2Reebok

Śluz z dróg rodnych u krów.

Polecane posty

2Reebok    0

Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 

 Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

w którym miesiącu ciąży są  jeżeli w 6-9 to normalne 

Tak, właśnie są w takim przedziale między 6 a 9 miesiącem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wszystko jest ok. Tak ma być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie inseminuję krowy około 12 godzin  od pierwszych objawów ruji. Czy jeśli się nie zacieli to krew powinna wystąpić po dokładnie 48 godzinach od inseminacji? U mnie tak wychodzi i różnie z zacieleniami...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nigdy nie ma dokładnie. U jednej pokaże się po 48 godzinach u innych po 72ch godzinach, a jeszcze u innej wcale. Nie zawsze krew jest też efektem nie zacielenia się krowy - ile się sztuk badało na USG które krwawiły i były cielne. Co do zacielen 12 godzina jest ok. Możesz spróbować np. również po dziesięciu jak i po 14 nastu ale raczej spróbuj po 10ciu bo z doświadczenia widzę że większość ma krótsze ruje niż kiedyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krew pokazuję,że była ruja i to normalna rzesz. Po tym nie da się stwierdzić czy zaszła w ciąże. Obserwuj koleją ruję 3 tygodnie od krycia jeżeli nic nie pokaże to USG 35dni po kryciu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ok wiem że krew nic nie znaczy bo też nie raz miałem takie przypadki i czytałem w literaturze o tym. Tylko bardziej mnie ciekawi kiedy jest najlepszy moment na inseminację i czy ta krew po 48 godzinach to nie za późno? Może robić reinseminację? 

 

U krowy wszystko ok, śluz idealnie czysty i przeźroczysty, cyst brak bo było robione USG nawet sprawdzałem czy jest pęcherzyk no i jest...

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krew pojawia się po przebytej rui i nie oznacza to że krowa jest niecielna do 2 miesiąca nie da się określić czy krowa poroniła bez zbadania jej USG. U mnie w 2 miesiącu była cielna a w 3 miesiącu już nie bo wchłonęła zarodka. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

czesto tak u ciebie sie zdarza? z tym "znikaniem" ciąży. bo u mnie też sie trafi ze 3-4 sztuki na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Odświeżę temat bo mam podobny problem co rozpatrywane wyżej. Mam krowę wycielenie na koniec maja i od kilku dni pojawia się jej krwawy śluz z dróg rodnych, ponadto mocz podczas oddawania zabarwiony jest krwią. Krowa bez żadnych innych oznak, je, pije normalnie. Jest powód do niepokoju czy raczej nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Tak to jest powód żeby Wet obejrzał bo np zapalenie pęcherza i stąd krwiomocz. Ogólnie brudny krwawy śluz to jakiś stan zapalny. Zmierz temperature. Najlepiej weta wezwij. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.12.2017 o 05:27, leszek1000 napisał:

w którym miesiącu ciąży są  jeżeli w 6-9 to normalne 

Kolego a u jałówki po miesiącu od zacielenia może pojawić się BIAŁY ŚLUZ ??? Bo tu mowa ze 6-9 msc .Dziś go zauważyłem i trochę mnie to zaniepokoiło .. Dodam że jałówki chodzą z buhajem i około miesiąca temu ją krył i rui nie powtórzyła 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Może ale może też być zapalenie macicy. Najlepiej zrobić USG 

Będę robił na cielnosc usg to zobaczymy co tam wyjdzie . Kiedy najlepiej robić usg na cielnosc ??? Po jakim czasie od zacielenia bo dopiero pierwszy raz będę sprawdzał u jałówek  ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Po 35 to minimum a i tak po miesiącu powtórzyć trzeba dla pewności. Tak u mnie wet praktykuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz15    0
Dnia 24.08.2019 o 11:16, Gość napisał:

Kolego a u jałówki po miesiącu od zacielenia może pojawić się BIAŁY ŚLUZ ??? Bo tu mowa ze 6-9 msc .Dziś go zauważyłem i trochę mnie to zaniepokoiło .. Dodam że jałówki chodzą z buhajem i około miesiąca temu ją krył i rui nie powtórzyła 

No i ta jałówka była cielna z tym białym śluzem czy to jakieś zapalenie? Miałem teraz taką samą sytuację z krową krytą ok 20 dni temu a teraz taki biały śluz z niej poszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cumek    0

Hej chciałem zapytać u krowy była inseminacja i dwa dni po pojawił się biały śluz co to może oznaczać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jakieś zapalenie macicy. Możesz poczekać do kolejnej, potencjalnej ruji i wtedy zrobić jej USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez Kolo12
      Witam, mam taki problem moja Renaulta dymi na biało taki gesty biały dym pojawia się on zaraz po za kręcenia rozrusznikiem, uprzedzam pytanie płyny chłodniczy w normie. Ten dym pojawia się na wolnych obrotach i podczas schodzenia z obrotów)(odpuszczenie gazu). Moje podejrzenia padły na lejace wtryski idąc tym tokiem myślenia wtryski są zrobione i dym jest dalej może mniejszy ale jest. Paliwo dobrej jakości. Tu moje pytanie gdzie szukać przyczyn może zawory są zle wyregulowane i się nie domykaja. Bo już nic nie przychodzi mi do głowy moc silnika jest w normie. 
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez pawelmaik96
      Witam wszystkich
      jestem nowy na na forum i przychodzę tu z małym problemem. Mianowicie posiadam sporo świerków srebrnych i białych. Ostatnio zauważyłem dziwne skręcanie się igieł na czubkach głównie świerka srebrnego, choć sporadycznie widać to również na białym. Nie znalazłem nigdzie w sieci informacji o tym więc mam nadzieje ze tu znajdę odpowiedz  
      Nie jestem pewien czy to jakaś choroba, czy może grzyb albo jakiś robak. 
       
       




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj