Polecane posty

BaRtEk7710    2

Witam.Mam pytanie odnośnie noży do sieczkarni przy kombaijnie .Czy lepsze są noże ząbkowane czy płaskie .I jakiej firmy są godne polecenia.

przemekbil    0

Witaj,

Noże gładkie zazwyczaj są do słomy, a na rzepak i kukurydzę masz noże ryflowane (ząbkowane).

Do kukurydzy, nie zakładasz wszystkich, dajesz co drugi i musisz zmniejszyć obroty.

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    1303

Stoję przed wymianą noży. Kombajn na 1 komplecie chodził 4 lata, zamieniłem stronami i pochodził 4 lata, ale widzę ze już są zrobione na okrągło i raczej pora na nowe.

Co wybrać proste czy ząbkowane? Kosimy średnio 40% rzepaku i 60% pszenica/jęczmień.
Ząbkowany od dilera za 28 zł sztuka, proste na internecie widzę za 12-16 zł.
Do tej pory były te proste.

Jest sens wchodzić w ząbkowane?
Czym się różnią ząbkowane z 2 stron od tych z 3 stron?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

BaRtEk7710    2

Założyliśmy noże zabkowane i w porównaniu do gładkich które mieliśmy w bizonie jest o wiele lepsze rozdrobnienie słomy. Wydaje mi się że zabkowane z 3 stron maja ząbki po bokach i u góry noża a z 2 stron maja ząbki po bokach nożyka

yacenty    1303

takie 3stronnie ząbkowane zamowiłem, jutro mają przyjść, zobaczymy jak będzie wyglądać sieczka

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów

BaRtEk7710    2

Należy też pamiętać o nóżkach stojących jeśli one są tempe to nowe kręcąc się mało dadzą

yacenty    1303

sprawiały wrażenie ostrych, ale dzięki za cynk zweryfikuje je.

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez massey76
      Witam 
      Stoję przed wymianą noży w sieczkarni, i mam takie pytanko jakie noże polecacie zwykłe płaskie czy może jakieś ryflowane ? sieczkarnia będzie ciąć głownie słomę po zbożach.   
    • Przez Radek23342
      Jak wymienić szczęki hamulcowe w kombajnie International 321. 
    • Przez jacek472
      Witam, jak w tytule czy ktoś miał do czynienia z sitami takiego typu, gdyż planuje zakupić sito otworowe do rzepaku do  NH tc 5,70, ale sito oskoplast ldw wpadło mi w oko i wydaje mi się to być dobrą opcją, bo myślę że nie powinno się przytykać podczas pracy. cena około 1800 netto, a otworowe myślę że max 600 netto. Jakieś opinie, przemyślenia?
    • Przez unipasz
      Siema W deutz fahr 1322 schodzi paliwo podeiżewam że to zaworek zwrotny tylko niemogę go znaleźć 

• Przez unipasz
      Siema może mi ktoś wysłać zdjęcie jak wygląda ta przekładnia od obrotów bęben młucacego w kombajnie deutz fahr 1322.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj