Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek33    35

Trochę mnie nie zrozumieliście. Ok. Każdy ma swoje zdanie. Chodzi mi o to, że w tej sprawie trzeba posługiwać się faktami. Dlaczego żadna z partii w sejmie nie postawiła na mównicy jakiegoś człowieka, który wyjaśni o co chodzi podczas operacji lotniczych? Nie chodzi o Smoleńsk, tylko ogólnie. Tyle miesięcy minęło. Bo nikomu to nie jest na rękę. A tutaj nie ma, dlaczego ktoś zrobił tak a nie inaczej. Jest tylko jedna opcja. A tak wszyscy się nakręcają, tworząc dziwne teorie.

Kiedyś rządzili szamanie. Na chaosie i niewiedzy dużo można ugrać. Dotyczy to całego sejmu. Może Rosji o to chodzi, może nie. Nie wiem.

StasiekS u mnie ok. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobra-odpowiedz tylko na parę pytań które zada osoba co nieco orientująca się w konstrukcji samolotów a której obce są procedury startu,lądowania.

1)Dlaczego ten lot został potraktowany jako cywilny ?

2)Dlaczego nie zwrócono nam "czarnych skrzynek" ?

3)Dlaczego rząd twierdził że dobrze się nam układa współpraca z Rosjanami-a teraz twierdzi coś wręcz odwrotnego ?

4)Dlaczego wrak wyglądał jak wyglądał a co ważniejsze dlaczego nie został zabezpieczony ?-ja tak długo jeszcze mogę :D

5)A teraz wyobraź sobie że do Polski zmierza rosyjska delegacja z prezydentem Miedwiediewem-samolot się rozbija a my postępujemy dokładnie tak samo jak Rosjanie w stosunku do nas (bo w to aby rosyjski rząd zachowywał się taj jak nasz to wybacz ale nie uwierzę ).

Podejrzewam że w myśl konwencji chicagowskiej nazajutrz mielibyśmy rosyjskie czołgi na przedmieściach Białegostoku :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ha. Tak jak napisałem wyżej, na wszystko są procedury. Także na wyjaśnianie przyczyn wypadków. Inna sprawa czy ktoś je przestrzega czy nie. Mnie interesuje przyczyna wypadku a nie jakaś durna polityka.

1) podobno tak się umówili

2)wynika z procedury

3)pytaj Tuska

4)uderzenie w pozycji plecowej, złe zabezpiecz - niestosowanie procedur

5)bzdura

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli wg.Ciebie niszczenie wraku to typowa procedura w przypadku śledztw ?W takim razie jak można ocenić wiarygodność samego dochodzenia ?Opieramy się na nieprzestrzeganiu procedur,ogłaszamy wyniki dochodzenia prowadzonego wedle tych (nieprzestrzeganych !) procedur-a potem Polacy i tak będą krzyczeć żeby nie mieszać do tego polityki-widzisz w tym sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jaro. Jak chcesz możemy podyskutować w piątek. niestety myszę Was czasowo opuścić. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

co do wraku,skoro niby uderzył plecami to czemu koła były całe ubłocone,skala zniszczen tez jest bardzo duża samolot spadł z wysokosci kilku metrow na bagnisty teren co powinno zamortyzowac sile uderzenie,samoloty ktore spadaja z wysokosci kilku-kilkunastu km nie sa tak zniszczone jak ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tylko nie leć do Smoleńska-bo ciężko będzie adminowi wytłumaczyć Twoją nieobecność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

co do wraku,skoro niby uderzył plecami to czemu koła były całe ubłocone,skala zniszczen tez jest bardzo duża samolot spadł z wysokosci kilku metrow na bagnisty teren co powinno zamortyzowac sile uderzenie,samoloty ktore spadaja z wysokosci kilku-kilkunastu km nie sa tak zniszczone jak ten

Co chcesz przez to zasugerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

1 Loty wojskowe wymagają specjalnych procedur dla każdego przelotu i lądowania itd. Wszystkie loty vipów to loty cywilne. Pomimo, że samolot jest wojskowy. Armia jest jedynie przewoźnikiem.

2 Czarnych skrzynek podobnie jak i samolotu nikt nie odda do póki prokuratura rosyjska nie zakończy postepowania. Podobnie jest w polsce popytajcie prawników.

3 O współpracy nie pisze bo tu każdy widzi co innego. Prawda jest taka, że rosjanie dbają o swój interes bo o czyj niby mieli by dbać o nasz? Nie wińmy rosjan, że nasze rządy jeden po drugim nie umieją stworzyć długo faslowej polityki wobec sąsiadów tylko takie działania z doskoku. Przykład gazociąg północny. Wiadomo było, że tak czy tak powstanie zamiast wynegocjować z rosją korzystne warunki np głębokość położenia rury przy wejściu do portu w szczecinie. Nasi idioci się zapierali, że nie pozwolą a teraz co gazociąg jest a max zanurzenie statków dla szczecina to chyba 13,5 m.

4 Skoro samolot uderzył o ziemię do góry kołami z prędkością ponad 200 km/h to jak miał wyglądać. Co do zabezpieczania fakt rosjanie ociągali się.

5 Prawdopodobieństwo, że rosyjski sqamolot spadnie gdzie kolwiek jest praktycznie zerowe. Napewno nie z powodu błędu pilota. Bo tam każdy zna swoje miejsce, No i co by nie mówić czy to w polityce zagranicznej, czy to rząd, czy wojsko napewno działają bardziej profesjonalnie. Nie lecą gdzieś wiedząc, że i tak nie wylądują tylko po to aby się naocznie do tego przekonać. Mam wrażenie, że polscy piloci lądowali wiedząc, że to niewykonalne tylko po to aby pokazać, że się nie da aby nikt się nie przyczepił. Zresztą nagrania pokazują, że cały czas czekano na decyzje prezydenta co dalej. W rosji podejżewam, że prezydent jest tylko pasażerem i g go obchodzi co i jak ma byc na miejscu. A od tego aby było to bezpieczne i na czas są inni. U nas logistyka tej wycieczki zajmowali się piloci myśląc gdzie by tu polecieć. (lotnisko zapasowe)

Mozna powołać komisje nie wiadomo jaką ale ona naprawde nic innego by nie ustaliła. Może i śledztwo maku jest nie obiektywne. Ale opiera się w dużej mierze na nagraniach ze skrzynek więc nie da się tu nic zmanipulować. Kopie tego mają tez polacy. To że nawigator mówił, że są na kursie i na ścieżce. Czego można sie spodziewać po radarze z lat 60 tych z namalowaną ścieżką podejść akorektorem na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co pamiętam to po katastrofie białoruskiego myśliwca powołano wspólną polsko-białoruską komisję i "czarne skrzynki" też im chyba przekazano .

PS.Zaczyna mi to wszystko "Rokiem 1984" i dwójmyśleniem :D zajeżdżać...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zgadzam się hubertuss w Polsce panuje taki burdel że szkoda o tym pisać. ogromne pieniądze ida bokiem a nie ma na samolot dla prezydenta, po jaka cholere i kto zapakował wszystkich tych ludzi do tego jednego kukuriźnika to właśnie ta osoba jest winna całej tak ogromnej tragedii. a co można chcieć od rusków ktoś oczekiwał że powiedzą ,,To nasza wina żePolski samolot uległ katastrofie" dobre sobie była mowa że na lotnisku nie da się londować to jakis teraz gość mówi że ze stenopisu t jasno nie wynika że niby ruscy mówili że się nie da ale tez kategorycznie nie zabronoli, wiecie co by było gdyby zabronili wielka awantura i obrażanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiesz po co tylu tam leciało. Była kampania wyborcza. Chodziło o to aby pozbierać wszystkich na których prezydent miał wpływ np wojskowych wysokich rangą. Marszałków itd ta wizyta miała miec równie wyskoką rangę i przyćmić wczesniejszą wizytę Tuska. W naszym kraju politycy czy to pis czy to po chetnie wykożystują w kampani pomniki cmentarze krzyże itd. Liczy się efekt końcowy.

Piloci mieli dane meteo w oparciu o swoją wiedzę sami bez niczyjej pomocy powinni wywnioskować, że się nie da i tak wywnioskowali co wynika ze scenogramów. Jednak musieli to jeszcze pokazać, że się nie da po to było to podejście.

Przyjmimy nawet, że źle zrobiono oddając śledztwo rosji, że już powinniśmy dostać skrzynki i samolot. Tak czy tak nic innego by z tego nie wyszło nic innego byśmy nie odkryli.

Dlaczego żadna organizacja miedzynarodowa nie chce w tej sprawie zabierać głosu? Każdy wie że to już jest sprawa polityki między po pis i rosją. Nikt się w to pchał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Przy okazji w scenariuszu kanału "Imedi" samolot z Lechem Kaczyńskim wybucha gdy leci na pomoc Gruzji. Przyjmijcie że to był pierwszy zwiastun.

Antysowiecki Kaczyński pomylił się tylko raz -kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium, zaufawszy sowieckiej władzy.

A cywilizowany świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa, gaz i mgła."

Waleria Nowodworskaja, rosyjska dysydentka, publicystka i pisarka.

http://wpolityce.pl/view/6178/Przypominamy_pelny_tekst_artykulu_Walerii_Nowodworskiej_z_kwietnia_2010___Dlaczego_polscy_patrioci_nie_p

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To kiedy i gdzie będzie spotkanie moherowych berecików? I czy bez berecika też wpuszczacie?

 

A gdyby to tylko Polacy prowadzili z małą "pomocą" Rosji śledztwo. Jakie byłyby wyniki raportu?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To kiedy i gdzie będzie spotkanie moherowych berecików? I czy bez berecika też wpuszczacie?

 

 

Nie radzę.Na tych bez berecika czeka moja żona. http://www.gnioty.pl/603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak wy to sobie wobrażacie. Polacy mieli by chodzić po smoleńsku przesłuchiwać ludzi. Po kryjomu bo jawnie żaden kraj się na to nie zgodzi.

Gdy spadł białoruski myśliwiec nikt nie zginoł (oprócz białoruskich pilotó) nikt nie sprowadzał go na ziemię poprostu spadł. Gdyby zgineli tam np polacy czy zderzył się z innym samolotem nie wiem czy polacy tak łatwo oddali by śledztwo białorusinom.

Co do gruzji no cóż tam kazano pilotowi lądować pomimo zagrożenia wojennego. Złożono chyba doniesienie do prokuratury. Dowódca samolotu, który spadł pod smoleńskiem był wówczas drugim pilotem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tu 154 nie było obcokrajowców.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Myślałem Xemit że masz lepszy gust.

 

Ale chodzi mi głównie o wynik tego raportu i o to co by się działo w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślałem Xemit że masz lepszy gust.

 

 

Przyjacielu, o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

gdyby śledztwo prowadzili polacy to i tak było by podejżenie, że coś się ukrywa. Gdyby śledztwo prowadził macierewicz to odrazu wskazał by winnego. Nawet dowodów nie sprawdzając. Tak czy tak kto by uwierzył ten by uwierzył a inni trwali by przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie-lepiej już jak śledztwo poprowadzą Rosjanie-podejrzeń przynajmniej nie będzie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubertus.Masz rację.

Zaczęto łgać od pierwszej minuty, fałszując czas katastrofy.

Ciężko w cokolwiek uwierzyć, ludziom którzy kłamią jak z nut.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kto by nie prowadził i tak by były. Czy amerykanie czy rosjanie jak by wyszło to co teraz to i tak śropdowisko pisu wiedziało by lepiej.

Nikt nic nie fałszował poprostu był problem z ustaleniem. Zreszta po co miano by to robić jaki to miało wpływ na przebieg czy wynik wypadku. Prezydent przy uderzeniu odniósł takie obrażenia, że i tak i tak tego nie przeżył. Większość ciał była na tyle zmasakrowana, że jakiekolwiek plotki o dobijaniu nie miały sensu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wyszłoby by. Ale ciekawe jaki byłby końcowy raport? Jaka byłaby wojna między PiS i PO. Pewnie jeszcze gorsza niż o krzyż. Bo Rosjanie postawili nas przed faktem dokonanym. Jest raport, nasza wina i koniec. I dopiero teraz rozgorzała dyskusja, żale itd..

 

Wiecie że deficyt budżetowy Polski został zwiększony ostatnio do 120 mld?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj