Digifant

Rozdrabniacz do gałęzi na WOM do 4000 zł

Polecane posty

radio19966    16

to zależy jakiej zrębki oczekujesz od rozdrabniacza  ja kupiłem sam mechanizm tnący i wałek z sprzęgłem a reszte miałem z złomu ( rama od siewnika do nawozu ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Chodzi mi o rozdrabniacz z kołem zamachowym, który tnie gałęzie a zrębki wyrzuca na przyczepę. Jest sporo maszyn w rozsądnej cenie, ale nie wiem jak z jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

skąd jesteś, szwagier parę lat temu kupował rębak koło Mińska Maz, do tej pory przerobione pewnie z kilkaset ton towaru, więc mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
kolego radio na ile noży masz ten rębak?

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
2 godziny temu, Digifant napisał:

lubelskie. a od jakiego producenta ten rębak szwagra ?

od jakiegoś prywaciarza, ale solidnie zrobiony, jak chcesz to poszukam, może numer jeszcze znajdę, bo na olx widzę ogłoszenia już nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radio19966    16
21 godzin temu, kubaguzik napisał:

kolego radio na ile noży masz ten rębak?

2 walcowy 4nożowy R100 ( 10cm między walcami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kolego Digifant - aby uzyskać konkretną odpowiedź, musisz zadać konkretne pytanie. Rębak nie wiele mówi, od razu pytanie jaki? Czego oczekujesz: wióra, zrębki 2-5 cm, małe polany? Jak zależy Ci na drobnej zrębce, którą trzeba suszyć, to rębak tarczowy. Dla zrębki ok 2-5, nie wymaga specjalnego suszenia - można pakowa od razu w worki raszlowe, to rębak bębnowy lub śrubowy ( np. pirania ). Dla większych kawałków od 5 do 20 cm, przeznaczone są rębaki walcowe, to raczej nie zrębka a polany, czyli suszysz jak każde inne.

Druga sprawa, w zasadzie zasadnicza, to w czym to będziesz spalał? 

Zwykły tradycyjny piec to raczej tylko walcowy ( z reguły ilość noży decyduje o długości ciętych kawałków ).

Przy kotłach z dolnym spalaniem bez nadmuchu to od 2-5 cm do tego co wcześniej.

Dla kotłów z palnikiem lub nadmuchem ( głównie z palnikiem ze względu na system podawania paliwa ), to tylko drobna zrębka ( wióra ) do około 2 cm.

Koło zamachowe potrzebne ( choć nie konieczne ) jest tylko w rębakach bębnowych przy małej średnicy bębna i walcowych. Przy tarczowych czy dużych bębnowych jest zbędne.

Jak masz pytania to służę pomocą tylko konieczne napisz co chcesz z tym robić ( czy masz czas na suszenie  i miejsce ) oraz gdzie to spalisz. 

Drobna zrębka zajmuje najmniej miejsca, im grubsza tym więcej.

Jak chcesz ładować na przyczepę to tylko rębak tarczowy i bębnowy ( przy małej średnicy bębna też będzie problem, może inaczej - muszą być większe obroty i dobrze wykonane łopatki ) wyrzuci zrębkę, przy walcowym musisz mieć przenośnik.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Potrzebuję rębaka który potnie gałęzie na zrębki z jednoczesnym wyrzutem na przyczepę. Czy będę to spalał  to nie wiem. Generalnie zależy mi na rozdrobnieniu gałęzi które pozostają po wycince zadrzewień i zakrzaczeń, aby nie zajmowały miejsca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Najmniej miejsca zajmą najdrobniejsze - czyli tarczowy. Tylko tarczowy jest dużo droższy, przynajmniej ten dobry z hydraulicznym posuwem ( bez tego to g nie praca ). Najtańszy będzie bębnowy, walcowy odpada bo to nie zrębka ( dobry jak ktoś pali w tradycyjnym piecu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Źle to napisałem, miało być bez posuwu ( przeważnie jest hydrauliczny, może być mechaniczny ), jeśli tego nie ma to będziesz się męczył, raz pociągnie a za chwilę puści i trzeba popychać. Zobacz sobie na YT jak się męczą na tych amatorkach a jak idzie z jakimś wałkiem wciągającym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vroobel
      Witam! 
      Prawdopodobnie padł rozdzielacz WOM/żółw-zając, rozbieral go ktoś? bo nie wiem czy szukać nowego czy rozbierać ten 
    • Przez zacx18
      Witam mam następujące pytanie  dotyczące obrotów WOM w ciągniku deutz agroplus 100 otóż jeśli mam wybrany wałek 540 eco  to ze wskazań deski rozdzielczej wynika że 540 obrotów osiąga przy około 1500 obrotów silnika  ,ostatnio zauważyłem w instrukcji  że 540 eco powinien osiągnąć przy 1721 obrotów silnika na minutę  i nie wiem czy instrukcja źle podaje ,czy traktor źle liczy obroty wom .
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie czy w renault 75.14 z 84r trzeba wciskać pedał sprzęgła, żeby włączyć i wyłączyć dźwignią wałek wom
    • Przez MfKrystian
      Witam ostatnio z  dnia na dzień przestał mi działać w Mf 3080 Wom jak wlączam wogóle nie reaguje nie drgnie nawet Kontrolka od womu się nie paliła a nawet jak się nie paliła to i tak mi działał I jakoś dziwnym trafem przestał działać
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj