wueska

Łuparka do drewna

Polecane posty

wueska    1

witam znalazłem taki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=J8DcF7N98uQ&...feature=related i od razu mi sie spodobało, że chciałbym coś takiego zrobić , nie trzeba machać siekierą tylko podsuwać pniaczki i patrzeć jak się łupią ;) i tu moje pytanie czy ktoś coś takiego użytkuje , jak sie to sprawdza i skąd wziąść ten stożek ??? mile widziane inne wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Tam nie ma stożka tylko jest graniastosłup trójkątny-klin ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

super sprawa ,a na tym stożku jest frez jakby gwint ,wwierca się w pniak i rozrywa ,proste i skuteczne podoba mi się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Fajna sprawa, nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje... Co do świdra to dobry tokarz jak będzie miał materiał to bez problemu takie coś dotoczy, a napęd może być z ciągnika z wałka WOM, tylko trzeba jakąś podporę z łożyskiem zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

napęd i podpory to nie pproblem tylko najgorszy ten stożek , pewnie może być ze zwykłej stali tylko jaki gwint mu naciąć i czy nie lepszy byłby taki stożek którego tworzące byłyby łukami skierowanymi do jego osi czy jednak taki zwykły??? może jest na forum jakiś użytkownik takiego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

a nie lepiej cos na kołach;D że siłownik masz na ramie i z goru idzie sikiera i rozłupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a te luparki przetna klocka co bedzie mial séki???


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam zamiar sobie taką łuparkę hydrauliczną zrobić, tylko nie wiem z czego mógł bym wziąć rozdzielacz do siłownika dwustronnego. poradźcie mi. pompę to od cyklopa mogę zastosować i napęd z silnika elektrycznego tak 5KW powinno wystarczyć, a to wszystko na ramie z jakiegoś dwuteownika i bym łupał sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Rozdzielacz od Cyklopa np.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Tylko pamiętaj żeby części ruchome były zabezpieczone osłonami szczególnie jeżeli będziesz robił napęd z wałka ciągnika. Brak osłony może skończyć się tragicznie dla osoby obsługującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

posiadam 3 cylindry od bizona super z056 2 z podnośnika motowideł i jeden od układu kierowniczego. Chciałbym jeden z nich użyć do skonstuowania łuparki do drewna na podnośnik i pod hydraulikę do c355 który z nich jest najlepszy i czy da rade coś takiego zrobić jak tak to jak się do tego zabrać z góry dzięki pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

w galeri chyba w wynalazkach jest taka łuparka zrobiona ale raczej do ciągnika to wydaje mi się że mało ekonomiczne jest ale zrobisz jak uważasz.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam taką stara troche przerobioną bo żeby wałek 125cm wsadzić orginalnie coś 80cm wchodziło. jest tam porządny tłok silnik z 3kW co napędza pompę i rozdzielacz 1 sekcja jak u cyklopa zdjęć nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Łuparka do ciągnika to jeśli chodzi o ekonomie kiepski pomysł. Duże zużycie paliwa mały efekt roboczy. Chyba lepiej na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jestem zainteresowany zakupem łuparki do drzewa na własne potrzeby. Nie miałem do czynienia z takim sprzętem. Czy ma to sens i jakiej klasy sprzęt kupić żeby to chciało coś łupać.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Masz już jakiś sprzęt na oku? Co chcesz łupać metrówki czy takie małe kawałki do pieca?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

LUPARKA SWIDER STOZEK WAL PILA KRAJZEGA REBAK KLIN (852891854) - Aukcje internetowe Allegro

 

Można by coś takiego wykonać (konstrukcja nie należy do skomplikowanych), świder można by było zrobić ze zwykłej stali.

 

Kiedyś na allegro był podobny zestaw ale mi się zdaje że cena była korzystniejsza.

A tu sprzęt w akcji:

i kilka innych : http://www.youtube.c...arch_type=&aq=f

 

Ale tym to będzie tylko można łupać na drewka do pieca bo z większymi pewnie sobie nie poradzi.

 

A wszystko zależy od Ciebie co się spodoba.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Te świdry mnie nie przekonują przez wzgląd bezpieczeństwa. Natomiast szukam opinii o łuparkach hydraulicznych dzieżko mi mieć coś upatrzonego skoro nie mam o tym temacie zielonego pojęcia.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa to w hydraulicznych brak el. wirujących. Świdry o napędzie elektrycznym są bezpieczniejsze od napędu mechanicznego (ciągnik) pod warunkiem że włączanie maszyny jest sterowane poprzez stycznik (włączanie nogą jak w maszynie do szycia np.) ale elementów wirujących nie wyeliminujemy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tombo22
      Witam. Chciałbym wykonać łuparkę hydrauliczną do drewna dwusekcyjną czyli z regulacją wysokości noża. I w związku z tym mam kilka pytań. Otóż posiadam pompe hydrauliczną NSZ32 z Białorusi, silnik 5.5Kw, Siłownik o średnicy 10cm i wysuwie 50cm dwustopniowy, do posuwu noża siłownik z t25. I tu powstają pytania czy pompa nie jest zbyt duża? Jaki rozdzielacz zastosować ? oraz jakiej wielkości zbiornik oleju będzie potrzebny? Pozdrawiam.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez kamil2111
      Będziemy budowali garaż na maszyny 10x5,5m, dach dwuspadowy, pokryty blachą i moje pytanie jest takie czy nadaje się na więźbe drewno osikowe albo olszynowe jeżeli tak to jakie elementy. Tego drzewa mamy w bród, szkoda ruszać sosny na taki garaż. 
    • Przez wiecho
      Witam, proszę o opinie posiadaczy wyciągarki z bloczkiem hydraulicznym . Czy wywijak spełnia swoje zadanie, czy jesteście z tego udogodnienia zadowoleni? Przykład:  
      https://www.olx.pl/oferta/wyciagarka-lesna-6-5-eh-krpan-nowa-z-bloczkiem-hydraulicznym-pilot-CID757-IDpjGGW.html#63a9738cfb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj