Skocz do zawartości
News
MateuszW1129

Obora na głębokiej ściółce z rusztami przy stole paszowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora

Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór :) ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory. :)

Dziękuje za odpowiedzi  :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?
    • Przez kuba18l
      Witam Poszukuje firmy która wybuduje budynek inwentarski obora dla bydła opasowego , mam to dotowane przez PROW , teraz  jestem na etapie poszukiwania firmy która zrobi mi to od podstaw od robót ziemnych po dach i sanitarkę , elektrykę oraz wyposażenie , firmy które są zainteresowane dostaną szczegółowe dane oraz projekt to zapoznania z budynkiem budowę mam wycenioną przez kosztorys który musiał być złożony do agencji jest wyceniony na 800000 tys brutto . Pozdrawiam
    • Przez ija-ija-jooo
      Witam, chciałbym założyć temat ogólny, aby skorzystać z doświadczenia z osób, które wybudowały w swoim życiu już co nie co. Nie chodzi mi o koszty, które każdy może sam się dowiedzieć, lecz o uzyskanie informacji, jak dane wyposażenie "wytrzymuję" podczas normalnego użytkowania. Mianowicie, chciałbym się Was dopytać, jakiego producenta i dlaczego polecacie:

- okna przesuwne
      - świetlik kalenicowy
      - mikser do gnojowicy
      - ruszta betonowe
      - wrota
      - wszelkie wygrodzenia dla bydła, furtki przepędowe, drabiny skośne, rury karkowe

Ja już praktycznie wybrałem poszczególne wyposażenie, zastanawiam się jedynie na ostatniej prostej czy coś nie zmienić, nie porównać z inna firmą. Dlatego też proszę o Wasze sugestię, co do firm.
      Temat ma na celu podpowiedzi przyszłym użytkownikom, jak wypada wyposażenie w warunkach nie pokazowych (targi), co do jakości, trwałości, obsługi itp. Proszę jedynie o poparcie chociaż zdaniem wyboru producenta, ponieważ jakby mnie interesowało samo jego wyszukanie, mamy od tego google.