Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

leszekd    110

Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY :P

Mam pytanie czy ktoś próbował zakładać folię do obwiązywania balotów na miejsce siatki.

Temat ten zaistniał kiedyś na innym forum ale nie został ostatecznie rozstrzygnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Owijałem tak jak zaleca instrukcja 2,5 raza a i tak bela wuchodziła jak kupa :P

A jaką prasą robisz?

 

Mnie sie wdaje że te bele nie są zbite tak jak powinny,mimo że napisałeś że są zbite

 

Ja też jak kupiłem prasę rolującą to myślałem że takie mają wychodzić i tez siatka była luźna,dopiero od niedawna wiem co to znaczy zbity balot(problem z siatką znikł od razu) :P

 

Zalezy co rozumiemy przez 'zbity balot',ja przez zbity balot rozumiem to że w żadnym miejscu nie włozysz ręki w balota


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY ;)

Mam pytanie czy ktoś próbował zakładać folię do obwiązywania balotów na miejsce siatki.

Temat ten zaistniał kiedyś na innym forum ale nie został ostatecznie rozstrzygnięty

 

Nigdy o takim czymś nie słyszałem ;) , ale może się to udać.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY ;)

Mam pytanie czy ktoś próbował zakładać folię do obwiązywania balotów na miejsce siatki.

Temat ten zaistniał kiedyś na innym forum ale nie został ostatecznie rozstrzygnięty

 

A dlaczego folia, a nie siatka...??? ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Siatka ma swoje plusy i minusy. Plus to oszczednosc paliwa a minus to szybsze rozerwanie siatki przy układaniu stogu cyklopem. Jak mocniej zaciśniesz to siatka pęknie bo miałem tak u siebie ale mam od roku ładowarke to niema takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

mtz 82 (bez przodka) i sipma Farma 2 wydajność w siatce 40bel w godzinę, prasowane na spokojnie z słomie żytniej, przy owijaniu ciągnik na wolnych obr pracuje, kilka sekund i rolka owinięta, a sznurkiem.... nawet na spalaniu sie to odbija bo ciągnik trochę musi pochodzić na wysokich obrotach...

 

kolejnym plusem jest przechowywanie, zauwazylem ze przy przechowywaniu w stogu rolka duzo mniej nasiąka, a co za tym idzie, mniej zgnitej jest...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

@marcin974 masz rację w 100%. Kiedyś z wujem obliczyliśmy, że siatka jest oszczędniejsza niż sznurek. Na tej samej ilości bel użyliśmy siatki i owijaliśmy bele 1,5 raza i sznurka. Wyszło na to że zaoszczędziliśmy 25zł na siatce niż na sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

popieram poprzednika bo sam robie wszystkie bele w siatke i jestem bardzo zadowolony a odnosnie ceny to owiniecie siatka i sznurkiem kosztuje tyle samo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tak z grubsza - początek siatki przeciągnięty jest między dwiema gumowanymi rolkami które po wciśnięciu guzika podają siatke na bele, po chwili roki przestają być napędzane i już tylko obracająca sie bela ciągnie siatke. Przynajmniej tak jest w mojej prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie, poprostu mają taką strukture że dociśnięte w prasie czepiają sie beli a potem samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

korzystałem z usługi, siatka na 1 balocie wychodzi 0,30zł taniej (zdaniem tego co prasuje) nie mówiąc już o tym ile mniej czasu jeździł po polu.

sąsiad narzeka na siatkę bo nie może ładować balotów cyklopem (ponoć siatka pęka) a chce siatkę bo sporo taniej wychodzi prasowanie.

ja ładowałem widlakiem mocowanym na tylnym TUZie ciągnika i żadnych problemów.

jak odwijam balot to 2 razy w koło i odwinięty - nie trzeba mieć noża, dziś maiłem takiego z dodatkowym kawałkiem sznurka chyba 10 razy w koło chodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

co do zwożenia widlakiem to my do swojego zamiast wideł dorobiliśmy dwie igły i tymi iglami po dwie rolki słomy zwoziłem (stawiam jedną rolkę obok drugiej i wbijam się jedną iglą w jedną a drugą w drugą) i jak pasuje to po 2 sztuki kladę na przyczepę i spoko, nic się nie rozwala, nie drze, próbowałem po 3sztuki ale to tylko było sprawdzenie igieł i sprawdzenie czy C-360 bedzie przodek odrywać, nawet po 2km woziłem te dwie rolki (jak jechał ciągnik z przyczepą to i jak widlakiem musiałem być przy rozładunku to tez sobie 2 sztuki brałem) i żadna się nie rozwaliła...

 

 

Nawet C-360 i tym widlaczkiem po 2 bele sianoskiszonki brałem, przód w c-360 wspinało ale nic się nie rozwaliło, a ciekawe jak by to wyglądało jakby sznurkiem było owinięte...

 

 

W siatce całkiem inna robota, można kiprować z przyczep bez żadnych obaw ze się rozwali rolka, a ze sznurkiem to różnie bywało... ;)

 

 

@vvojtas to zalezy tez od siatki, my mamy sprasowane w tę zagraniczną to ze stoga normalnie cyklopem przywiożę rolki i nic się nie rozwala, a stóg układałem widlakiem...

A podobno jest tez jakas polska siatka i ona lubi się rozwalać...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekMiler    0

To podsumowując warto kupiś do sipmy owijacz siatką sprawdza się w farmie II boto nie mały wydatek. A może to kwestia regulacji bo niektuży twierdza że w sipmie nieciekawie to pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Robię kiszonki w pryzmach, ale kiedyś pokusiło mnie, żeby spróbować w balotach. Miałem 72 sztuki z czego chyba 3 owinięte siatką i gdybym jeszcze kiedyś zdecydował się na baloty to nigdy więcej sznurka!!!!!!!!!!!! Wychodzigo duuuużo a rozwijanie to masakra - 15 minut a z siatki max. - 15 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

siatka szybkość, czas się liczy w żniwa. a w siano kiszonce przy rozwijaniujest szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6
Robię kiszonki w pryzmach, ale kiedyś pokusiło mnie, żeby spróbować w balotach. Miałem 72 sztuki z czego chyba 3 owinięte siatką i gdybym jeszcze kiedyś zdecydował się na baloty to nigdy więcej sznurka!!!!!!!!!!!! Wychodzigo duuuużo a rozwijanie to masakra - 15 minut a z siatki max. - 15 sekund.

 

 

15 minut??? u nas to zawsze przecinamy wszystkie sznurki i tylko sie powyciąga i już. A co do owijania siatką to największym + jest czas owijania przez prase a co za tym idzie duża wydajność prasy.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A jeszcze plusem siatki jest to ze nie ma podczas owijania za prasa kupki zmielonego siana, u mnie tak bylo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Siatka jest o wiele lepsza od sznurka bo po pierwsze mniej roboty przy rozwijaniu belki ,po drugie siatka owija belke po same kanty i belka jest o wiele bardziej zbita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zbita jak sie ją 2,5x owinie, bo na 1,75x prasując sprężystą mase belka potrafi troche spuchnąć :lol: szczególnie jak sie ją chwytakiem do bel pomiętoli :P Możliwe że zależy to od siatki ale każda ma jakąś tam rozciągliwość co daje taki efekt przy jednej warstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj