Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z sieci-

"Onawiam sie jednak, ze opis rzeczywistosci, choc jsst cnajprawdziwsza prawda, nie jest do zaakceptowania przez znaczna czesc Rosjan, jak i Polakow.

 

"Nasi oprawcy nie tylko nas mordowali, ale i przeorali nasze umysly, zmieniajac nasza mentalnosc. I to wlasnie jest nasz najwiekszy problem.

 

Podobno Polska jest wolna. Podobno Rosja jest wolna. Ale co to za wolny kraj, jesli jest zamieszkaly przez mentalnych niewolnikow...?

 

Czy da sie to jakos wyleczyc? Pewnie tak, ale jak naprawic sumienie? Jak sprawic, by ponownie czlowiek wiedzial, co jest dobrem, a co zlem? Z pewnoscia nie uleczy sumienia "gruba kreska", jak probowano nam wmowic. Trzeba ponownie zdefiniowac i pokazac zlo, i ponownie pokazac czym jest dobro.

 

Zlo jednak protestuje przed proba jego pokazania. Twierdzi, ze to nie ludzkie, ze to nie jest europejskie, ze to nie jest poprawne, ze to zacofanie. A my mu ulegamy, bo nie chcemy byc zacofani."

DECEMBER1981 6 2353 | 15.04.2010 06:54

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem skąd te cytaty napisać w sieci można wszystko. Nikt mnie nie oprawiał nikt mi umysłu nie przeorywał, nie czuje się też mentalnym niewolnikiem. W odróżnieniu do niektórych potrafie sam analizować fakty i wyciągam wnioski. Zato czesto w tv widzę pana z przeoranym umysłem, który ostatnio stwierdził, że na ekspertów lotniczych z polski. (zauważcie że wszyscy oni wypowiadają się praktycznie jednogłosnie na temat wypadku) należy nasłać służby specialne aby ich sprawdzić. Innych rewelacji tego człowieka i jego zaślepionych zwolenników nie chce mi się poprostu cytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hubertu szkoda czasu na takie gadanie nie można mieć swojego zdana jak masz inne zdanie jak antonii macierewicz to jesteś tuskofanem albo rosyjskim agentem albo jakąs inną szmatą. Wina Tuska jest ewidentna bo powinien odciąć kaczyńskiego od samolotu całkowicie przynajmniej nie było by problemu. Jak ktoś szukał zadymy to znalazł w gruzji się nie udało to udało się w smoleńsku. Brawo Jarosław


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Staram się zawsze odpowiadać na posty w tym temacie-no ale muszą one spełniać jakiekolwiek standardy rzetelności i przypominać choć trochę wypowiedź w jezyku polskim.Wybacz więc że nie poświęcę Ci tych paru słów ...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A pan z przeoranym umysłem zawsze będzie zwalał winę na Rosjan i Tuska. Nawet jakby Rosja się przyznała i Putin podał się dymisji, za nim Tusk się przyznał i także podał się do dymisji to i tak Jarosław byłby niezadowolony i kazałby ich powsadzać do więzienia na dożywocie.

Ciekawe kiedy ucichnie sprawa katastrofy i znowu numerem jeden będzie stan gospodarki?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gosiewska-pasazerowie-tu-154-mogli-zostac-zamordow,1,4119725,wiadomosc.html

taka dzisiejsza probka spojrzenia na katastrofe, moze ktos ze zwolennikow pisu w koncu dokladnie , bez kombinacji i ezopowego jezyka wyjasni jaka byla wg. nich przyczyna katastrofy, jak nie wypadek to co w koncu ustalili w swojej komisji ?? spalem na fizyce wiec nie wiem czy samolot wg. wzorow mogl sie tak rozbic a eksperci pewnie sa na uslugach gru wiec nie mozna im wierzyc.

a jedyna katastrofa lotnicza jaka widzialem to byla zwyklej awionetki,pare lat temu po pokazach [sprawdzilem w googlach w lecie bedzie 10]lotniczych na pastwisku , wieczorem samolot odlatywal do rzeszowa, zle wymierzyl odleglosc od plotu i przy starcie zawadzil o slupek ogrodzenia, samolot spadl z ok 2 m, calkowicie rozbity, pasazer zmarl w szpitalu, pilot przezyl, dostal wyrok 4 lata [nieumyslne spowodowanie smierci] ale nigdy nie doszedl do siebie, zlamany kregoslup, a zmarl w tamtym roku z powodu komplikacji zdrowotnych po wypadku.

myslenie ze ktos mogl przezyc przy 300km/h to swiadczy raczej o stanie umyslu a nie wiedzy.

stasiek masz racje, w starozytnym rzymie lud wolal chleba i igrzysk a u nas tylko igrzyska sa piekne.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

myslenie ze ktos mogl przezyc przy 300km/h to swiadczy raczej o stanie umyslu a nie wiedzy.

 

Z tym bywa rożnie.

Mam na myśli oczywiście stan wiedzy jak i umysłu.

Jeśli chodzi o prędkość, to jak powinieneś wiedzieć ma ona drugorzędne znaczenie.

Można przeżyć wypadek przy prędkościach dużo większych, a zginąć przy 30km/h.

Decydującą wartość ma wielkość opóżnienia lub przyspieszenia.(zależy od odnośnika)

Człowiek spadający z wysokości na poduszkę bezpieczeństwa przezywa ni edlatego że poduszka jest miękka, lecz dlatego że jego prędkość spadania jest wyhamowana na drodze równej ugięcia się. poduszki.Człowiek spadający na beton, z dużo mniejszej wysokości, ma minimalne szanse,wręcz żadne, gdyż beton nie ulega odkształceniu i droga wytracania prędkości jest rowna zeru.

W zasadzie każdy wypadek jest hamowaniem.I jeśli, oczywiście hipotetycznie, technologia pozwalałaby na wyhamowanie z prędkości 100km/h na drodze równej powiedzmy 0,2m pasażerowie takiego pojazdu ginęli by w jego kabinie, mimo braku fizycznego kontaktu ich pojazdu z przeszkodą..Zwiększanie tej drogi pozwala na unikniecie przeciążeń i bezpieczne wyhamowanie choćby promu kosmicznego.

 

Podałem ten link, gdyż wyraznie jest zaznaczone 300km/h, ale zwróć uwagę na wypadek Richarda Hammonda, prezentera słynnego Top Gear ,przy prędkości ok 500 km/h.

Tak się składa ze przeżył i ma się zupełnie dobrze.

http://f1.wp.pl/kat,101090,title,Wypadek-Alguersuariego-przy-300-kmh,wid,11559470,wiadomosc.html?ticaid=1ba9b

http://www.mojeauto.net/2007/01/30/video-top-gear-richard-hammond-prezyl-482kmh-wypadek/

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie to przyspieszenia decyduja o stanie narzadow wewnetrznych czlowieka.

 

gdyby duzy fiat zderzyl sie z nowym mercedesem klasy np. e, po samym stanie karoserii moglbys odniesc wrazenie, ze ten z fiata ma sie lepiej, jednak wolalbym siedziec w doszczetnie zniszczonym mercedesie, nawet gdyby poduszek nie mial ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie bardzo bym się z tym zgodził.Mercedes ważący powiedzmy 1,8t i mniejsze autko o wadze powiedzmy 0.9 t będą miały zupełnie inną drogę hamowania.

Kierunek jazdy mercedesa nie ulegnie zmianie i jego droga wytracania prędkości będzie miała jakąś długość.małe auto odbije się od cięższej przeszkody i wytraci prędkość natychmiast, ba kierunek jazdy ulegnie zmianie.

Chyba ze masz na myśli Mercedesa w którym producent zaprojektował strefy zgniotu, zdolne przyjąć energię uderzenia na swoją konstrukcję, choć i tak wynik jest przesadzony.

To w sumie ciekawe zagadnieni i zwracałem kiedyś uwagę, ze Crash testy z betonową przeszkodą to nie to samo co wypadek na drodze, bo bardzo rzadko wektory kierunku,prędkości i masy aut są jednakowe.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego też teoria o pochłonięciu części energii przez drzewa, bagnisty teren, kadłub Tupolewa nie jest zupełnie bezzasadna.

Swoją drogą, poświęcił bym tego parcha, czyli drugiego Tupolewa i zaaranżował podobny wypadek by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kariera J,Kaczyńskiego, teorie spiskowe i moherowe berety zniszczone zostały by raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie tak jak piszecie-ja też często zastanawiałem się nad wyglądem tego samolotu-moim zdaniem wyglądał dużo gorzej niż samoloty z 2 WŚ po strąceniu.Z tym że tamte dodatkowo oberwały od dział p-lot :D .Zresztą co by nie pisać-rząd RP wykazał się karygodnym niedbalstwem a rząd WNP każde z tych zaniedbań przekuł w swój sukces .

PS.Przeczytałem Twój post @xemit-jak rozumiem ten Tupolew w ramach oszczędności nie byłby wyposażony w zdalne sterowanie ?Żeby zaaranżować to z dużą rolą realizmu zapewne zaproponowałbyś żeby i tym razem na pokładzie przebywał Prezydent z małżonką a nad pilotami pochylał się jakiś generał zionąc alkoholem ?:D

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Warto pomarzyć Xemit. Marzenia nic nie kosztują. Pamiętaj że Jarek zawsze coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stasiek jestem pod wrażeniem!!!

Mam na myśli twoje argumenty :P

Co do gen Błasika, to dziwnym trafem nikt nie wspomina gen.Gągora, który był jakby większym generałem B) i zwierzchnikiem tego pierwszego.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego się nigdy nie dowiemy.

Poziom abstrakcji zawartych w jego postach przekracza możliwości szarego zjadacza chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I Xemit rozwiązał zagadkę.

 

Cimoszewicz jak się zmienił:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318866,cimoszewicz-gdybym-ja-rzadzil-po-katastrofie-smolenskiej.html

 

Ktoś mnie właśnie uświadomił że rząd PO jest najlepszy ze wszystkich innych bo przyśpieszył budowę dróg.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma również niewątpliwe sukcesy w walce z globalnym ociepleniem powodując że ostatnia zima była dużo chłodniejsza jak te za rządow PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I weź tu nie zagłosuj na PO.

Ale co do dróg to trochę jest w tym racji bo to PO zmieniło ustawy uwłaszczeniowe i przyśpieszające budowę dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znaczy tych dróg co ich nie ma ?-no brawo,brawo bo jak przy przyspieszyli budowę tych dróg co są (w budowie znaczy) to bym już ich nie chwalił.Dlaczego spytacie-bo by napytali sobie biedy, jak wiadomo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (w naszym przypadku Warszawy)-gdyby owe drogi były dobre to np. jeden z drugim Bolek ze wsi oporządziłby się i jechał panie na strajk (a po południu wrócił na to swoje zadupie) ale panie jak ma jechać 2 dni wewte i 2 dni z powrotem to panie-zwierzoki mu padną.Stąd właśnie brak chłopskich protestów-brawa dla Donka :D .

PS.I co @xemit-mogę już powoli zaczynać termin u @staszka ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale jakby jakimś cudem rolnicy by pojechali do Warszawy to zostali by posądzeni o zniszczenie tych cudownych, nowo wybudowanych dróg swoimi ciężkimi traktorami. Więc tak i tak jest źle.

 

Ale fakt faktem to za czasów PO podpisano najwięcej zleceń na budowy dróg i dużo jeszcze czeka ale się szybko nie doczeka. PO jest ofiarą własnego sukcesu. Przyśpieszyli budowy ale zapomnieli że firmy budowlane nie budują za darmo autostrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Drogi i cała gospodarka to temat podrzędny, naj to max. wysokie notowania, a reszta jakoś ujdzie... . A takie moherowe myślenie nie występuje tylko u nas w Polsce. U Rosjan też są takie przypadki. Przykład: http://lubczasopismo.salon24.pl/Ciezkie.czasy.dla.ag/post/171031,szokujacy-tekst-walerii-nowodworskiej-grani-ru-wersja-polska

Więc:

"Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła."


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co by tu dodać ?-jesteśmy już tak zmęczonym narodem że nie chce nam się już nawet myśleć o sprawach innych niż przyziemne .Czy ktoś się kiedyś zastanawiał dlaczego historia naszego kraju toczyła się przez ostatnie 700 lat po równi pochyłej (i nie mam na myśli ruchu pod górę :D ),dlaczego mimo korzystnego położenia geograficznego, bogactw naturalnych, zaradności mieszkańców ciągle dotykały nas nieszczęścia i po dziś dzień nie możemy się podnieść ba jesteśmy prawie pariasami dostatniej Europy ?Oczywiście każdy w pierwszej kolejności pomyśli o "złotej wolności szlacheckiej" która to w powszechnym mniemaniu doprowadziła do rozbiorów naszego kraju.Jeżeli jednak przyjrzeć się dokładniej wszelkim ruchom rozkładowym zawsze można zauważyć że ktoś za tym stał-nawet można dosyć dokładnie określić kim był ten 'ktoś"-otóż zawsze był nim jakiś nasz sąsiad-zdecydowanie zaś w działaniach tych przodował sąsiad ze wschodu.I my wszyscy po tylu przykrych doswiadczeniach mamy uwierzyć że teraz to Rosjanie są jako baranki łagodne -a wała tam :D .

PS.Tylko nie piszcie że Szwedzi nie byli naszymi sąsiadami :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale chyba Rosjanie wykorzystywali naszą "wolność szlachecką" jak i Szwedzi. Pamiętasz z historii XV i XVI wiek, dymitriady, Smoleńsk? Moglibyśmy wtedy władać całym Carstwem Rosyjskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Wedłg mnie na pozoim cywilizacji i osiągnieć w różych dziedzinach wpływało wiele czynników . Między innymi dltaego ,że Polska nie znajdowała w strefie wpływów rzymskich , brak jedności w czasch królów elekcyjnych a szczególnie działanie poczynione przez ostatniego króla Polski Poniatowskiego (jego blieskie kontakty z carycą) ,rozbiory które cofły rozwój Polski o 123 lata. Także Rosja była i będzie(niera w historii pomogły jej warunki atmosferyczne) , a Polska była ,później nie było , następnie chwilowo była , później była tylko ,że z nazwy..., a teraz niby jest...

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj