Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzej24871    12

słomę to sobie można owijać i starym sznurkiem, ale sianokiszonki od takiego syfu z odzysku, to się tylko psuja i zamiast zysku mamy same straty.

Z tym małym zapotrzebowaniem macy pras zmiennokomorowych to średnia prawda, do takiej i takiej w przypadku noży i rotora potrzeba blisko 100KM

W zmienno komorowej snopek jest dobijany od początku i ostatnie zewnętrzne warstwy nie są tak dobite jak w stało komorowej , ale wcale to nie znaczy że stałokomorowa lepiej dobije ponieważ środek beli jest znowu słabiej dobity . Mało czy dużo to pojęcia względne moim zdaniem dwie prasy które uzyskają ten sam stopień zgniotu to na pewno mniejsze zapotrzebowanie maxymalne na moc będzie mieć zmienno komorowa , ze stało komorową jak jest komora pósta to w zasadzie same mechanizmy obracające mase w komorze nie stawiają oporów prawie żadnych ale jak się zaczyna prawdziwe dobijanie czyli pod sam koniec to już całkiem sporawo , i właśnie o to mi chodzi że przy maxymalnyym zapotrzebowaniu na moc w stało komorowej trzeba stać w miejscu i czekać aż się zwiąże ty sznurkiem a siatką to np jak się robi na górach to wystarczy się zatrzymać włączyć siatke i za nim się zdąży wykręcić ciągnikiem (który nie ma rewersu) to balot jest owinięty.

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Witam,

Mam problem z owijaniem siatką - siatka nie rozkłada się dobrze na całej szerokości balota - odsuwa się od brzegów o 10 - 15 cm. Prasuje DF GP 2,30.

Macie na to jakieś rady, może konkretny rodzaj / producent siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja mam Fort F 21-41 i też mi czasem się zdarzy że siatka trochę zejdzie. Wg mnie to chyba wina siatki że nie idzie całą szerokością po wałkach do komory. Nie wiem jak tam u Cb ale ja mam coś takiego że siatkę podaje dołem i jak widzę że idzie węziej to zaraz z początku złapie trochę towaru np. siana co mi dociśnie tą siatkę i jest potem ok .

A i mi na równe 400 bel ( 140x120) wyszło 3 rolki siatki po 2000m każda a owijanie koło 3 razy jak liczyłem :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Obliczając koszty siatki i sznurka przy siatce 2000m i sznurku tez 2000 metrow/4kg wliczając koszty paliwa to siatką wychodzi taniej. Obliczenia dla 2 owinięć siatką prasą NH644 i 14 owinięć sznurkiem aparatem na 1 sznurek dla prasy carraro 1200. Nie mówiąc o czasie pracy. gdybym miał mocniejszy ciągnik to pewnie różnica byłaby jeszcze większa. Teraz 360 3P z NH 644 wyciska spokojnie 40 bel na godzinę. Z lepszym ciągnikiem byłbym w stanie zrobić te 50 bel na godzinę ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

kolego to kup sobie szerszą siatke 130 cm i po problemie,

sznurek jest tanszy w zakupie ale owijając na polu czekasz o wiele dłuzej czyli spalasz wiecej paliwa pomnóz to razy kilkaset balotow.

1 sznurek to czas ok 25-30 sekund 2 sznurki nie wiele szybciej natomiast siatka 2,5 owinięc np w prasie welger trwa 7 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

W słomie wystarczy niecałe 2 owinięcia. Ja mam ustawione na 1.75, a w sianie już trzeba 2 razy puścić minimum. Ustawiam wtedy na 2.25 i jest bardzo ładnie. Owijanie na 2 sznurki przy 14 owinięciach trwa bardzo szybko. Tylko 7 obrotów beli. W następnym sezonie postaram się zrobić jakieś pomiary czasu ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Zależy ile razy owijasz i jaka wielkość beli np.

 

jeżeli owijasz belkę 120x120 2 pełne obroty to na jednego balota idzie około 7,5metra

stąd siatka 2000m starczy na około 266 bel a siatka 3000m na 400 bel

 

3 pełne obroty to już idzie 11,3metra siatki

stąd siatka 2000m starczy na około 176 bel a siatka 3000m na 265 bel

 

jeżeli belka ma 120x160 przy 2 obrotach idzie około 10m

stąd siatka 2000m starczy na około 200 bel a 3000m na 300 bel

 

przy 3 już około 15m

stąd siatka 2000m starczy na około 133 bele a 3000m na 200 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek911    0

Owijam siatką i nie zamieniłbym nigdy na sznurek, siatką przede wszystkim szybciej. Baloty w stogach owinięte siatką moim zdaniem mniej zamakają a to za sprawą że siatka nie robi żadnych wgłębień w balocie i woda szybciej spłynie i zarazem mniej wsiąka... krótka słoma w siatce lepiej się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

Mam ptanie dzisaj zadatkowalem prase Faraboli EKSTREME 265 i nie wiem jaka siatka jest do niej najlepsza,i jaki koszt jest tej siatki, i ile wyjdzie z niej bel.Za wszystkie odpowiedzi DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

witam, mam prase sipme classic. Coś sie stało i po każdym owinieciu beli siatką musze wyjść z traktora nawinąć siatki ponieważ mi za krótko ucina i przy nastepnym balocie by nie załapało do owijania. napoczątku to sie zdarzało bardzo rzadko sporadycznie, a teraz prawie za kazdym razem. co sie stało i jak to zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Zależy ile razy owijasz i jaka wielkość beli np.

 

jeżeli owijasz belkę 120x120 2 pełne obroty to na jednego balota idzie około 7,5metra

stąd siatka 2000m starczy na około 266 bel a siatka 3000m na 400 bel

 

3 pełne obroty to już idzie 11,3metra siatki

stąd siatka 2000m starczy na około 176 bel a siatka 3000m na 265 bel

 

jeżeli belka ma 120x160 przy 2 obrotach idzie około 10m

stąd siatka 2000m starczy na około 200 bel a 3000m na 300 bel

 

przy 3 już około 15m

stąd siatka 2000m starczy na około 133 bele a 3000m na 200 bel

 

 

Zapomniałeś uwzględnić elastyczność siatki :)

 

@Sokol2 Napisz trochę bardziej zrozumiale to postaram ci się pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Z tego co słyszałem, to dużo osób poleca siatkę John Deere. Ja nigdy nie owijałem siatką więc nie mogę powiedzieć które wg. mnie są dobre.

 

+ siatki jest taki, że ma w sobie 23% VAT a sznurek tylko 7%

 

Czy kupisz siatkę JD, Claas, Ekobull czy CNH i tak kupijesz siatkę TAMA, więc wybierz tą która jest najtańsza przy zachowaniu tych samych parametrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Plusami jest to że :

nietrzeba czekać tak długo na owinięcie beli,przez co zwiększa się wydajnossć maszyny

bela ze słomy struchlałej lub po kombajnie z rotorem lepiej będzie się trzymać kupy :D

Minusami:

cena wyższa niż sznurek

w przypadku niektórych pras gdy jest wiatr to siatke zawiewa i niemożna obinąć beli ;(

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Czy kupisz siatkę JD, Claas, Ekobull czy CNH i tak kupijesz siatkę TAMA, więc wybierz tą która jest najtańsza przy zachowaniu tych samych parametrów :)

Niby tak, ale jak dostałem z prasą siatkę NH i później założyłem siatkę JD to różnica w jakści była powalająca na korzyść JD. Do plusów siatki dodałbym jeszcze łatwiejsze i szybsze rozwijanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2
w przypadku niektórych pras gdy jest wiatr to siatke zawiewa i niemożna obinąć beli ;(

Jakie to prasy? Pytam, bo rozglądam się za nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Niby tak, ale jak dostałem z prasą siatkę NH i później założyłem siatkę JD to różnica w jakści była powalająca na korzyść JD. Do plusów siatki dodałbym jeszcze łatwiejsze i szybsze rozwijanie...

Sa różne rodzaje siatek i akurat siatki CNH są tymi najprostszymi z oferty tamy, może ta z JD miałeś jedną z tych lepszych, bo jest kilka do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

@ Dodi a wiec tak: Zrobie balota, owijam go siatką, wypuszczam go i jade dalej. Jak już jest gotowy następny do owijania to ciągne za sznurek i owijam, tylko ze balot nie złapie siatki ponieważ jest tak ucięta ze jej prawie nie widać dlatego musze zawsze wyjść z ciagnika i tak ok 20-30cm jej otwinąć aby balot mół złapać siatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

A siatke puszczasz w czasie jazdy (na pokos) Czy jak staniesz? U mnie zawsze krzywo ucina i trzyma można powiedzić że tylko na środku. Ale siatke puszczam w czase jazdy żeby załapała za pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

@Sokol2 jak wypuścisz balota i nim zamkniesz klapę to pociągnij delikatnie za sznurek żeby te 20-30cm odrazu ci odwinęł. Potem zamykasz klapę i jedziesz dalej. Bynajmniej ja tak robię lub tak jak pisze @Dodi puszczasz siatkę na pokos w czasie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj