Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodzio1108    181

Według mnie największymi plusami siatki są: +o wiele szybszy czas owijania beli podczas prasowania, co w rezultacie podwyższa wydajność prasy, +o wiele mniej obrotów beli wpływa na to że słoma/siano nie jest tak "ucierane", co przy wielokrotnym obwiązywaniu sznurkiem daje to że pod prasą pozostaje wielka "kupa" sieczki, +łatwiejsze i szybsze rozwijanie, +bele w siatce pozostają bardziej kształtne niż te owinięte sznurkiem po kilkakrotnym przekładaniu ich ładowaczem. Jedynym - może być koszt zakupu obwiązywacza


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys83    0

ja mam sipme ustawioną na 2,5 obrotu siatki ale z tego co tu czytam to zmniejsze ilość obrotów (zawsze taniej) no chyba że bele będę sie rozwalały szczegulnie mam na mysli słome bo biorę po 2 sztuki bele zworze widlakiem z dwoma igłami mocowanym na tylnym TUZie ciągnika

 

jesli chodzi o plusy siatki to szybsze owijanie i rozwijanie, mniejsze zużycie paliwa,podczas owijania pod prasą nie zostaje

sieczka,no i co najważniejsze to prasa się mniej niszczy bo krócej chodzi podczas owijania szczególnie mam na względzie łożyska na łańcuchach i rolkach (jeszcze nie zmieniałem ale słyszałem że tanie nie są )

 

A ile za sprasowanie jednej beli u was biorą ja biorę 8zl jesli owijam sznurkiem i 10zl jeśli siatą (sznurek jest gospodarza a siatka moja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a ma moze ktos prase METAL-FACH walcowa. jak sie w tej prasie sprawuje owijanie siatka bo mysle zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam w jd 550 siatkę ale jak na razie nie wiem jak tego odpalić ;) Orientuje się ktoś??? Można siatką owijać sianokiszonkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sianokiszonka jest najlepsza, gdy jest owijana siatką, ponieważ nie powstają komory powietrza, w miejscach, gdzie sznurek jest napięty. A co do odpalenia siatki, to otwierasz zawór do tyłu na podajnik do siatki, regulujesz ilośc tym samym pokrętłem co sznure, a igły od podawania sznurka muszą iśc, bo nie można ich odłączyć ;) reszte to sam zobaczysz w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam prasy Claas rollant 350 RC i szczerze to nie widzę minusów siatki wogóle. Moim zdaniem są same profity z tego tytułu ponieważ czas owijania co do sznurka jest znacznie mniejszy i przez co mniejsze zużycie paliwa.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Koledzy ma może ktoś z was namiary na używany aparat wiązania siatką do jd 550????


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce to zobaczyć daj na priw jak możesz.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak miałem Sipme też robiłem podobne szpulki, ale nawijanie kłębków i związywanie każdego było conajmniej upierdliwe. 10 sezonów raczej żaden sznurek by nie wytrzymał, zwykle po ok. 5 latach nie było sensu nawijać go ponownie na szpulke bo sie rozłaził lub strzępił.

 

Można obciąć w ten sposób koszty sznurka ale kosztów paliwa sie nie obetnie. Różnica w czasie owijania pojedyńczym sznurkiem i siatką to ok. 45-50 sekund, zależy jak gęsto owija sie sznurkiem i ile razy siatką, ale gdzieś w tych granicach jak sprawdzałem z autopsji. Przy rocznej produkcji powiedzmy 1000 bel owijając je sznurkiem ciągnik z prasą pracują pod obciążeniem dłużej o 50x1000/3600= prawie 14 godzin :P

 

Jak ktoś jest chętny to może zwinąć bele sianokiszonki i zostawić traktor na roboczych obrotach na te 14 godzin z włączonym WOM i kręcąca sie w prasie belą, żeby zobaczyć ile paliwa przepali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Miejsca, które się strzępią odcinamy. Jest to trochę upierdliwe ale w tym roku nawijał to mój brat, kiedy zimą nudziło mu sie. Kładł na ziemi zwinięty sznurek i ładnie się rozwijał. Teraz wystarczy to tylko przewinąć na drugą szpulkę, żeby sznurek się nie wżynał bo potem w prasie nie chce to iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Wiadomo siatką troche szybciej owinie balota ale za to jest droższa i często występują problemy z jej własciwym ustawieniem,sznurek natomiast jest tańszy i owijanie nim potrwa chwile dłużej niż siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

W sipmie z 279/1 wystarczy w nożu ucinającym sznurek wywiercić dziurę, założyć w tą dziurę sznurek i z kabiny nim sterować (takie rozwiązanie ma ferraboli f40)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ile razy owijacie siatką bele ? Czy przy 2-3 owinięciach bela nie rozpręża się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jaką siatką owijasz i do jakiego ciśnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zwykle 2,5 raza i jest bardzo OK, więcej nie ma sensu moim zdaniem. Siatka nie pamiętam jaka, lepsiejsza taka, ciśnienie ok. 200 bar w układzie, max 210, prasa walcowa.

 

Kiedyś owijałem wszystko na 1,75 ale na taniej polskiej siatce były problemy jak sie zbytnio sponiewierało bele turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A lepsiejsza to jaka ? :rolleyes:

Kiedyś używałem jakiejś fińskiej, teraz od dłuższego czasu defalinu i różnicy poza ceną nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja moja prasa krone kr160 przeprasowałem 50bel słomy,40 sian,25 (słonecznikokiszonki) i powiem że na polską siatkę (dokładnie nie wiem jaka firma) to 1.5 obrotu to za mało 1 bal z sianem sie tak rozprężył że sie rozpadł zaraz jak wypadł z prasy słoma pękła mi trochę na przyczepie ale jeszcze dostała sie w całości do obory a kiszonka po owinięciu folia w 1 beli pękła siatka i zrobiła sie taka papryka ale myślę ze sie ukisi;D i powiem tak wole owijać na 2.5 i mieć pewne w transporcie niż potem na nowo do prasy pakować bele 160;/ prasę kupiłem pod koniec sezonu wiec tyle ukręciła a siano bije do 2.5 a słomę i kiszonkę do 3 na podziałce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michi87    0

Mam od trzech sezonów Sipme Z-569/1 i od dwóch sezonów owijamy tylko siatką bo jest dużo większa wydajność i mniejsze zużycie paliwa. minusów nie zauważyłem. owijamy ok dwa obroty (1,8) nie ma problemów z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Ja mam MF 562 na siatkę i tylko ją owijam i robię niecałe 2 warstwy siatki i żadna mi się jeszcze nie rozwaliła.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Moim zdaniem siatka jest lepsza jeśli ciąga się prase stało komorową dużym ciągnikiem ( proces owijania następuje przy maksymalnym zapotrzebowaniu na moc) a jeśli ciągamy jakąś prase która mało mocy potrzebuje np jakąś zmienno komorową czy lichą stało komorową to z punktu widzenia ekonomicznego raczej sznurek wyjdzie taniej >> ale 10 lat na tym samym sznurku <_< nie wierze 5 lat max . No i oprócz tego czas. I siatka ma jeden minus przynajmniej u mnie , jak słoma leży pod chmurką to w zime zamarzają i sklejają się kulki i dość ciężko jest je rozerwać tak żeby przy okazji siatka się nie rozerwała.

I taką kulke owiniętą siatką byle gdzie się uwadzi i pruje się jak nie wiadomo co , ze sznurkiem takiego problemu nie ma , chociaż z roku na rok jest coraz lepiej ( mam na myśli jakość siatki)

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

@Andrzej, to zależy jaki sznurek bo ten 3000m cieniutki to kupujemy jak już nigdzie nie ma innego lepszego a po sezonie to on już się nadaje do wyrzucenia a nie do ponownego nawijania. I jeśli sznurek jest na słońcu to tak samo nawet jeśli z Sochaczewa to już długo nie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

słomę to sobie można owijać i starym sznurkiem, ale sianokiszonki od takiego syfu z odzysku, to się tylko psuja i zamiast zysku mamy same straty.

Z tym małym zapotrzebowaniem macy pras zmiennokomorowych to średnia prawda, do takiej i takiej w przypadku noży i rotora potrzeba blisko 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj