Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
west    46

Rozumiem spieranie się na argumenty, ale traktowanie kogoś kto ma odmienne zdanie że pewnie jest idiotą i pije tanie wina pod sklepem, nie ma pojęcia o historii i pewnie nie jest patriotą to już przesada. Mówicie ciszej nad tą trumną ale przyznajcie kiedy należy protestować przeciw pochówkowi na Wawelu po fakcie?

Do tego apelu o rozsądek w zrozumiałej rozpaczy przyłączył się również Andrzej Wajda przeczytajcie sobie jego list do Dziwisza. Chyba nikt nie ośmieli się zarzucić mu brak patryiotyzmu, przecież jego ojciec też został zamordowany w Katyniu, a jednak ma odwagę sprzeciwić się szarganiu narodowych symboli do jakich niewątpliwie należy Wawel

Ps Do ttas a Kościół Katolicki to tylko biskupi i księża? Jestem katolikiem chodze do kościoła z całą rodziną więc Wawel należy też do mnie prawda czy za odmienne zdanie nałożysz na mnie ekskomunike?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

West,powinieneś zauważyć że w swoim poście odpowiedziałem ci dlaczego prochy gen.Sikorskiego i innych nie spoczęły na Wawelu bezpośrednio po śmierci.Co do amatorów taniego wina,to powinieneś zauważyć że pisałem iż są po obu stronach"barykady",a sam nie mam zdania co do miejsca pochowku i uważam że nie moją sprawą są sugestie do takowego.Wcześniej pisałem że III RP istnieje od 1990 r i stawianie wyżej tow,Jaruzelskiego od Ś.p.Lecha Kaczyńskiego obraża setki,jęśli nie miliony polskich obywateli,którzy potrafią i chcą docenić tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem,a także ofiary tego proradzieckiego wasala

Nie bardzo rozumiem czemu się tak denerwujesz?

Co do oponentów odszkodowań,to pragnę wszystkim uzmysłowić że kwota 40 tyś to zaledwie początek.

Procesy odszkodowawcze będą sięgały sum niebotycznych dla spadkobierców każdej z tych osób.I jest to normalne zjawisko w demokratycznym kraju,szanującym każde życie ludzkie,natomiast zazdrość o te sumy i małostkowość to haniebna postawa.

P.S.Do -west.Dlaczego uważasz że złożenie ciała demokratycznie wybranego Prezydenta RP,który zginął tragicznie podczas pełnienia swoich obowiązków ,na Wawelu,nazywasz szarganiem narodowego symbolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Całe szczęście,że to nie my decydujemy o tym ,kto będzie pochowany na Wawelu ,tylko Metropolita Krakowski i Marszałek Sejmu!!!Skoro podjęli taką decyzję to myślę,że jest ona przemyślana i należy ją uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Czy Lech Kaczyński i jego małżonka zasłużył by leżeć u boku królów na Wawelu? , I czy odszkodowanie było by takie same dla zwykłych prostych ludzi?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A czy Lech Kaczyński nie był królem i nie "poległ" podczas swego panowania?

Pewien duchowny na kazaniu wygłosił, że gdyby samolot rozbił się w środę nie było by katastrofy narodowej, ktoś też coś o tym słyszał?

ps. żałoba żałobą, ale jak ktoś ma wesele w sobotę to co ma zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mysle ze jesli podjeli decyzje o pochowaniu na wawelu prezydenta to powinnismy to uchowac a nie dykutowac . przez ta tragedie caly swiat w koncu dowiedzial sie co tak naprawde stalo sie w katyniu i lech kaczynski osiagna swoj cel ale zaplacil za to najwieksza cene i nalezy sie mu wawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy Lech Kaczyński i jego małżonka zasłużył by leżeć u boku królów na Wawelu? , I czy odszkodowanie było by takie same dla zwykłych prostych ludzi?

Odszkodowanie dla pracowników BOR,lekarza,stewardesy bądż tłumacza i lekarza będzie takie same jak dla posła czy też Marszałka sejmu.A że na pokładzie samolotu nie było murarza,babci klozetowej,bezrobotnego i piekarza,czyli zwykłych prostych ludzi to wypada tylko pożałować.To by dopiero była delegacja,taka polska,z krwi i kości.

P.S.Nie nasza sprawa oceniać czy L.Kaczyński powinien leżeć pośród królów,jak i nie nasza sprawa czy niektórzy z tych królów powinni leżeć koło L.Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

"dzięki" tej TRAGEDII świat ale przede wszystkim Rosjanie dowiedzieli się co stało się w Katyniu

z radia wypowiedź kierowcy TIRa

"na autostradzie złapałem kapcia mam wielką czarną wstążkę i kto się zatrzymuje-Rosjanin (też TIRem) pomaga mi na koniec klepnął mnie po ramieniu i mówi teraz zrozumiałem co się stało w Katyniu przepraszam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

west, nie ja jestem od nakładania ekskomuniki bo grzesznikiem jestem i nie mnie ta władza nadana została. Nikogo staram się nie osądzać. Silnie wątpię by rodzina pary prezydenckiej zabiegała o to miejsce, ale taką propozycję musiał wysunąć kardynał Dziwisz. Miejsce na Powąskach mieli z rozdzielnika pewnie przyznane, może były jeszcze inne propozycje. Nie zależy mi aby Ich chować akurat na Wawelu, taką decyzję podjęto i wszystko w temacie. Nawet Marszałek Sejmu tutaj nie decyduje- jest to sprawa rodzin zmarłych. Jakiej by nie podjęto decyzji taką bym uszanował- jeśli by sobie jakieś miejsce we Wrocławiu też bym nie dramatyzował bo i dlaczego.

Właściwie to skoro jest to miejsce spoczynku królów to co w kryptach robią wieszczowie, Piłsudski czy Sikorski- mają oni z monarchią tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg. Skoro chowano po królach następnych zasłużonych dla kraju, to dlaczego nie Prezydent? To co dzieje się na świecie jest dla mnie zaskakujące- nie ogarniam tego- Rosjanie oglądali KATYŃ, pojawiają się głosy, że jeśli na obchodach zakończenia II wojny światowej pojawią się wizerunki Stalina, będą one niszczone przez zwykłych ludzi- poznali oni ciemną stronę swojej historii. Białorusini dziś lub jutro mają mieć KATYŃ w państwowej telewizji, chyba z 20 państw dziś zgłoszono chęć zakupu filmu. W kilku krajach ( miedzy innymi Gruzja) chcą uczcić Prezydenta nazywając Jego imieniem ulice. Cały świat na nas patrzy- patrzy na nas, zwykłych ludzi, widzi jak czcimy ofiary i podziwia. Ale dziennikarze nie mają klapek na oczach i zaraz będą pokazywać jak się kłócimy. Fakt- wychodzi nam to najlepiej, ale czy jest czym się chwalić??? Czy nie jest to dobra okazja aby zmienić się na leprze? Nie na kilka dni?

Wykorzystajmy tą okazję- pierwszą mieliśmy 5 lat temu, pamiętamy co się z nami działo, jakie były obietnice, nadzieje, i wiemy dobrze co z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

temat miejsca pochówku powinien być zamknięty, gdyby Jarosław Kaczyński wiedział, że przez tą sytuacją zostanie zakłócona żałoba w życiu by się na to nie zgodził, ale mleko zostało rozlane... jest jak jest. Sporo w tym wszystkim winy Dziwisza.

Trzeba przyznać, że Jarosław trzyma się bardzo dzielnie, jak bardzo nie trawiłem go jako polityka, tek teraz jestem dla niego pełen współczucia i szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.Nie nasza sprawa oceniać czy L.Kaczyński powinien leżeć pośród królów,jak i nie nasza sprawa czy niektórzy z tych królów powinni leżeć koło L.Kaczyńskiego.

Podpisuje się pod tym oburącz...

Temat zamknięty i nic żale niektórych nie dadzą, swoją droga rozbawił mnie Wałęsa który się podobno dopytywał czy jego też na Wawelu pochowają... :)

Poza Polską szanowano Pana Prezydenta bardziej niż w Polsce, uszanujmy to co robił chociaż po jego śmierci. Pomyślcie że gdyby nie on Rosjanie spacyfikowali by całą Gruzję. Patrzył daleko i jako dobry historyk widział więcej niż większość z nas... Być może to co się stało doprowadzi do wewnętrznego oczyszczenia Rosji i jej autorozliczenia z historią własną, przecież tam Stalin wymordował dziesiątki milionów swoich obywateli.

 

Wydaje mi się że przeciwnicy pochowania na Wawelu(Ci ideowi a nie Ci którzy protestują bo nie i tyle...) boja się że dzięki temu Śp. Lech Kaczyński uzyska wieczną pamięć Polaków a to niektórym baaardzo nie na rękę...

 

Tak jak napisał kolega @t-tas świat na nas patrzy zachowajmy się porządnie, przecież grób pary prezydenckiej na Wawelu będzie automatycznie grobem i wielkim pomnikiem TYCH 22tysięcy zamordowanych w Katyniu!!!

Cała załoga tego feralnego lotu zginęła przecież lecąc oddać hołd zamordowanym w Katyniu a nie grając a golfa na Florydzie czy pijąc drinki pod palmami...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie nie uwazacie ze jest to troche dziwne? gdyby prezydent nie zginął smiercią traiczną tylko np. zmarł w wyniku choroby lub starosci nawet nie byłoby żałoby, nikt nie chciałby zeby było pochowany na Wawelu.

Ogolnie jestem takiego zdanie ze zbyt mało mowi sie o osobach i rodzinach mniej znanych osob ktorzy zgineli w wypadku-pracownicy BOR obługa samolotu itp. są tak samo poszkodowani jak rodzina prezydenta i nie chcą ich chowac na Wawelu. Ale trzeba uszanowac to gdzie zostaną pochowani choc nie dażyłem Kaczynskiego sympatią...

 

p.s oglądaliscie ten filmik zaraz po katastrofie nagrany przez swiadka, słychac 4 strzały, smiech Rosjan i któryś z nich mówi "uciekajmy stąd"?

mowiac jednym zdaniem Kaczynski przez cala swoja prezydenture "walczył" o Katyń i sam nie wyszedł na tym dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tomek walczył i wywalczył. Zapłacił za to najwyższą cenę. ŻYCIE

Cały świat się o tym dowiedział.

 

Odszkodowanie dla pracowników BOR,lekarza,stewardesy bądż tłumacza i lekarza będzie takie same jak dla posła czy też Marszałka sejmu.A że na pokładzie samolotu nie było murarza,babci klozetowej,bezrobotnego i piekarza,czyli zwykłych prostych ludzi to wypada tylko pożałować.To by dopiero była delegacja,taka polska,z krwi i kości.

 

Byli. Dzis mówili o kobiecie która w wieku 4 lat była w katyniu. Zginęli tam jej rodzice a ona trafiła na sybir. Teraz leciała zobaczyć to mniejsce wraz ze swoim wnukiem. Wnuk zostawił żone. Byli nie całe 2 lata małżeństwem. Teraz jeden człowiek nagle stracił matkę i syna w katastrofie.

 

Na pokładzie było 10 osób których rodzina zginęła w Katyniu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Do xemit napisałem już że nie uważam Jaruzelskiego za prezydenta dlaczego mi to wciąż wciskasz Jaruzelski nie był dla mnie prezydentem bo nie został wybrany w wyborach powszechnych a sprawował swoją funkcje w wyniku zgniłego kompromisu!!!!!!

Znam historie i wiem dlaczego nie pochowano odrazu Sikorskiego i innych zaraz po ich śmierci nie rób ze mnie idioty!!! jedynie wkazałem że jeżeli historia doceni zasługi Kaczyńskiego dla ojczyzny nic nie będzie stało na przeszkodzie aby go przenieść na Wawel. Teraz ta decyzja jest zbyt pochopna i wprowadza niepotrzebny zamęt w czasie żałoby, podrugie Lech Kaczyński i jego żona Maria jako ludzie skromni pewnie sami by tego nie chcieli, tu się objawiły chore ambicje jego brata Jarosława.

Co do pieniędzy to nie jest odszkodowanie za wypadek przy wypełnianiu obowiązku pracy ale ekstra pieniądze jakie przeznaczył rząd dla rodzin, żeby było jasne ja niechciałbym być na ich miejscu i tych pieniędzy mówie tylko o sprawiedliwości zapytajcie rodziny ofiar z Kamienia Pomorskiego rok temu też była żałoba Narodowa zgineło 21 osób, wielu ciężko poparzonych czy ktoś się nimi przejoł czy pomógł im w leczeniu znalezieniu mieszkania itp. Zwracam jedynie uwagę na umiar i wyczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

panowie nie uwazacie ze jest to troche dziwne? gdyby prezydent nie zginął smiercią traiczną tylko np. zmarł w wyniku choroby lub starosci nawet nie byłoby żałoby, nikt nie chciałby zeby było pochowany na Wawelu.

Ogolnie jestem takiego zdanie ze zbyt mało mowi sie o osobach i rodzinach mniej znanych osob ktorzy zgineli w wypadku-pracownicy BOR obługa samolotu itp. są tak samo poszkodowani jak rodzina prezydenta i nie chcą ich chowac na Wawelu. Ale trzeba uszanowac to gdzie zostaną pochowani choc nie dażyłem Kaczynskiego sympatią...

 

p.s oglądaliscie ten filmik zaraz po katastrofie nagrany przez swiadka, słychac 4 strzały, smiech Rosjan i któryś z nich mówi "uciekajmy stąd"?

mowiac jednym zdaniem Kaczynski przez cala swoja prezydenture "walczył" o Katyń i sam nie wyszedł na tym dobrze

 

Wczoraj wrzucałem do niego link, dziś patrze że jest już usunięty, podejrzewam, że to strzały z pistoletów boru, ewentualnie ruskich którzy odganiali gapiów, mają byc jakieś fachowe ekspertyzy to zobaczymy na 100%

 

Teraz cały świat dowie się o Katyniu, więc nie wiadomo czy za 10-20 lat nie będziemy wspominac śp Lecha Kaczynskiego jako kogoś dzięki komu prawdę ujrzał cały świat

 

Słyszeliście o tym wieńcu, który leżał pod wrakiem przez 4 dni i jest praktycznie w nienaruszonym stanie, jest troche ubłocony. Nie wiem jak to możliwe, że ludzie byli w kawałkach, a wieniec nie ucierpiał..

Jest też fota nieba po tragedii, z chmur i śladów samolotu ułożył się krzyż.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Osoby z Kamienia Pomorskiego majo już nowe mieszkania. Pobudowano 2 bloki dla nich.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ludziom dopiero teraz otwarly sie oczy i zrozumieli kogo stracili,a wiekszosc szydzila i pluła na Kaczynskiego,glownie za sprawa mediow a zwlaszcza tvn,polsat, lub gazeta wyborcza,ktore wykreowaly z niego małego smiesznego czlowieczka,i ludzie patrza na te pierdoły i czytaja i wypisuja takie bzdury jak co poniektorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie nie uwazacie ze jest to troche dziwne? gdyby prezydent nie zginął smiercią traiczną tylko np. zmarł w wyniku choroby lub starosci nawet nie byłoby żałoby, nikt nie chciałby zeby było pochowany na Wawelu.

Ogolnie jestem takiego zdanie ze zbyt mało mowi sie o osobach i rodzinach mniej znanych osob ktorzy zgineli w wypadku-pracownicy BOR obługa samolotu itp. są tak samo poszkodowani jak rodzina prezydenta i nie chcą ich chowac na Wawelu. Ale trzeba uszanowac to gdzie zostaną pochowani choc nie dażyłem Kaczynskiego sympatią...

 

p.s oglądaliscie ten filmik zaraz po katastrofie nagrany przez swiadka, słychac 4 strzały, smiech Rosjan i któryś z nich mówi "uciekajmy stąd"?

mowiac jednym zdaniem Kaczynski przez cala swoja prezydenture "walczył" o Katyń i sam nie wyszedł na tym dobrze

Kolego ale prezydent zginął śmiercią tragiczną.

Wyjaśnijmy jedno, ON był PREZYDENTEM, ONI NIE. To chyba jest jakaś różnica nie uważasz?

A co do wspominania członków załogi i innych polityków to przecież są wspominani, lecz brutalna prawda jest taka że Polska ma jednego prezydenta nie 96 i czy ktoś Lecha Kaczyńskiego lubił czy też nie, był on prezydentem i to należy uszanować choć po śmierci, skoro za życia nie umiano.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale teraz po zobaczylo jakie kaczynski ma poparcie w narodzie polskim moze sie wreszczie czegos naucza po tej tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza... :), może postawimy tarota? :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

To , czy pochować Prezydenta na Wawelu czy nie , nie powinno podlegać dyskusji.

Odpowiedzcie mi na dwa pytania.

Jeśli nie On , to kto?

Jeśli nie teraz , to kiedy ?

I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj