Dominik_1211

Ursus 5024 czy warto

Polecane posty

Witam

Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, przemekuliski napisał:

różni skrzynia lekko mocą może hydraulika inna i tylee gra nie warta swieczki

hmmm dlaczego gra nie warta swieczki? skrzynia z wieksza liczba biegow + przedni naped. dlaczego uwazasz ze lepiej sobie glowy tym nie zawracac? 5024 ma chybą 900 mth tylko wiec jezeli bd tak bezawaryjny jak 4512 to pochodzi jeszcze wiele lat.

Edytowano przez Dominik_1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
900 motogodzin przez 11 lat? tym bardziej nie zbyt jak coś nic nie robi to też nie znaczy że jest dobrze jeszcze zależy od ceny ale jeśli krzyknie więcej niż 60 to już przesada naped można zawsze założyć do obecnego a skoro 4512 bezawaryjny to zostaw sam mam 4512 i wiem co on warty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przemekuliski napisał:

900 motogodzin przez 11 lat? tym bardziej nie zbyt jak coś nic nie robi to też nie znaczy że jest dobrze jeszcze zależy od ceny ale jeśli krzyknie więcej niż 60 to już przesada naped można zawsze założyć do obecnego a skoro 4512 bezawaryjny to zostaw sam mam 4512 i wiem co on warty

mowi ze chodzil malo bo ma duze ciagniki i ten tylko sporadycznie przyczepa i zgrabiarka. montaz przodka to tez raczej sporo roboty a mi tez troche zalezy na biegach bo 4512 jest troche za szybki :/

jezeli chodzi o cene to tyle jest wyjsciowa ale mam nadzieje ze to nie ostateczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja ma 4514 od nowości przebieg 5500 mtg poza wymianą włacznika elektromacnetycznego w rozruszniku nić nie wymieniałem to sa dobre traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ursus 5024 nie jest żadnym odpowiednikiem 4514. Ma inny, większy silnik, skrzynię może mieć 8+2 lub 12+4 ( jak w tym przypadku ). Wg. mnie, jeśli wystarcza Ci mocy to nie warto zmieniać, będzie więcej palił, droższy w częściach ( jeśli chodzi o silnik i skrzynię ), no i 900 mtg przez 11 lat - hm, może jestem człowiekiem małej wiary ale coś mi to nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, akmaly napisał:

Ursus 5024 nie jest żadnym odpowiednikiem 4514. Ma inny, większy silnik, skrzynię może mieć 8+2 lub 12+4 ( jak w tym przypadku ). Wg. mnie, jeśli wystarcza Ci mocy to nie warto zmieniać, będzie więcej palił, droższy w częściach ( jeśli chodzi o silnik i skrzynię ), no i 900 mtg przez 11 lat - hm, może jestem człowiekiem małej wiary ale coś mi to nie pasuje.

A jak duża może być różnica w spalaniu? Ten 5024 ma 12/4 i to mnie właśnie najbardziej zaciekawiło bo jednak 4512 jest zdecydowanie za szybki na 1L , jak porównywałem to odpowiada on 3 terenowej w C360 co w przypadku sadzenia np truskawek jest zdecydowanie za szybko. Dodam że ja posiadam 4512 bez przodka, którego jednak czasami brakuje... Ja już z różnymi rzeczami się spotkałem więc jeżeli ktoś miał 6 ciągników i ten był najmniejszy to różnie można na to patrzyć. Zresztą jak się nie obejrzy to można tak gdybać, zerknąć zawsze można a do kupna nikt nikogo nie zmusi. Bo do 5024 będą pasowały koła tylne od 4512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Most jest ten sam, kwestia jakie masz koła i jakie są w 5024 - w przypadku 4x4 musisz zgrać przód z tyłem. 

Silnik w 5024 to 4,4 litrowy Perkins  1104C-44 i niby 68 KM, choć wersja z turbo może mieć ponad 100KM, a wersja na USA ma nominalnie 85 KM.

W 4512 siedzi stary doby Perkins A4.236 o pojemności 3,9 litra i mocy od ok 60 do 72 KM ( w zależności od wersji ) i 90 KM w wersji turbodoładowanej. 

Nie podam ile więcej pali, bo dokładnie nie wiem, tylko z opowieści ale to może lepiej zachować dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Akmaly ten 4.4 perkins to to na takiej szerokiej glowicy juz cos jak w ladowarkach np. Manitou?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj