Polecane posty

warchest    253

witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja sprzedawałem co prawda kilka lat temu, obaliłem, obciąłem czuby i gałęzie i pociąłem na długości 5m, 7.5m i zawiozłem do gościa co robi palety, zapłacił mi wtedy 170 zł/m3 - dobrze z tym że płacił za wszystko w tej cenie, nie ważne czy to brzoza, sosna czy dąb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja to nie bede mial czym i jak tego zawiesc . slyszalem ze sa firmy co nawet same wycinaja i zabieraja te grube a galezie grubsze na opał bym wzial a te drobne spalił i tyle .pawel885 dasz jakis namiar na tego goscia  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Są firmy, do sąsiada w ubiegłym roku przyjechali z tartaku, sami wycięli, załadowali zapłacili i po kłopocie. U nas, lubelskie pow. hrubieszowski ta firma poszukuje topól do wycięcia, bo tną na palety, wiem, bo kolega tam pracuje. Płaci ok 100 zł za m3

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom tyle ze ja mazowieckie to daleko a tak mniejwiecej z topoli sporej ile m 3 jest np jakby dluga byla z 7 metrow a grubosc na 1,2 m wynosi ponad 2 metry obwod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Oj spało się na matematyce... Nawet jak by to był idealny walec to nie wyjdzie 2.5m3  a jak wiadomo drzewo zwęża się ku górze . 200cm obwodu to jest 60-kilka cm średnicy - czyli nie za duża ta topola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    727

To z takiego kloca i 5m3 uzyskasz.

Po Szyszkowej ustawie tartaki nasyciły się tego typu drzewem, także nie masz co liczyć na kokosy.  Z drugiej strony już troche czasu minęło i może znowu jest popyt.

W Łosicach  (wschodnie mazowieckie) skupuje i sam odbiera topole. Na palety. Pytanie skad ty, bo mazowieckie to wiele nie pomaga. 

Jak ładne i zdrowe możesz też popytać stolarzy. Czasem poszukują na meble ogrodowe itp. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja też mam w lesie z 8 topoli dość grube i nie mierzyłem ale średnica koło 50cm przy pniu i wysokie, jak ktoś ma namiar na dobrego odbiorce to dajcie cynk.(Lubelskie ok. Radzyń Podl.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Dnia 12.12.2017 o 19:31, pawel885 napisał:

Oj spało się na matematyce... Nawet jak by to był idealny walec to nie wyjdzie 2.5m3  a jak wiadomo drzewo zwęża się ku górze . 200cm obwodu to jest 60-kilka cm średnicy - czyli nie za duża ta topola 

Napisałam to co powiedział mi kolega, który pracuje w tartaku, ja kompletnie się na tym nie znam  :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602
Dnia 12.12.2017 o 19:57, warchest napisał:

sa rozne topole i 3 metrow maja obwodu mierzonego na wysokosci 1,2 metra

Kolego wyliczenie m3 to naprawdę prosta sprawa. Tak na przyszłość podam Ci dwa wzory.

Pierwszy to obwód okręgu - 2 *Pi* r - masz obwód 2m, to promień wychodzi  0,31m

Drugi to objętość walca Pi* r do kwadratu*h -  u ciebie wychodzi przy 7m wysokości 0,67m3. czyli malutka sztuka

Do celów handlowych mierzy się klocka w środku długości i tą średnicę przyjmuje do pomiarów. Uprzednio odejmuje się jeszcze kilka cm na korę która u topoli jest wyjątkowo gruba.

U mnie teraz gościu sprzedał kilka sztuk po 160zł/m3 - klient przyjechał, ściął i zabrał.  Gałęzie zostały. Namiarów nie mam. 

Ale masz OLX - robisz zdjęcie wstawiasz, piszesz spodziewane m3 i sprzedajesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

Tz.???

Sprzedawałem kiedyś drzewo z lasu. Zanim gość odnalazł w tablicach  wymiar danej sosny ja miałem już wszystko policzone i zapisane.

A warto to wiedzieć żeby ktoś nie orżnął

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
22 godziny temu, ZYLA napisał:

To z takiego kloca i 5m3 uzyskasz.

Po Szyszkowej ustawie tartaki nasyciły się tego typu drzewem, także nie masz co liczyć na kokosy.  Z drugiej strony już troche czasu minęło i może znowu jest popyt.

W Łosicach  (wschodnie mazowieckie) skupuje i sam odbiera topole. Na palety. Pytanie skad ty, bo mazowieckie to wiele nie pomaga. 

Jak ładne i zdrowe możesz też popytać stolarzy. Czasem poszukują na meble ogrodowe itp. 

ja okolice płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

odświerzam temat ponownie prosze o jakies kontakty gdzie kts kupuje topole najlepiej na pniu zeby sam sobie je wyciął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
podobno mają wzięcie i nie złą kasę można wziąć bo chodliwy towar jest, sąsiad opchnął kilka lat temu ale nie wiem komu, tylko gałęzie zostawili(z dawnego płockiego) firma

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Topili mam i ja z 8 szt tylko że są to leśne osiki ale dość grube i wysokie. Muszę popytać może jest ktoś w okolicy co szuka takiego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja juz sprzedałem nwm czy drogo czy nie to oceńcie . 125 zł metr szescienny (oczywiście za same pnie noi moze kilka gałezi grubych ) ale facet sam scina w tej cenie . to dobrze sprzedałem czy za tanio ? ale nikt wiecej nie chciał dac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
Bardzo popularne na trumny i stąd zainteresowanie

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z poczatku myslelismy zostawic na dach . ale dach na duzym budynku oboro stodoła ale duza powierzchnia do pokrycia a topola srednio sie nadaje wiec kiedys dach sie zrobi normalnie z sosnowego drzewa . na mała powierzchnie to bym polozył topole ale na tak duza nie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Wybrałem temat najbardziej zbliżony do mojego postu : ceny świerka (choinka) od 20 pln. dla ludzi skromnych i ceniących sobie bardziej treść aniżeli formę do 200pln za wypasioną jodłe co by ewentualni goście nie mysleli że w tym domu bida:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sirmatti
      Witam.
      Mam zamiar na próbe wsadzić około 100 sadzonek topoli energetyczne.mam już 60ar. wierzby energetycznej.
      ziemia jest stosunkowo lekka.Teren nie jest podmokły a raczej suchszy.Słyszałem opinie że po ścięsiu jest bardzo ciężka a po wysuszeniu lekka/"rzadka"(duże słoje) i że szybko się pali nie dając energi.Zaznaczam że będzie ścinene to piłą motorową i po wyschnięciu cięte w rębaku.
      Co lepiej?wierzba czy bawić się z topolą?
    • Przez lesne
      Kto z was uprawiał, uprawia lub chce uprawiać rośliny energetyczne? Jak myślicie czy to jest opłacalne? Znam firmę, która dzierżawi ziemię od rolników, płaci całkiem przyzwoite pieniądze i tylko po to, żeby tam uprawiać rośliny energetyczne. Więc skoro komuś się opłaca...? Jak uważacie?
    • Przez warchest
      witam mam takie pytanie otóż wyciąłem sporo sztuk topoli i mam takie pytanie gdyż za kilka lat bede musiał zmieniać dach na budynku oboro stodole ktora jest uzytkowana tylko do przechowywania zboża . budynek jest duzy wymiary bodajze 30 na 14 metrow . i teraz pytanie czy na tak duzej powierzchni można by było położyć drzewo topolowe bo jedni mowia ze tak inni ze nie ? czy poprostu lepiej sprzedac te topole a pozniej kupic drzewo sosnowe na dach . z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj