Polecane posty

Kredens1337    1

Witam,

potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.

Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

I teraz tak, są dwie opcje:
1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...

 2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.

W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
Pozdrawiam!

 

Edytowano przez Kredens1337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ogólnie to tak samojezdne są drogie i zapomnij że za 40 coś kupisz. Minimum 20 musisz dołożyć. Ceny części do takowych sieczkarni to kosmos no ale nowe też kupkę pieniędzy kosztują.

Sąsiad ma już któryś rok taką

https://www.olx.pl/i2/oferta/sieczkarnia-john-deere-do-kukurydzy-CID757-IDqtEBz.html#:4949853a46

Teraz właśnie chce ją opylic i kupić większą. Chociaż nie wiem po co mimo że sieczkarnia jest OK. No ale on lubi duże maszyny. 

Co do zaczepianej dobre pytanie jak te modele by się sprawdzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
moj sasiad tez ma jd 4 rzedy nie pamietam modelu ale staroc a robote robi piekna. fakt czesci drogie lecz malo sie psuje .

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

A miał ktoś styczność z sieczkarnią Maral? Z tego co mi wiadomo to taki fortschritt z gniotownikiem, detektorem, czyli sieczka powinna być ok. Cena też przystępna, tylko nie wiem jak z awaryjnoscią, czy są części do tego. No i czy Maral 125 wystarczy czy mocniejszy 150... Ciężki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Czyli mam rozumieć że niezbyt popularna to maszyna, więc na co zwrócić uwagę w takim razie. Czy w każdej sieczkarni trzeba przezbrajać układ tnący z kukurydzy na trawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
z tego co wiem to znajomy w jaguarze przestawia tylko na grubsze cieci i prawie maksymalnie rozkreca gniotownik.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jaguara 690 za 40 znajdziesz coś i bedziesz zadowolony. Zwróć uwagę na stan łożysk gniotownikow bo niestety jedno kosztuje 2500 zł  czyli 10 tys same Łożyska na gniotownik. Poza tym inne części mają normalną cenę. No i dużo jest używanych na części.  Ewentualnie szukaj mengele serii sf 6000. Tylko tam wszystko jest drogie i ciężko dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W Marala bym się nie pchał, jest to "odświeżony" Fortschritt ale z częściami zamiennymi robi się problem. Jakość sieczki... bęben tnący jest jak w Fortschritt  e281 (miałem taką wiele lat), jeśli kukurydza jest zielona to można ładną sieczkę zrobić, jeśli trochę podeschnie to już lecą grube kawałki, Maral 125-150 + gniotownik - jak dla mnie trochę mało mocy, model 190 ma ponad 200KM chyba i to też nie powala. Kosiła u mnie Mengele 6500 (chyba, dokładnie nie pamiętam numeru, na pewno miała ponad 300KM) z kemperem - totalna porażka, jakość sieczki w miarę, ale trochę większa QQ i wałki za kemperem stawają, bo nie mogą przerobić masy. Poważna wada niezgrania przystawki z sieczkarnią. Później kosił Jaguar 690 - dzień do nocy, dużo lepsza, szybsza praca i jakość sieczki.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Obydwie miały bezrzędowe Kemper Champion 3000 chyba (4 rzędy).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
    • Przez CiapekTV
      Siemanko wszystkim   Mam prośbę piszę od razu i proszę o opinie posiadaczy lub osoby które się orientują w temacie.
      Pytanie brzmi czy kosiarka bijakowa nada się do słomy , czy da radę ściąć bez zapychania czy innych usterek, owszem myślę nad starym Orkanem 2 ,ale czasu nie mam na naprawy i chciał bym nowy sprzęt bez zbędnych napraw. Ciągnik jaki będzie pracował z sieczkarnią to MF 135 mocowo podobny do (235/2812) 
       Z góry dziękuję za opinie Pozdrawiam 
    • Przez SamaPrawda
      Witam, z racji tego, że od tego roku mesurol jest zakazany szukam czegoś na zastępstwo, co polecacie na zaprawianie kukurydzy żeby ptaki nie wybrały ziarna?
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj