Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samczyk1991    83

Co myślicie o pochowaniu Prezydenta na Wawelu czy to nie jest aby zbytnie przegięcie dla całego szacunku dla zmarłego. Myśle że Powązki by wystarczyły? Albo odszkodowania po 40tys. dla rodzin ofiar, ciekawe czy górnicy po ostatniej katastrofie na kopalni dostali też takie same odszkodowania. Myśle że w tym wszystkim zatracono umiar

 

Wcześnie on był taki owaki i raczej źle o nim mówiono, a teraz ludzie po śmierci go uważają za wielkiego człowieka i chcą go pochować na Wawelu. Wiem ,że o osobie która nie żyje nie powinno się źle mówić, ale tak naprawdę co on takiego wielkiego zrobił. Przez swoją kadencję większość ustaw wetował i tylko jeździł na spotkania. Nie dokonał żadnego ważnego czynu. Zacytuję słowa mojego wychowawcy; "Polska to kraj idiotów" :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A moze wetujac te ustawy ratował Twoja Poslkę ? Czy potrafisz uzasadnić co oznacza że tylko wetowal i co by było gdyby tego nie robił? he?

 

jak nic nie zrobił ważnego dla Polski? Godnie ja reprezentował, sprawił, ze Polska zaczęła istnieć na arenie miedzynarodowej, przez swoją śmierć podczas służby POLSCE, sprawił, że świat zaczął mowić o ofiarach Katynia. Zasług Pana Kaczynskiego jest wiele, tylko propaganda ludzi którzy piorą mózgi to tuszuje.

 

Tylko jeździł na spotkania? Skad Ty sie urwaleś? A jaka jest funkcja Prezydenta? Mi sie wydaje że min reprezentowanie kraju chociażby poprzez jeżdżenie na SPOTKANIA?

Już koniec załoby i zaczynamy pluć jadem na Prezydenta? Tylko robmy to konstruktywnie...

 

masz rację, po czytaniu takich wypocin jak Twoje (czy cytowania twojego wychowawcy) też mogę napisać to zdanie o Polsce, co je napisaleś Ty ...

 

Ale usprawiedliwiam takie myslenie, bo jestes jeszcze młody i podatny na niektóre media ...

 

Co do samego pochówku na Wawelu - to uważam, że skoro pewni ludzie to zaproponowali (Dziwsz, Tusk, Komorowski i inni wyrazili na to zgodę) to znaczy, że chyba dla nich to cos znaczy i nie jest to wymysł z kosmosu rodziny zmarłych.

Wg mnie to bardzo dobry pomysł - wśrod bohaterów Polski będzie mozna wspominać poprzez ofiarę Kaczyńskich wszystkich pomordowanych wielkich BOHATERÓW Z KATYNIA.

 

Uczyliscie się historii? jak tak to zapewne wielu z Was pamięta jakie nastroje panowały jak chciano chować tam Piłsudskiego ?

też były spory i dyskusje ze nie powinno sie - teraz po latach nie mowi sie o tych złych rzeczach tylko wspomina 11.11.1918.

 

 

A Ci pożal się Boże protestujący pod wawelem czy na onetowych forach - to ludzie własnie ktorzy kiepsko reprezentują Polskę.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@samczyk 1991 twój wychowawca należy do tego grona bo w każdym społeczeństwie jakiś procent to idioci.Bardzo Ci współczuję ,że masz takiego wychowawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pooch z Piłsudskim był taki problem, że on był średniej miary katolikiem, ale on przynajmniej miał prawdziwe zasługi dla Państwa Polskiego, gdyby Lech Kaczyński miał tych zasług choć 10% to by mu się należał pochówek na Wawelu.

Dla mnie Lech Kaczyński był prawdziwym patriotą, dbającym o historię, mającym na celu utrwalanie w narodzie prawdziwych wartości, ale zapominającym o Polsce współczesnej, był człowiekiem nie potrafiącym znaleźć kompromisu, przez co dla większości społeczeństwa, nawet po śmierci będzie budził kontrowersje.

Co do zarzucania innym podatności na media, to może zacznij od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja jednak myśle ze z tym wawelem to jednak przesada, na moje niech robia co chca, ale dla mnie Kaczynski był takim samym prezydentem jak wałesa czy kwasniewski, bo zróbił dla Polski zarówno rzeczy dobre jak i gorsze. A to że zginął w katastrofie no to wielka tragedia, i niecz mu ziemia lekką bedzie. Niektórzy to przesadzają z tą żałobą ( chodzi mi o tych którzy narzekalai na prezydenta za zycia, a teraz latają i lamentują mój prezydent mój prezydent, a juz zapomnieli jak mu zyczyli zle, ile my mamy fałszywych ludzi w Polsce ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Albo odszkodowania po 40tys. dla rodzin ofiar, ciekawe czy górnicy po ostatniej katastrofie na kopalni dostali też takie same odszkodowania. Myśle że w tym wszystkim zatracono umiar

pisałem o tym wczesniej za co zostałem skrzyczany.

juz nie bede oceniał tutaj prezydenta, wroce do samej sprawy katastrofy, czytałem gdzies w necie ze w przepowiedni Nosterdamusa było ze rozbije sie mechaniczny ptak i rozdzieli dwóch braci, co o tym myslicie?

po za tym wydaje mi sie ze w tej tragedi była ingerencja osob trzecich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
czytałem gdzies w necie ze w przepowiedni Nosterdamusa

tak dużo osób to czytało, kwestia tylko ile samo sobie to przetłumaczyło a ile osób czytało przetłumaczone, bo już nie raz jeden wers był tłumaczony na kilka zupełnie innych.... że tak powiem efektów końcowych. Czy była ingerencja osób trzecich czy nie to i tak się o tym nie dowiemy. Co do pochówku na Wawelu to .... pozostawię bez komentarza :) tam jest miejsce spoczynku KRÓLÓW POLSKICH a nie prezydentów, Marszałka pochowano tam bo przyczynił się do odrodzenia RP i uratował dzięki swoim stanowczym rozkazom kraj przed bolszewikami, to że Kaczyński był w Solidarności oraz był obecnym prezydentem nie stawia go na równi z tam pochowanymi. W dodatku czego pierwsza dama też mam być tam pochowana bo rodzina tak chce :) .


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

I wtem wielki ptak metalowy upadnie,

a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego,

a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,

wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"

 

niestety pasuje to do wielu tragdii, jak wiekszość przepowiedni

(poza tym ciekawe czy to autentyk , a nie nostradamus napisał to w tą sobotę)

 

co do daleszej rozmowy na temat zasług Kaczyńskiego - to należy wziąć pod uwagę symbolikę tego pochówku - będzie on przypominał ludzi o całej masie ofiar Katynia - jeżeli zmurowana zostanie tablica z nazwiskami reszty osób - najmniejszej przeszkody widziec nikt nie powinien

 

 

co do opanowania głowy przez media czy wpływów środków zewnętrznych - wszelkie moje poglądy są wyłącznie moimi niczym nie kierowanymi poglądami ...


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

wnioskuje z tego że gdybym był działaczem Solidarnosci i rodzina by chciała byłbym pochowany na Wawelu, prezydent powinien wraz z żoną byc pochowany na Powązkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

zaznaczam, że to nie pomysł rodziny a propozycja dla rodziny

 

to nie oni sobie tego życzyli

 

decyzja została zaakceptowana przez obecnych rządzących więc w czym problem?

 

i nie chodzi tu powtarzam o samo sam pochówek Kaczyńskich a o symbolikę tych 2 tragedii ...

 

zresztą oceni to historia


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

niby tak ale to sie powoli zaczyna robic chore, tragedia porównywana do Katynia, media o niczym innym nie mówią tylko o tym-rozumiem żałobę ale nie długo zasługi Kaczynskiego zostaną porównywane do zasług Jana Pawła II co nie powinno miec miejsca, papieża chcieli pochowac na Wawelu a teraz prezydenta? cos tu jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

dlaczego nie tak?

możesz to uzasadnić?

 

czy symbolika tych 20 tys osób + ponad 90 z soboty nie zasługuje na pamięć w takim miejscu ?

 

tu nie chodzi o samych Kaczyńskich a o resztę

 

zauważ,że jest to wielka uroczystośc Wielkiego Człowieka - przybywają na nią najwięksi tego świata


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lech Kaczyński gdyby dożył do końca kadencji przeszedłby do historii jako najgorszy prezydent III RP ale w wyniku tej katasrofy zostanie zgloryfikowany w myśl zasady że o zmarłym mówi się tylko dobrze lub milczy. Nie byłem jego sympatykiem ale był również moim prezydentem nie tylko jako najwyzszy urząd w państwie ale dlatego że na niego głosowałem bo wolałem konserwatystę Lecha Kaczyńskiego niż liberała Tuska.

Nie zdziwie się jeżeli przyczyną katastrofy okaże się presja wywarta na pilotach przez ich zwierzchników aby lądować za wszelką cene aby nie spóźnić się na uroczystości katyńskie.

Wielkie wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin i bliskich ofiar katastrofy jest to straszne wydażenie bezprecedensu w historii świata. Lecz przesadą jest stawianie porównań tej sytułacji do morderstwa polskich oficerów w katyniu czy śmierci Papieża. Mówienie też że zginoł kwiat polskiej inteligencji też wydaje mi się dużym nadużyciem to tak jakby ktoś powiedział że w kraju zostało 38 milionów mniej inteligentnych ludzi.

Jest to ogromny cios dla ich bliskich i dla kraju cześć ich pamięci [']

Na jakiej podstawie uważasz że Ś.p.Lech Kaczyński przeszedłby do historii jako najgorszy Prezydent III RP, wiedząc że jednym z jego poprzedników był proradziecki wasal,Jaruzelski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jaruzelskiego nie wspominam bo nie był prezydentem wybranym w demokratycznych wyborach. Jaruzelskiego trudno nawet prezydentem raczej pełniącym funkcje prezydenta.

Moim zdaniem nie wygrałby wyborów jeżeli dotrwałby do końca kadencji i swoją prezydenturą nie zasłużyłby na pochówek na Wawelu.

Przy całym szacunku dla niego jako osoby i dla Pani Marii bardziej widziałbym tam miejsce dla prezydenta Kaczorowskiego.

Natomiast jeżeli chodzi o symbolikę Katynia i oddanie czci i pamięci ofiarom katastrofy to bardziej oddałby ją pomnik który według zapowiedzi powstanie w Smoleńsku oraz tablice pamiątkowe na wielu pomnikach Katynia i krzyżach Katyńskich w całym kraju.

Wawel jest dobrem Narodowym nie prywtnym folwarkiem Dziwisza, szkoda że przez nie przemyślaną decyzję wprowadzono kolejny podział w społeczeństwie.

Należało pochować Kaczyńskich na Powązkach a historia jeżeli uznałaby że należy się im zaszczyt spoczywać w gronie królów i wielkich osobistości zostali by tam przeniesieni. Tak jak przeniesiono Sikorskiego i wieszczów narodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Niezależnie już od zasług Prezydenta Kaczyńskiego czy którejkolwiek z ofiar tej katastrofy to temat ten bedzie wracał w przyszłosci w naszym kraju i nie da się obok niego przejść obojetnie - to jest coś czego za 50 czy 100 lat będą sie uczyły dzieci w szkołąch na lekcjach historii - bo jest to fakt historyczny o niemałym znaczeniu - tak samo jak pogrzeb w którym mają brac udział same znamienitosci ze świata - jest to fakt historyczny który na zawsze w mnijszym bądź wiekszym stopniu wpłynął na obraz naszego kraju


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do- west.Masz prawo mieć swoje zdanie,ale zdajesz chyba sobie sprawę że niemożliwe było pochowanie gen.Sikorskiego na Wawelu w lipcu 43r,gdyż Kraków był pod okupacją niemiecką,podobnie jak wieszczów narodowych,którzy zmarli poza granicami kraju będącego pod zaborami.Przenosiny na Wawel wynikały wiec z innych względów o których piszesz.Zastanawia mnie dlaczego dzisiaj w wolnej Polsce nie docenia się możliwości jakie wynikają z tej wolności.Zastanawiam się również, czy większą tragedią narodową jest katastrofa pod Smoleńskiem,czy też nasze społeczeństwo.Każdy następny uczciwy Prezydent wybrany w demokratycznych wyborach będzie musiał żyć w tym dyskomforcie,a to wyjątkowo trudne rządzić narodem w którym pierwszy lepszy pijaczyna z pod budki z piwem,herbu-malinowy nos,uważa się za mądrzejszego od naukowca,który uzyskał tytuł doktora w czasach socjalizmu,będąc w opozycji do totalitarnego rządu!!! Na szczęście jest jeszcze niewielka,nieistotna grupka naszego społeczeństwa,kilka osobistości z zagranicy i paru redaktorów,która pokazuje swoją wielkość,min.gromadząc się pod pałacem prezydenckim,śląc kondolencje lub wypowiadając się serdecznie i z szacunkiem o nieżyjącym już niestety Lechu Kaczyńskim i ona pozostawia nadzieję na lepsze jutro.

P.S.Mam poważne obawy że cześć z oponentów,bądż entuzjastów pochowania Śp.Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, nigdy na nim nie była i nie będzie,gdyż koszt takiej wycieczki zbyt mocno koliduje z zakupem taniego wina, produkowanego ze skórek po jabłkach spadowych ,słodzonego melasą trzeciego gatunku i konserwowanym siarką pozyskiwaną jako odpad przy produkcji zapałek.Dlatego jak to mówią" co cesarkie zostawmy Cesarzowi,a co boskie-Bogu"

Niestety S.p. Lech Kaczyński nie może przeprosić entuzjastów Bonanzy i Mody na sukces,za to iż tragicznie ginąc,ogłoszono żałobę i wycofano te pozycje z programu TV.(i z takimi opiniami naszych mądrych rodaków się spotkałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

Odnośnie odszkodowań- górnicy to pracownicy kompanii węglowych i firm z nimi współpracujących i to one są odpowiedzialne za ich zdrowie i życie i one ponoszą odpowiednie konsekwencje. Samolot był państwowy, piloci i załoga jako wojskowi i związani z wojskiem też byli "państwowi", państwo przyjmując ludzi na pokładzie pasażerów ponosiło odpowiedzialność za życie i zdrowie wypłaca zapomogi i tyle w temacie.

Odnośnie Wawelu- po co on stoi? Zaorać i będzie miejsce pod następny market. Niech ten Wawel nie będzie martwy, niech żyje. Może sobie Prezydent zasłużył , a może nie swoim całym życiem, ale Jego śmierć, Ich śmierć uczyniła więcej niż 20 lat pracy dyplomatycznej w stosunkach z Rosją, pozwoliła by Rosja dowiedziała się o jednej z czarniejszych stron w swojej historii. Ich śmierć sprawiła, że chociaż przez te kilka dni Polska zmieniła się na leprze. Co my z tym zrobimy to już tylko od nas zależy. Boję się tylko, że za długo nie wytrzymamy bez szamba w którym siedzieliśmy i zaraz wskoczymy tam z powrotem.

Jeszcze tyle co powiem to katedra na Wawelu jest katolicka i w sumie przynajmniej ten kawałek Wawelu to folwark kardynała Dziwisza i Kościoła i to nie od dziś czy wczoraj, ale odkąd jest świątynią katolicką. I bele Rysiu z ulicy nie decyduje kogo tam pochowają, tak jak nie ten Rysiu decyduje kiedy ZYGMUNT ma dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Przecież tą decyzje podjął Kościół Katolicki o jego decyzje zawsze są bardzo wyważone, nieraz mamy nawet pretensje że aż za bardzo, więc nie rozumiem o co niektórym chodzi... Zazdrość?

Tak ani wy ani ja tam nie spoczniemy to prawie pewne.

 

Teraz po śmierci pary prezydenckiej dowiadujemy się że byli zupełnie innymi ludźmi niż kreowały ich media(niektórzy wiedzieli to wcześniej :) inni dali się omamić), ale dalej nie wiemy wszystkiego, skoro decyzje ta podjęli ludzie o wiedzy większej niż nasza, darujcie sobie puste gadki ustalone już że spoczną na Wawelu i nic Wam do tego.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

trafnie określił to co się dzieje Kwaśniewski, mniej więcej tak, że Lech Kaczyński nie był tak złym prezydentem jak przedstawiały go media przed tragedią, ale nie był też tak dobrym jak go przedstawiają teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Prezydent Lech Kaczyński starał się budować w sercach rodaków miłość do Ojczyzny i Rodziny.Niestety wiele z tych serc było i nadal pozostaje twardsze niż stal.Nawet jeśli na chwilę kruszeją natychmiast hartują je ci dla których ani Ojczyzna ani Rodzina nie stanowią żadnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

niech kwasniewski lepiej nic nie mowi.

nie potrafil oddac czesc i hold pomordowanym w charkowie, byl tak napruty ze ledwo stal na nogach.

to ma byc prezydent?? glowa panstwa?? reprezentant nas wszystkich??

 

i jeszcze jedno:

http://www.youtube.com/watch?v=I_Hov6m4QRo

 

sory za OT, ale nie wytrzymalem.... :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ma nie mówić, bo co? Mamy się wszyscy rozpływać w zachwytach? Może trochę obiektywizmu by się jednak przydało.

Olek miał i pewnie ma problem alkoholowy, ale nie czyni to z niego osoby która nie ma prawa wyrazić swojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja jednak myśle ze z tym wawelem to jednak przesada, na moje niech robia co chca, (..)

 

To w końcu jak?

 

(...)czytałem gdzies w necie ze w przepowiedni Nosterdamusa było ze rozbije sie mechaniczny ptak i rozdzieli dwóch braci, co o tym myslicie?

po za tym wydaje mi sie ze w tej tragedi była ingerencja osob trzecich...

 

tak dużo osób to czytało, kwestia tylko ile samo sobie to przetłumaczyło a ile osób czytało przetłumaczone, bo już nie raz jeden wers był tłumaczony na kilka zupełnie innych.... że tak powiem efektów końcowych. Czy była ingerencja osób trzecich czy nie to i tak się o tym nie dowiemy. (...)

 

I wtem wielki ptak metalowy upadnie,

a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego,

a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą,

wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"

"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"

 

 

Wiele osób czytało, ale ciekawe ile z nich wie że są to bzdury, wymyślone przez kogoś w dniu tragedii, a ludzie podłapują to jak pelikany ryby. Żeby nie byc gołosłownym

http://www.mmwroclaw.pl/8828/2010/4/12/nostradamus-nie-przepowiedzial-katastrofy-w-smolensku?category=news


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj