Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

ja tak bardzo często nie zmieniałem - najwyżej przytrzymałem na sprzęgle :D a ile wytrzyma ??? ludzie się róznie obchodzą z PowerShiftem. JA staram się nie zmieniać całego zakresu za jednym zamachem tylko co kilka sekund...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ jaro nie wiem co ty masz za łąki mój wójo kosi lotnisko i tam jest strasznie nie równo bo susły na ryły norek ale i tak koszą 2 szsową w MF 235 , 3 w 3p i 3 w 7211 z belami siana to z końca lotniska jedzie się dłuzej jak kilkanaście kilometry po szosie

 

Ja w czasie prasowania nie zmieniam prawie wcale biegów chyba ze na nawrotach

 

Ile wytrzyma skrzynia to kiedyś się dowiesz oby było to w dalekiej przyszłości :D

 

Odnoście ilości bel to tak jak pisałem 6-7 m ok 300 bel robiłem zresztą teraz wyzerowałem licznik to się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-takich łąk to ja nikomu nie życzę :D-jakiś idiota parę lat temu sprowadził tu bobry-te prędziutko się rozmnożyły,robią tamy,żeremia,dołki jakieś-idiota gdzieś tam żyje szczęśliwy a my się tu męczymy-dalej-sąsiad wykopał kiedyś rów i cała łąka mi formalnie popękała (jemu zresztą też)-wyobraź sobie co parę metrów szczeliny głębokie na 1,7 m(mierzyłem)-wąskie co prawda ale zawsze koła się zapadają-w każdym bądź razie szwagier wczoraj przejechał tam trzy razy i podziękował :D-dokładniej rzecz biorąc jego kręgosłup :D-podbieracz w prasie rzuca torf aż na dach-czyli ogólnie wesoło jest.Faktem jest ,że JD i tak robię na tych łąkach dwa razy szybciej niż Zetorem (dzięki półbiegom właśnie)-w Zetorze trzeba było iść miejscami na szosowych a czasami na polowych-tu włączam zakres B i tylko półbiegami mieszam-no i tu mam na 540 E a w Zetorze musiałbym nieźle garować-moim zdaniem prasa sokólska ma za małą przepustowość przy mniejszych obrotach wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to ile masz na WOM podczas pracy???

a tych bobrów nie mozna jakoś wyłapac??? :D ja jak miałem krety na łące to je zaorałem :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

pioter-u mnie 50 metrów od domu zaczynają się bagna biebrzańskie-jak coś to jest parędziesiąt tysięcy hektarów-i zapewne tyle samo bobrów :D-pod ścisłą ochroną są zresztą.

Na WOM mam tak 510-540 obr (1500-1700 obr silnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@jaro to masz ciekwe łąki ja mam równe jak stół i spokojnie 40 km/h z przyczepami na koniec śmigam

 

ja teraz robie na 700 obr / min WOM ciekawe ile claas to wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Gościu co mi przywiózł rolneta wczoraj powiedział że siatka starczy na ok 170-180 bel wielkości 1.2 na 1.2(owijanie 2.5 raza tak jak fabryka każe).Ja wczoraj pierwszy raz robiłem Variantem 180rc.Owijam siatką 2 razy,bele się trzymają wg mnie ok.Owinięcie siatką trwa 5 sekund-jak będę miał możliwość nagram filmik.Siatka to przyszłość i tyle :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Gościu co mi przywiózł rolneta wczoraj powiedział że siatka starczy na ok 170-180 bel wielkości 1.2 na 1.2(owijanie 2.5 raza tak jak fabryka każe).Ja wczoraj pierwszy raz robiłem Variantem 180rc.Owijam siatką 2 razy,bele się trzymają wg mnie ok.Owinięcie siatką trwa 5 sekund-jak będę miał możliwość nagram filmik.Siatka to przyszłość i tyle :)

 

też tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

2,5 obrotu siatką to trochę dużo. wczoraj rozmawiałem na temat owijania bel siatką z kuzynem który posiada krone 1250 multicut i on owija bele z pociętego materiału max 1,5 - 1,7 raza a np. ze słomy ok 1,2 raza i mówi, że świetnie się trzymają. osobiście nie mam doświadczenia z siatka ale mam zamiar wymienić swoją wysłużoną sipmę na jakąś prasę z siatką bo również uważam, że to bardzo wygodne i przyszłościowe rozwiązanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja bele z sianokiszonki owijam 2-2,5 raza ,a z słomy na 1,7-2 razy i przy tylu ownięciach bele trzymaja sie u mnie super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@katator

a ja dzisiaj rozmawiałem z gościem co jeździ jd 580 i owija siatką.I powiedział że jak prasuje po kombajnie jd z rotorem(jakis serii 9000)to owija 2.5 a nawet 2.8 szczególnie jak jest to jęczmionka.Mówił że 1,7 raza to można po kombajnie z wytrząsaczem robić takim jak Bizon.Ja narazie robiłem tylko po Bizonie :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@kubi- ja tylko napisałem to co od niego usłyszałem. sam nie mam w prasie siatki więc nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

widze że fajne bajery tu opowiadacie z tą siatką jak ktoś wam nieużytkującym pras zwijających lub użytkującym na sznurku pisze, że mniej niż 2 razy owinoł balik i jest ok to najlepiej takiemu gościowi powiedzieć że my to owijamy 6 razy sznurkiem i bez problemu ja mam prase Sipma Z 590/1 i w sianokiszonce sznurków jest 18 na baliku a siatka to minimum 2 razy tak naprawde minimum (mam sieczkarnie na prasie 11 noży), w słomie sznurkuów też 18 bo jak mniej to przy podnoszeniu pękają bo za mało owinięć i nie wytrzymuje przy moim zniocie sznurek a śatka to też prawdziwe minimum 2 razy ja 2,5 robie bo to nie jest tak że owinąć balik 1,7 raza i zostawić na polu tylko trzeba go jeszcze na przyczepe podnieść i rozładować a już nie wspomne o dowiezieniu do obory bo te poniżej 2 razy jak wogóle by się z pola zwiozło to po 9 mies. przechowywania by trzeba było widłami luzem do obory wozić, pozdrawiam hih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

i już mogę się podzielić z wami co do owijania siatką

więc przez 3,5h udało mi się sprasować 5,5 ha w słomie jęczmiennej w sumie było około 80 balotów

z obserwacji pracownika który był na polu wynika że gdy sąsiad taką samą prasą zrobił 1 bele ja w tym czasie 2-2,5

tak więc jest różnica

do do minusów:

-nie można prasować przy silnym i umiarkowanym wietrze-bardzo często podwiewa siatkę i trzeba wyjść i ją włożyć(gdyby nie wiało to bym skończył w 2,5 a nie 3,5h)

-nie można owijać na wysokich obrotach-na niskich(800-1200) siatka się lepiej rozchodzi i balot ładnie wygląda

-trzeba równo dostarczać słomy do prasy(nie może np.być z lewej strony więcej a z drugiej strony mniej) ponieważ balot też nie będzie dobrze owinięty

 

to by było na tyle ale ogólnie jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@krzysiu

każdy robi tak jak uważa ja dokładnie owijam 1.9 raza i pewnie że mógłbym owijać 3 razy ale mi szkoda siatki.Zresztą zrobiłem też trochę beli owinietych 2.5 a nawet 3 razy-będę miał porównanie.Ja narazie robiłem bez noży w następnym spróbuje z nożami i porównam


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tomek załoz sobie ten pręt i wtedy możesz owijać przy wysokich obrotach ,a bele w 95% wychodzi jak narysowana. Acha i gdy jest juz mało siatki to trzeba ją lepiej dociążyć bo jest za letka i mało dociśnieta przez co slabiej rozchdozi się na balocie . Ja od połowy rolki siatki dołozyłem drugie tyle tego docisku na siatke i jest super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
widze że fajne bajery tu opowiadacie z tą siatką jak ktoś wam nieużytkującym pras zwijających lub użytkującym na sznurku pisze, że mniej niż 2 razy owinoł balik i jest ok to najlepiej takiemu gościowi powiedzieć że my to owijamy 6 razy sznurkiem i bez problemu ja mam prase Sipma Z 590/1 i w sianokiszonce sznurków jest 18 na baliku a siatka to minimum 2 razy tak naprawde minimum (mam sieczkarnie na prasie 11 noży), w słomie sznurkuów też 18 bo jak mniej to przy podnoszeniu pękają bo za mało owinięć i nie wytrzymuje przy moim zniocie sznurek a śatka to też prawdziwe minimum 2 razy ja 2,5 robie bo to nie jest tak że owinąć balik 1,7 raza i zostawić na polu tylko trzeba go jeszcze na przyczepe podnieść i rozładować a już nie wspomne o dowiezieniu do obory bo te poniżej 2 razy jak wogóle by się z pola zwiozło to po 9 mies. przechowywania by trzeba było widłami luzem do obory wozić, pozdrawiam hih

 

 

ja  owijam  poniżej 2x  już 3 rok  i jest ok  , nigdy nie miałem tak żeby bela mi się rozpadła wcześniej jak ble były po sipmie  to bywałoże bela się rozpadła  bo sznurki popękały ,  prasowałem też na usługach i każdy jest zadowolony  

Jakiej siatki używasz   bo ja obecnie  na Fińskiej robie  i jest ok  tylko wydaje się delikatniejsza od defalinu ale  więcej bel wychodzi  bo się bardziej rozciąga

 

Z tym że podczas wiatru  są problemy  to prawda  ale musi być dość silny  

 

Nie wiem  co macie za podajniki przy sipmie   ja jak założe  rolke siatki  to nic nie musze  jak ubedzie dociążać , napinać  itp.  tylko  ognia  i jest OK ale claas  to nie sipma :)

 

 

Ma  ktoś  namiar na folie  do owijania bel zamiast siatki   może kupiłbym sobie z  1 rolke na próbe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@wojtek3222 mógł być zrobić foto jak jest ten pręt przymocowany? bo na tych zdjęciach za bardzo nie widać :)

 

z góry thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja stosuje siatkę JUTA czeska z zielonymi paseczkami na boku a mechanizm rozciągania w mojej sipmie jest taki jak w Krone: śatka dogóry wałek rozciągający niżej a o metr niżej taki nierdzewna rurka wygięta jak pół szklanki i śatka idzie na dwa wałki gumowe które pociągają ją do komory nie gra roli jaki jest wiatr i ile śatki jest zakłada się i opór, a napęd tych gumowych wałków to tak linak napina pasek na którym jedno koło się kręci cały czas a drugie to to od gumowego wałka i jak się puści przycisk w kabinie to linak się luzuje i śatka idzie swoim tempem, każdy balik owinięty tak że siatka spada z boku bala git...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

ja mam claas rollant 46 jeśli choodzi o owijanie siatką to ja nie widze minusów (owijanie mam ustawione na 1,9 i jeszcze żaden bal mi się nie rozpadł)

do plusów można zaliczyć krótki czas owijania, lepszą ochronę przed deszczem (siatka lepiej odprowadza wodę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

A u was w siatce nie ma tak że jakby była ona za słabo napięta do balota, że normalnie moża rękę pod siatkę włożyć. Bo jak jest owinięta sznurkiem to palec jest czasem trudno wsadzić. Bela z prasy wychodzi zbita eleganctko ale jak poleży troche owinięta tak siatką to staje się miękka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj