Wojtas777

Rozrzutnik obornika

Polecane posty

Wojtas777    0

Witam koledzy mam problem z rozrzutnikiem otoz ma on tasme podwujna czyli 4 lancuchy za kazdym jednym przestawiaja sie listwy dodam ze zebatki  nowe nie moge dojsc z nim do ładu napinacze z  przodu stoja krzywo ze niema jak juz naciagnac z jednej strony skrucic łancucha nie ma jak bo musza miec tyle samo ogniwek moze mial ktos taki problem co jeden rozrzutnik musze ustawiac listwy

rozrzutnik-obornika-dwuosiowy-lubzina-437070392.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaśniej . Rozumiem że coś krzywo , ale nie bardzo łapię sens . Tyle samo ogniw , a różne długości ? Skoro nie da się skrócić , to trzeba wymienić .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyciagniety lancuch I nie pasuje w zebatki I przeskakuje tez tak mialem nowe lancuchy odpowiednio napiete I wszystko smiga na starych zebatkach nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
zobacz czy wszystkie listwy mają taką samą długość może być jedna dłuższa o 1-2cm i będzie spychało z zębatki i przeskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
miałem to samo przy ruskim. te środkowe łańcuchy są bardziej rozciągnięte bo mają ciężej. Pomogło przynajmniej na jakiś czas ściągnięcie taśm i obrócenie tak żeby ten bardziej rozciągnięty łańcuch był w miejsce tego mniej rozciągniętego. Dodatkowo mam pod spodem wspawane takie prowadzenia z drutu podtrzymujące taśmę. wywiezione było około 30 rozrzutników i jakoś chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zobacz czy na pusto też przeskakuje Najlepiej zdjąc przednią burte i odłączyć adapter i wtedy będzie jaśniejsza sytuacja czy przeskakuje na zębatkach czy krzywi się bo łańcuchy nie równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas777    0
9 godzin temu, jedrus2020 napisał:

miałem to samo przy ruskim. te środkowe łańcuchy są bardziej rozciągnięte bo mają ciężej. Pomogło przynajmniej na jakiś czas ściągnięcie taśm i obrócenie tak żeby ten bardziej rozciągnięty łańcuch był w miejsce tego mniej rozciągniętego. Dodatkowo mam pod spodem wspawane takie prowadzenia z drutu podtrzymujące taśmę. wywiezione było około 30 rozrzutników i jakoś chodził.

Własnie to samo mialem kolego zrobic przelozyc te bardziej rozciagniete na skrajne strony tylko nie bylem pewny czy to da efekt na pusto sie nie przestawia bo ma lekko a jak pelny to co jeden musze ustawiac mam z tym kurwice dosłownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na początek skróć i zamień je , odwróć taśmę,to dodatkowo pomoże ,jak ją zdejmiesz ,rozciąg  ja na gruncie zauwazysz czy jest punktowo wyciągnięta czy po całości ,jak to nie pomoże wymień na nowe ,szkoda czasu i nerwów,o komforcie naprawiania nie wspomnę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Budzik12
      Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.
      Mam pytanie odnośnie ciągnika Belarus 952.2 a może lepszy bedzie 920.2  . Stoje przed zakupem nowego ciagnika kusi mnie ten wiekszy ale czy nie będe miał problemu z turbiną. Znajomy wybrał Belarusa 820 i mówi że bał by sie brac z turbem bo zacznie szybciej brać olej ale czy to prawda. Mam nadzieję że wypowiedzą się posiadacze ciągników 952.2 albo mechanicy znajacy temat.Wiem że gdybym wzioł 920.2 to nie miał bym problemu z turbiną . I jeszcze jedno pytanie czy warto dopłacić do klimatyzacji. Czy nie ma z nią problemów .
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez eddi87
      Witam, Panowie w jakie marki i modele celować przy wyborze siewnika do c360? 3m szerokosci odpada bo pola górzyste co by przodu nie podnosiło. Siew pszenicy, jęczmienia i grochu siewnego. Używany do 4 tys osobiscie myślałem o fionie. Jakie są wasze typy? Dostępność części zamiennych też wpływa na wybór. 
    • Przez wolof25
      witam mam problem z Renault 110.14  z wspomaganie bo nie moge skręcać kołami a jak mam 1500 obrotów na silniku to czasami  skręcić w jedną stronę a żeby wyprostować to mszę zgasić silnik odczekać 5 minut a wtedy dać gazu i koła się prostują się koła i jak jest rozgrzany olej to nie działa wspomaganie wogóle a  Wymieniałem orbitol i pompe  .
      A jak zmieni się orbitol z 125 cm3 na  100  to ma jakiś wpływ na układ kierowniczy w renaulat 110-14
      A jak się wymieni filter ssący olej hydrauliki to  coś zmieni  się ???? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj