Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Z dowodami jest różnie.W Niemczech panuje, a na pewno panowała opinia o polskich złodziejach aut, przeważnie nowych.

Zapominano jednak dodać ze Polak dostawał kluczyki i dokumenty od auta na przejazd przez granicę, po czym papiery i kluczyki były zwracane właścicielowi.

Niewielki procent wartości samochodu zapłacony przez naszego rodaka plus suma z nimieckiej polisy pozwalały Niemcowi kupić nowe auto, a krajanowi utrzymać rodzinę ze sprzedaży maneli z pociętego samochodu.

Dzisiaj mimo otwarcia granic kradzieże spadły, ale jest to wynikiem zaostrzenia polityki ubezpieczeniowej u sąsiadów.

Jednak mit o Polaku złodzieju pozostał, choć kradzież była procederem marginalnym a najczęściej złodziejem był właściciel wyłudzający polisę.

Swoją drogą jestem ciekaw czy samolot miał autocasko? Bo nigdzie o tym nie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Nie było wykupionego ubezpieczenia ze względu jak się tłumaczył minister obrony oszczędności, dlatego wszystkie odszkodowania pójdą z naszej podatników kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Swoją drogą jestem ciekaw czy samolot miał autocasko? Bo nigdzie o tym nie mówią.

Nic by to nie dało, gdyż tzw. auto-casco zabezpiecza szkody materialne.

 

Sprawcą wypadku jak potwierdza MAK jest właściciel samolotu, więc to on musi zapłacić odszkodowanie za zaistniałe szkody.Rząd się tej opinii nie przeciwstawia, czym przyjmuje z całą odpowiedzialność na siebie.

Właścicielem jest Ministerstwo Obrony, a pilot pracownikiem.Za szkody odpowiada Skarb Państwa.

Jeśli komuś wydaje się że 250 tyś na osobę to dużo, przypominam że Kadafi zapłacił za każdego pasażera samolotu który spadł pod Lockerbie po 10 mln dolarów, co daje kwotę 30mln zł na osobę, a łączną ok 2,7 mld dolarów.

Nie zapominajmy kto leciał tym samolotem i ile kosztuje wyszkolenie np. generała, jeśli można wyczytać że podstawowe pilota wojskowego to ok 2mln dolarów.

250 tyś , choć szarego Kowalskiego szokują, są ochłapami, które moim zdaniem są niewielkim procentem tego co ofiary wywalczą przed sądem.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zastanawiające jest to że nagle ni z gruszki ni pietruszki zaczęto wszędzie tą sprawę odszkodowań poruszać.W sumie bardzo mądra zagrywka-bo o ile przeciętny Kowalski mało świadomy jest szczegółów budowy ILS,TAWS i ESP :D to na pieniądzach zna się jak mało kto-jako zagranie pod publiczkę sprawa odszkodowań jest po prostu genialna :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://bilety-lotnicze.giang.pl/pass_info-pl_PL-186e37fb.php

Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać to przewożnik odpowiada do sumy 123 tyś US.

Przy roszczeniach przekraczających tą sumę, przewożnik może się bronić pod warunkiem że z jego strony nie było błędów i zaniedbań.

Największym paradoksem jest to że wszyscy mający zastrzeżenia do wielkości wysokości odszkodowania, potwierdzają i zgadzają się z winą przewożnika.

Konsekwentność to jedna z cech dorosłości.

A o Skarb Państwa i jego kasę oraz podatników to raczej dbają ci co śmią mieć odmienne zdanie.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mało, że katastrofa, to jeszcze Polska może zbankrutować. Współczuje dla Tuska, wez i nie daj przed wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ciężki okres przypadł Tuskowi i PO więc może nie być tak różowo na wyborach. Tylko kolejny problem w tym że nie ma kto objąć władzy w razie gdyby wygrała inna partia bo PIS to będzie już przegięcie pały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ciężki okres sobie sami zrobili a nie przypadek. Dziura budżetowa sama się nie zrobiła.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Znów Ci Tomi z rana do drzwi zastukają agenci CBA ?:D

Proponuję z rana na kolana i króciutką modlitwę w intencji Chyżego Ruja :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Fakt nie lubię kaczek ani niczego co chodzi i gdaka :lol:

:D:D:D Kaczyński to zwykły moher szukający kłótni i nieporozumień. A Wy najpierw śmialiście się o nazywaniu szamba perfumerią i po śmierci prezydenta bezczelnie spuszczacie głowe i lamentujecie!

Dwulicowość i fałszywa twarz niektórych tu się wypowiadających przechodzi wszelkie granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mało, że katastrofa, to jeszcze Polska może zbankrutować. Współczuje dla Tuska, wez i nie daj przed wyborami.

Zamiast współczucia bardziej trafne są słowa A.Fredry z pewnej bajki.

"Wszyscy byli wyjeb****ni, nawet księża kapelani"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

I Stasiek trzymajmy się tego co myślimy samodzielnie a nie bawmy się w to że jak ktoś głośniej krzyczy że kaczyński dobry to i my krzyczymy dobry lub na odwrót. Co kaczyńscy zrobili za swojej kadencji? Samo zło wyrzucając Leppera. A Aneta K czyt (kur.a) nadal nie wie kto jest ojcem jej dziecka. Ciekawe ile kasy za to wzięła. Kończmy OT bo się zapędzamy. Tylko mnie bolą posty Xemita który ślepo wierzy rządowemu drobiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tomi w jaki sposób Ty interpretujesz posty @Xemita ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

najlepiej to wypłaciłby rodzinie zabitych po kilka milionów na otarcie tzw łez a tym co jechali na jabłka h w zęby. Nie dzielmy Polski na równych i równiejszych. To że kaczyński mówi ze to zamach to nie znaczy ze mamy szukać argumentów do gotowej hipotezy zamachu. Gosiewska ost się wypowiadała że w samolocie wybuchła bomba. Czy również znajdziecie argumenty do tej teorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Już wolałem tomi oglądać Leppera i bawić się w show "Kto jest ojcem" niż teraz oglądać dziurę budżetową, długi i podwyżki. Może za PIS nie zrobili dużo ale przynajmniej także tego nie zniszczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Może masz rację Stasiek ale wątpie żeby ta dziura powstała w 3 lata. Ona się poprostu zwiększa od kilkunastu lat. I jeśli władzę obejmie następna partia to wątpię żeby tą dziurę zmniejszyli. Jedynie mogą ją zachamować a i też nie wiadomo na jak długo. A co do Andrew to wolałbym patrzeć do dziś ;)

Nie jestem pedałem bo zaraz ktoś tu wyskoczy z tym tekstem jak filip z konopii tylko twierdzę ze Lepper nie bał się prawdy i nie bał się wytykać błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To chyba za PiS był najmniejszy deficyt budżetowy od ładnych kilkunastu lat. Więc taki zły nie był.

 

Nie jestem pedałem bo zaraz ktoś tu wyskoczy z tym tekstem jak filip z konopii tylko twierdzę ze Lepper nie bał się prawdy i nie bał się wytykać błędów

Bo to się najlepiej sprzedaje a ludzie lubią takie rzeczy. Poczekaj do wyborów to zobaczysz ilu takich Lepperów będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

dla mnie to SKANDAL, ze rodziny dostaną 250 tys. zł i to jeszcze mało. Putra miał chyba 6-cioro dzieci, oprócz tych pieniędzy czyli po 250 tys, dostaną jeszcze z odszkodowania (tu nie mam nic przeciwko), z firmy ubezpieczniowej, ale przyznano im także renty i to dość wysokie!

Jakim prawem mają dostać tyle kasy z moich podatków??!! ja sobie tego nie życzę po prostu!!

Skoro pani Putra sobie narobiła tyle dzieci - proszę niech zakasa rękawy i się weźmie po prostu do pracy a nie całe życie siedziała w domu i była na utrzymani męża. Zręsztą to ich sprawa nie moja że nie pracowała. To niech się wsyztscy parlamentarzysci ze swoich wypłat zrzucają a nie z moich pieniędzy.

Ja wiem, ze zadne pieniądze nie zwrócą ojca, mężą, brata, siostrę itd. ale takie odszkodowania to skandal.

Czy rodziny umarłych, np górników też mogły liczyć na taką finansową pomoc???? NIE, czy dostały takie wielkie odszkodowania ze skarbu państwa??? NIE. A to też państwowe spółki węglowe.

Czy tragedię ludzką można podzielić na większą lub mniejszą?? czy górnik nie miał dzieci, żony, brata czy siostry? Dlaczego niby rodziny ofiar mają dostać tak duże odszkodowanie - gdzie dla przeciętnego Kowalskiego to są astronomiczne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie mówiłem że zagrywka genialna w swojej prostocie ? :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj