
      Witam, proszę o opinie posiadaczy wyciągarki z bloczkiem hydraulicznym . Czy wywijak spełnia swoje zadanie, czy jesteście z tego udogodnienia zadowoleni? Przykład:  
      https://www.olx.pl/oferta/wyciagarka-lesna-6-5-eh-krpan-nowa-z-bloczkiem-hydraulicznym-pilot-CID757-IDpjGGW.html#63a9738cfb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj