Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KarolGo    37
5 minut temu, reniu86 napisał:

Co robisz z bydlem jak wypompowujesz? 

nic. za budynkiem mam właz gdzie jest mikser i wąż. byki dziś młode wpuściłem za 1,5roku wyjdą z tego budynku prosto na samochód Skiby gdzie odbędą podróż życia do Czerska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 minutę temu, reniu86 napisał:

No to super hehe ☺️ dzięki 

może jutro wieczorem wstawię foto jak wyglądają teraz te moje żarłaki na rusztach. mam obecnie ich 12sz. z 6 jestem zadowolony a 6 jakoś wegetuje... zrobię foto włazu gdzie się wybiera gnojowice.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0
50 minut temu, KarolGo napisał:

może jutro wieczorem wstawię foto jak wyglądają teraz te moje żarłaki na rusztach. mam obecnie ich 12sz. z 6 jestem zadowolony a 6 jakoś wegetuje... zrobię foto włazu gdzie się wybiera gnojowice.  

To git chętnie zobaczę, no ciężko o dobre cielaki.. Pocieszyles mnie że taki zbiornik wystarczy☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Właśnie apropo cielaków. Widziałem ostatnio na OLX ofertę firmy, która sprzedaje cielaki (nawet fajna oferta) siedzibę ma w Skulsku między Koninem a Inowrocławiem :) Słyszeliście o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19
1 godzinę temu, reniu86 napisał:

Ja juz nie patrze na oferty bo im lepsza oferta tym gorsze cielaki ☺️

Mówisz? Ja bym właśnie kupił z 10 szt. takich ładniejszych byczków, bo później w sprzedaży mieszańcow a czarno białych jest troszkę różnicy w cenie ;) a obrządek i chodzenie przy nich takie samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19
25 minut temu, mickas092 napisał:

Najlepsze moim zdaniem na podkarpaciu i małopolsce masz, cena kolo 2tysi za sima 100kg. 

Może i są dobre tego nie kwestionuje ale ode mnie (woj. łódzkie) to trochę daleko ;) Szukam czegoś troszkę bliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
25 minut temu, mickas092 napisał:

Najlepsze moim zdaniem na podkarpaciu i małopolsce masz, cena kolo 2tysi za sima 100kg. 

jak zdrowy szeroki i chętny do życia cielak to warto dać więcej. Mała Cerkwica koło Sępólna Krajeńskiego sprzedaje 100szt tygodniowo. kolega kupił takie ponad miesiąc i po 3tygodniach u niego przy pełnej profilaktyce to 5 ładnych 3 cherlawe 2 padły. dał ponad 1500zł netto. minus jest jeden wielki cielaki z AUSTRII.... nie mam osobiście przekonania do zagranicznych.. widziałem je na drugi dzień po zakupie piękne wszystkie wyrównane  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
4 minuty temu, Seba092000 napisał:

Może i są dobre tego nie kwestionuje ale ode mnie (woj. łódzkie) to trochę daleko ;) Szukam czegoś troszkę bliżej :D

Ja jestem spod Bydgoszczy to ode mnie jeszcze dodatkowo kilka km dalej jak od Ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19
3 minuty temu, KarolGo napisał:

jak zdrowy szeroki i chętny do życia cielak to warto dać więcej. Mała Cerkwica koło Sępólna Krajeńskiego sprzedaje 100szt tygodniowo. kolega kupił takie ponad miesiąc i po 3tygodniach u niego przy pełnej profilaktyce to 5 ładnych 3 cherlawe 2 padły. dał ponad 1500zł netto. minus jest jeden wielki cielaki z AUSTRII.... nie mam osobiście przekonania do zagranicznych.. widziałem je na drugi dzień po zakupie piękne wszystkie wyrównane  

Właśnie dużo jest takich cielaków np. Litewskich ;) Też może i są chore bo jak Ci handlarze wiozą je taki szmat drogi w tych samochodach to i zachorują :D U mnie w okolicy sprzedają w Błaszkach i tam cielaki też podobno chude i chore! W końcu nie wiadomo komu wierzyć, najlepiej to samemu pojechać i po swojemu ocenić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

Wstawiłem w galerie fotki z nawałnicy która przeszła przez moje gospodarstwo. jutro wstawię ruszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19
1 minutę temu, KarolGo napisał:

Wstawiłem w galerie fotki z nawałnicy która przeszła przez moje gospodarstwo. jutro wstawię ruszta 

Już lecę oglądać :D Kiedy ta nawałnica przeszła?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Karolu jak długo sprzedajesz do Skiby? zadowolony z oceny jesteś? jakie sztuki najlepiej wychodzą? ja ostatnio sprzedałem 10szt i bez szału wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
1 minutę temu, kali2107 napisał:

Karolu jak długo sprzedajesz do Skiby? zadowolony z oceny jesteś? jakie sztuki najlepiej wychodzą? ja ostatnio sprzedałem 10szt i bez szału wyszło.

sprzedałem do skiby 20szt. Skiba lubi mieć duże mięsne byki. ja mam głownie hf mało kiedy mieszańce w tych 20. 2 byki poszły w klasie R reszta w O. na ogół jestem zadowolony bo żaden handlarz nie da mi za tyle co dostane poubojowo w zakładzie tym bardziej że mam z nimi zakontraktowane świnki i do byków dokładają mi "lojalnościówkę" ostatniego listopada przyjechali po 9 szt to dostałem 13.6zł netto klase O i 14.2 R. krowa u nich mi się wybiła rewelacyjnie przeliczając na żywą to 6.10zł/kg. ale koledze polecilem ich oddał i nie był zadowolony... mnie handlarze nie lubią bo mam swoją wage. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja to samo tez mamy swoją wagę. ja 2 tyg temu dostałem 13.4 za O i 13.9 za R u mnie te głównie hf. sprzedawałem w wieku 19.5 mies średnia waga wyszła 750kg i chyba im to troche mało. bo większe sztuki lepiej sie wybiły. choć wszystkie bardzo ładne były. jeśli można wiedzieć jakie ci średnie wybicie na hf u nich wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
8 godzin temu, kali2107 napisał:

Ja to samo tez mamy swoją wagę. ja 2 tyg temu dostałem 13.4 za O i 13.9 za R u mnie te głównie hf. sprzedawałem w wieku 19.5 mies średnia waga wyszła 750kg i chyba im to troche mało. bo większe sztuki lepiej sie wybiły. choć wszystkie bardzo ładne były. jeśli można wiedzieć jakie ci średnie wybicie na hf u nich wychodzi?

wiesz że nie sprawdzałem teraz % wybicia... powiedz mi czym żywisz to byki że w niecałe 20 miesięcy takie kg? ja miałem średnią 671kg w wieku 23 miesięcy. 2 sztuki były 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
8 godzin temu, kali2107 napisał:

Ja to samo tez mamy swoją wagę. ja 2 tyg temu dostałem 13.4 za O i 13.9 za R u mnie te głównie hf. sprzedawałem w wieku 19.5 mies średnia waga wyszła 750kg i chyba im to troche mało. bo większe sztuki lepiej sie wybiły. choć wszystkie bardzo ładne były. jeśli można wiedzieć jakie ci średnie wybicie na hf u nich wychodzi?

prędzej za hf miałem 53-54% wybicia z tym że to były byki z łańcuchów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez MafiaLolek
      Witam chciałem się dowiedzieć czy opłaca się hodowla bydła opasowego proszę aby ktoś mi napisał czy wyjdę na plus czy wyjdę na minus tego co napisałem niżej.
      Jeżeli będę miał swoją sianokiszonkę swoje siano swoją słomę kiszonke  z trawy swoją ospę ze zboża i będę musiał kupić wysłodki ile wyjdę na plus licząc te koszty w sensie paliwo itd. może nie najlepiej to napisałem ale chcę się dowiedzieć w przybliżeniu ile można wyjść na plus z bydła opasowego.
    • Przez NewhollandT5050
      Witam kolegow chciałbym w przyszłości z rodzicami postawic obore i mam pytanie odnośnie budynku murowanego lub z płyty obornickiej. Obora ma być uwieziowa. Chciałbym wiedzieć czy posiada ktoś taka obore z płyt i jak się spisuje ? oraz najważniejsze czy obora z płyt będzie tańsza niż cała murowana ? Dodam ze jeżeli już Budowa by się odbyła z płyt to byłby podmurowany mur na wysokość około 1.5 m. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj