Zaloguj się, aby obserwować  
kazlab1

fendt sprzęgło

Polecane posty

kazlab1    1

witam, mam problem z sprzęgłem otóz po wciśnięciu sprzęgła to jeczsze trzyma skrzynia. jak ruszam puszczając sprzęgło coś hałasuje. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

myślę że rozleciało ci się lożysko wyciskowe


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

nie bylbym taki pewnien czy to jest lozysko, w koncu zgrzyt dochodzi po puszczeniu sprzęgła, a wiec łożysko jest w bezruchu. Moze byc samo sprzęgło lub jeszcze gorzej cos z przekładnią lub sprzęgłem turbo.. Ale zeby cos wiecej powiedzieć to trzeba by znac wiecej szczegółów. Bo stawianie diagnozy z takiego "cienkiego" opisu to jak wróżenie z fusów.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

odpowietrz dobrze wysprzęglik i wyreguluj docisk wiem z doświadczenia że czasami takie głupoty mogą uchronić przed zbędnymi kosztami i długotrwałym remontem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mam podobny ciagnik 611lsa z 84 i mialem tez problem z wysprzeglaniem ale problem okazał sie mały tz. siłownik sprzegła przeciekał i oleju brakło. wysztarczyło kupić komplet uszczelek do cylinderka (ok 150 zl) wlac olej i oczywiście odpowietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab1    1

mam podobny ciagnik 611lsa z 84 i mialem tez problem z wysprzeglaniem ale problem okazał sie mały tz. siłownik sprzegła przeciekał i oleju brakło. wysztarczyło kupić komplet uszczelek do cylinderka (ok 150 zl) wlac olej i oczywiście odpowietrzyc

 

 

a jaki koszt calego cylinderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory8101    2

witam

mam taki problem w moim fendzie 600ls

otóż nie wysprzęgla mi dobrze po wyciśnięciu sprzęgła ciągnik jeszcze powoli jedzie a na postoju cięzko wbić biegi bo zgrzytają

wymieniłem zestawy naprawcze w pompce sprzęgłowej a także wysprzęgliku odpowietrzylem bardzo dobrze ale nic nie pomoglo

w dalszym ciągu nie wysprzęgla tak jak ma być. czy jest jakieś ustawianie sprzęgla tzn docisku. Wczesniej wymienilem jeszcze tarcze sprzeglową ale po wymianie wszystko chodziło bardzo dobrze dopiero po okolo 2 miesiącach zacząl sie powoli ten problem z wysprzęglaniem. Jak juz włącze bieg to ciągnik bardzo dobrze jedzie nie czuc aby sprzeglo sie slizgalo lub cos w tym rodzaju . Bardzo proszę o pomoc bo nie chce sie pchać w niepotrzebne koszty moze ktoś juz mial taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bym w takim razie radził zmniejszyć luz na pedale sprzęgła, wykręć ten króciec pod pulpitem tak aby pedał bardziej wyciskał pompkę a co za tym idzie siłownik mocniej wy sprzęgli sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby zmniejszyć luz na pedale sprzęgła, ciężko tam się dostać próbowałem sam bo mam trochę luzu na pedale i nie wiem jak to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Trzeba odkręcić deskę rozdzielczą, i tą cała obudowę do której przykręcasz panel z zegarami i pedał sprzęgła i hamulców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie mam fenda 611 lsa i mam pytanie nad akumulatorem jest taki zawór z wajchą czy przełącznik od czego on jest od hydrauliki i jakie ma zadanie ?"?? i mam jeszcze jedno pytanie mam 2 pary wyjść hydraulicznych jak w agregacie uprawowo siewnym robię to mam jedna parę do podnoszenia chydropaku a druga podłączyłem pod znaczniki hydrauliczne i one nie działają tak jakby wcale olej nie dochodził jak to zrobić żeby obydwie funkcje działały proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Przełoncza się nim żółw/zając w przepływie do TUZa. Co do wyjść to musisz dać dobrze + i - jeżeli tłok jest dwustronnego działania i musi działać, ale znaczniki są raczej na jednostronnym i poprostu podlonczasz pod +(jeden przewód bedzie wtedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

czyli to jest od przedniego tuza tylko ze w nim nie ma przedniego tuza :( rozumiem jak podłączyć ale jak zrobić żeby jednocześnie podnieść hydr opak i spuścić znacznik?? bo fendzie jest wajcha góra dół i nie mogę tego pojąc jak zrobić 2 rzeczy czy będzie się znacznik zmieniał jednocześnie przy podnoszeniu hydro paku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nie da sie tak, a w ogóle po co? Dżwignie krzyżowe są bardzo wygodne to też podepnij hydropak pod jeden +, znaczniki pod drugi + i bedzie dobrze. Hydropakiem bedziesz sterował np. przód-tył, a znacznikami na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Też nie bedzie za bardzo chodziło(ciśnienie pójdzie tam gdzie lżej)...pierszeństwo ogólnie ma hydraulika(dajmy na to, że masz właczony EHR) to jeżeli dasz EHR na podnoszenie a w tym czasie zaczniesz podnosić hydropak, to podnośnik przestanie podnosić a cisnienie pójdzie na hydropak. Zresztą nie polecam używać manuala przy takiej cięzkiej maszynie, bo w ogóle brak wyczucia jest przy temu i podnośnik szarpie więc szybko możesz zalatwic pare rzeczy np. uszczelniacze w siłownikach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1234567
      Witam mam problem z instalacją elektryczną fendt 611 lsa  mianowicie potrzebował bym instrukcji do bezpieczników  z  opisem który gdzie idzie  
      Mam nawet problem z kierunkowskazami 
      Awaryjne działa tylko na jeden Bok A  kierunkowskazy wogole rozebrałem manetka od kierunkowskaz wszystko okej
      Pomóżcie mi proszę 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Swieży zakup, objawy jak wyżej. Pali na dotyk, po odpaleniu niebieskawy dym do rozgrzania, później ustępuje. Sprawia wrażenienie trochę mułowatego, po rozgrzaniu nie zadymi nawet przy dużym obciążeniu. Silnik łącznie z pompą 300 mth po remoncie u poprzedniego właściciela. Zawiozłem wtryski do sprawdzenia, miały losowe ciśnienia, od 150 do 175 barów. Po regulacji dymienie nie ustąpiło, może jest minimalnie mniejsze. Jakieś sugestie?
      Pozdrawiam 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Czy ktoś dobierał dmuchawy i nagrzewnicę od jakiegoś auta?
      Pozdrawiam
    • Przez Radek88
      Witam 
      Przymierzam się do kupna ciągnika Fendt 615 LSA Turbomatic E.
      Byłem oglądać ciągnik i wszystko jest ok tylko nie działa EHR żadne pokrętło nie działa. Podnoszenie i opuszczanie tylnego TUZa jest sterowane dorobionym przełącznikiem góra podnoszenie środkowa pozycja stop dół opuszczanie oczywiście chciałbym po zakupie naprawić EHR tylko zastanawiam się ile maksymalnie może mnie to kosztować?
      Obecny i zarazem drugi właściciel ciągnika ma go 4 lata i mówił, że było tak od początku jak go kupił i nic tam nie zaglądał.
      Znalazłem w innym wątku podobna sytuację i padła kwota 10 tys, ale był to inny ciągnik 612 i już kilka lat temu.
    • Przez mariuszzo
      max prędkość 611 30 km/h 6 bieg nie wchodzi słyszałem że jest zablokowany. jak go odblokować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj