Skocz do zawartości
News
MateuszW1129

Obora na głębokiej ściółce z rusztami przy stole paszowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora

Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór :) ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory. :)

Dziękuje za odpowiedzi  :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.

Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez MaciejEs
      Witam, znacie jakieś firmy budowlane w Wielkopolsce, które stawiają oborę, bukaciarnie od a-z ?
      Druga sprawa, polecicie kogoś kto robi projekty?
      Trzecia sprawa, macie kogoś kto robi operat środowiskowy?
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 

Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.

​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.