TopAgroPlus

Nawigacja do jazdy równoległej

Polecane posty

TopAgroPlus    0

Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

Jak chcesz do oprysku to musi być dokladność do 5 cm ,żeby ją mieć trzeba wykupić sygnał z satelity i żeby było dokładnie to elektryczna kierownica ,wszystkie inne cuda szkoda kasy,nie prościej wysiać nawóz w ściezkach zaraz po żniwach a do siewnika założyć znacznik ścieżek,duzo taniej i lepiej,mało kto juz sieje nawozy po orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez seba836
      Interesuje mnie zakup pługa 4 skibowego obrotowego najlepiej kverneland, vogel nott, lemken, overum chyba że jakiś inny ciekawe w dobrym stanie. budżet do 17tys 
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez seba836
      Witam szukam zestawu do siania myślałem o Amazone d9 z broną aktywną, polecacie coś lepszego czy lepiej ze zwykłym agregatem uprawowym szukać . Posiadam JD 6520 120km szukam tak do 40-50 tyś
    • Przez SamaPrawda
      Witam, stoję przed zakupem nowego siewnika, jako że ceny w tym roku mocno zaszalały i wszystko podrożało zakup maszyn to nie taka prosta sprawa. Pod uwagę jak narazie biorę Agro Masza, kongskilde, unie i pom Brodnica, co do dwóch ostatnich nie mam jakoś przekonania. wszystkie siewniki miały by być o szerokości 3m i redlicy dwutalerzowej. Są tu właściciele takich słowników i chcieli by się podzielić opinią?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj