wueska

Łuparka do drewna

Polecane posty

andrzej78    579

Moim skromnym zdaniem : łuparki hydrauliczne wydajnością nie zachwycają , dając mocniejszy silnik ok 5-7 kw , wydajniejszą pompę coś tam można więcej "wydusić " ale z kolei  coś tam może nie wytrzymywać ( przewody). Można się bawić łuparką , wiadomo prawie zero wysiłku , ale w gospodarstwie na miejscu , w lesie -  strata czasu.  Jestem za tym ,aby szybko  w lesie naładować przyczepę drewnem  i odjazd. Nie to żebym nie znał tematu , bo ma znajomy samoróbkę , przy sękatym twardym drewnie lekko nie ma. Wiem, że zwiększał silnik na 5,5 kw bo 4,0 nie dawał rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
kolegi to jus lepiej swidrowa luparke żeby hydrauliczna miała sens to musi być sila nacisku minimum 15 ton no chyba ze to jest olssyna o średnicy do 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Wszystko zależy od wydajności pompy i przepływie rozdzielacza. Zasilanie z ciągnika słabe. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż zbiornika z olejem i napęd z wałka WOM. Zasilanie elektryczne dobra sprawa jak w podwórku ale jak gdzieś dalej już jest problem z prądem. Drzewo leśne niejest takie zawiłe w łupaniu nie to co drzewo z jabłoni i pieńki z nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tombo22
      Witam. Chciałbym wykonać łuparkę hydrauliczną do drewna dwusekcyjną czyli z regulacją wysokości noża. I w związku z tym mam kilka pytań. Otóż posiadam pompe hydrauliczną NSZ32 z Białorusi, silnik 5.5Kw, Siłownik o średnicy 10cm i wysuwie 50cm dwustopniowy, do posuwu noża siłownik z t25. I tu powstają pytania czy pompa nie jest zbyt duża? Jaki rozdzielacz zastosować ? oraz jakiej wielkości zbiornik oleju będzie potrzebny? Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez kamil2111
      Będziemy budowali garaż na maszyny 10x5,5m, dach dwuspadowy, pokryty blachą i moje pytanie jest takie czy nadaje się na więźbe drewno osikowe albo olszynowe jeżeli tak to jakie elementy. Tego drzewa mamy w bród, szkoda ruszać sosny na taki garaż. 
    • Przez wiecho
      Witam, proszę o opinie posiadaczy wyciągarki z bloczkiem hydraulicznym . Czy wywijak spełnia swoje zadanie, czy jesteście z tego udogodnienia zadowoleni? Przykład:  
      https://www.olx.pl/oferta/wyciagarka-lesna-6-5-eh-krpan-nowa-z-bloczkiem-hydraulicznym-pilot-CID757-IDpjGGW.html#63a9738cfb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj