Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

Cinek8541    76

Mam Metal-Facha i chodzi na razie z zetorem 7011 możecie sobie wierzyć lub nie ale w słomie przy owijaniu siatką wyszło mi 5l\h.Co do samej siatki to można owinąć więcej niż te 210( wyliczenia wyliczeniami a co się dzieje na polu to druga sprawa) jak sianokiszonka to 2,5raza ale jak słoma np. z pszenicy czy pszenżyta to i 1,5 starczało.Jęczmienną słomę to więcej razy owijałem.Z mojego doświadczenia sznurka z kłębka 2000m starczało na koło 30 bel a z 3000 to 50.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Ja prasuje siano i słome od konca maja nawet do grudnia kukurydze na rolce siatki robie 210 215 belek rolka siatki 350zł koszt owiniecia belka fi 150 to jakies okolo 1,65 sznurkiem to była masakra wiazałem klebki jeden do drugiego duzo wysiadania pier... a z siatka zapier... i serce mnie nie boli jak owijam 17 sekund z wyrzutem bela i jade dalej gdzie kiedys minuta była na dwa sznurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chciał bym mieć taką wydajność na usługach, prasa zarobiła by na siebie, paliwo i reszę w jakieś 2 tygodnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

ile bierzecie za taka usługę ja mam zmienno komorowa claas variant 260 06r ilczycie za belka jaki wymiar godzine hektar od tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

Kolego @mzetor7011, gdybym pie**lił, to bym rodzinę powiększył.... a skoro TY taki jestes mądry i wszechwiedzący, to pochwal się swoją mądrością... oświeć nas.... zobaczymy jak będziesz świecił?? pewno jasno, ale krótko...

Widzę że nawet zabłysnąć nie zdążyłeś a już zgasłeś @FINN :D .

Jak nie umiesz liczyć i wykazać skąd te wartości { 100zł oszczędności i 100% więcej wydajności } się wzięły to nie wypowiadaj się publicznie przynajmniej nie udostępniaj swoich wyssanych z palca DANYCH :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@jaro, specjalnie dla ciebie poszedłem do prasy aby zobaczyć ile belek zrobiłem w tamtym roku... i aż się zdziwiłem... 1780 przeważnie było tak między 1200-1400 rocznie... i ja widzę sens dokupowania aparatu do siatki... jak braliśmy swoją Farmę w 2006 to dopłacilismy 4,5 tyś do aparatu... aby do siatki się przekonać to trzeba poprasować prasą z siatką... wtedy nie trzeba nosić ze sobą kalkulatorka i wyliczać do dwóch miejsc za przecinkiem opłacalności... (choć podoba mi się sposób obliczenia opłacalności wg kolegi @raf..) bo to się widzi, widzi się na własne oczy ta różnice i jak robota idzie... i nie trzeba nikogo przekonywac z kalkulatorem w ręku że obwiązywanie siatka jest lepsze..

@mariuszd93, może i nic konkretnego, ale swoje wyprasowałęm i wiem co nie co na ten temat... i wiem, że jak bym kupywał nową prasę, to aparat do siatki musiałby byc...

 

Ale niech każdy prasuje jak mu się podoba... dla mnie to i jak komuś lepiej pasuje to ręcznie może sznurkiem obwiązywać... ;) ja wiem, że robota z siatką jest nawet przyjemniejsza bo widać jak ubywa roboty... :) i mnie szlak nie trafia jak musze jechać na pole 10 ha i prasować słomę... bo z każdą godziną ha ubywają...

 

EDIT:

 

@mzetor7011, no co aj tobie poradzę, że mi tak wyszło... jak nie wierzysz, to nie... ja wiem że dzieki prasowaniu siatką zaoszczędziłem ok 100zł na dniu prasowania konkretnej powierzchni... powierzchni , którą bym prasował sznurkiem te 100 zł pweno poszło by przez tłumnik z dymem...

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Krone KR 130 uzywam siadki Defalnina 2000m kosztuje około 340 zł brutto sianokisoznke owijam 1,7 raza siano 2,5 :-) Czas od momentu podania siadki do ponownego ruszenie wacha sie w granicach 14-20 sekund:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja też trochę w życiu belek zrobiłem i nigdy nie pisałem że owijanie siatką jest be . Jest ok i moja aktualna prasa ma siatkę {pasowa zmiennokomorowa VICON RV187} i choć mam ją dopiero 2 sezony to nie chcę już innej . Nie rozumiem tylko niektórych danych które tu zostały zaprezentowane .

Co do kosztów to oszczędność na paliwie nie pokryje większego kosztu siatki ale zyskujemy też na czasie a to bezcenne .

Ja w ostatnim sezonie zrobiłem ok 2500 szt { w tym usługi } z czego ok 300 sznurek a reszta siatka


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Finn-mam tylko nadzieję że prasa nie stała za daleko :D .Ja całkiem nie uważam że siatka jest be (ba nawet myślę że cacy :D ) tyle że w wielu przypadkach (jak powyżej napisałem ) nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

daleko nie.. bo pod wiatą koło domu... ;) może nie opłacalna, ale czasami uzasadniona... chociażby pod względem czasowym...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@mariuszd93 ile razy owijasz sznurkiem,bo wg instrukcji Vicona 157 ;187 należy owijać od 10 do 22 razy na podwójny sznurek, jeżeli długość siatki i sznurka jest taka sama to 2 oploty siatki i 20 oplotów sznurka daje stosunek 1/10. Przy cenie siatki 340 zł a sznurka 34 zł cena się równoważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Siatką owijam 2,5 raza i realnie wychodzi mi ok 190 szt koszt siatki ok 350zł wychodzi 1,84 zł na szt

sznurek kupowałem cieńszy ale 4000m po 45zł z 2 kłębków wychodzi ok 130 szt więc koszt na szt ok 0,70 zł


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jaką siatkę polecacie do krone 1250 ROUND PACK.

co myślicie o siatce john deere


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Czas do owinięcia siatką bądź podwójnym sznurkiem jest podobny na lekką korzyść siatki. Jednak później przy rozwijaniu i transporcie to już siatka wygodniejsza.

A belek robię rocznie ok 2000szt z usługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

jaką siatkę polecacie do krone 1250 ROUND PACK.

co myślicie o siatce john deere

Do tej pory używałem siatki John Deere oraz ostatnio pół rolki nh (ta sama cena) i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że siatka JD lepiej się rozprowadza na brzegach i lepiej się klei do poprzedniej warstwy (zwykła Netwrap- nie Cover Edge). A jak spisują się tańsze siatki to nie wiem bo jeszcze nie miałem "przyjemności" nimi robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

czy ktoś kupił już siatkę w tym roku i po ile :)

pozdrawiam


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię kiszonki w pryzmach, ale kiedyś pokusiło mnie, żeby spróbować w balotach. Miałem 72 sztuki z czego chyba 3 owinięte siatką i gdybym jeszcze kiedyś zdecydował się na baloty to nigdy więcej sznurka!!!!!!!!!!!! Wychodzigo duuuużo a rozwijanie to masakra - 15 minut a z siatki max. - 15 sekund.

 

 

15 MINUT??? to weź postaw bele na denko,znajdź początek i wtedy odwijasz na około i zajmie ci to góra 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tak i chodzisz jak idiota wokół beli, przez 5 min, aż Ci się kręci w głowie i porzygać się można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj