Polecane posty

Gość   
Gość
pewnie będzie. koledze się kiedyś w kompie od opryskiwacza potłukł to od kalkulatora wlutował. taki z niego magik. ma swoje filmy na yt. np pneumatyczne zamykanie zasow w rozsiewaczu sulky. a siłowniki zrobił sam z tawotnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

jaki to producent i model wagi ? widziałeś jak to wygląda i działa w sprawnej , jeśli tu wyświetla od 3 do 5 cyfr to chyba nie ma sensu podłączać bardziej rozbudowanego 2x20  znaków  bo jeśli dobrze kojarzę to tu procek wagi bezpośrednio steruje segmentami wyświetlacza a tamten z linku ma swoje własne sterowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Wydaje mi się że jest to zwykły wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Kupisz taki uniwersalny za grosze, zależnie ile ma linii wyświetlać i jakiej wielkości ma być. Np. tutaj . Nwm czy sam sobie z przelutowaniem poradzisz, ale zwykły elektronik, albo serwisant RTV nie powinien mieć z tym problemu. Ja bym do takich ludzi uderzył w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

albo chociaż napisz jaki producent paleciaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Paleciak ECO-LIFT , na wadze nie ma żadnej marki, jedynie pod spodem na naklejce "HTGB1110EU", ale Google na ten temat milczy...

Przylutowanie to najmniejszy problem, najważniejsze tylko znaleźć odpowiedni wyświetlacz. Mówicie że taki zwykły uniwersalny będzie ok?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

najlepiej jakbyś zerwał taśmę i wtedy zrobił zdjęcie przodu to być może dałoby to więcej info i uniknąłbyś zbędnego wydawania gotówki

rzuć okiem na te panele , ich wygląd , rozmieszczenie  oznaczenie i funkcje przycisków oraz przede wszystkim na rodzaj zastosowanego wyświetlacza  https://www.northerntool.com/shop/tools/product_1036370_1036370    https://www.hayneedle.com/product/wescoscalepalletjack.cfm

https://yoreparo.com/balanzas/preguntas/1031399/calibracion-metler-toledo

http://www.currentdirections.com/hardware/toledo/hawk.html

https://www.bidspotter.com/en-us/auction-catalogues/m-davis-group/catalogue-id-bscm-10105/lot-ef2f691f-375c-4936-be59-a5fa0138483a

starczy lcd 7 segmentowy z 6 cyframi o wysokości 1 cala 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

myśle że któryś powinien pasować tylko nie wiem który bo nie znam polaryzacji starego , trochę kombinowania z podłączeniem będzie skoro obustronnie wyprowadzone sterowanie

no i chyna niestety zniknie dolna sygnalizacja funkcji spod wyświetlacza

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Wyświetlacze takie jak w pierwszym poście mają swój kontroler zwykle HD44780 lub kompatybilny a tobie potrzeba gołego wyświetlacza, nie ma na nim z tyłu żadnej nalepki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Wrzuć jeszcze kilka zdjęć zrobionych pod różnym kątem. Czy ta płytka na której jest wyświetlacz to jest cała elektronika wagi? Czy to płytka samego wyświetlacza? Zrób też zdjęcie dokąd idą te przewody widoczne pod wyświetlaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
5 minut temu, Elektryk napisał:

Czy ta płytka na której jest wyświetlacz to jest cała elektronika wagi? Czy to płytka samego wyświetlacza? Zrób też zdjęcie dokąd idą te przewody widoczne pod wyświetlaczem.

poszukaj sobie mettler toledo hawk . to raczej wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Niestety odnoszę wrażenie, że to jest dedykowany wyświetlacz. Teoretycznie można spróbować podstawić inny tylko raczej zadziałają tylko cyfry i ewentualnie kropki, ale trzeba trzeba odgadnąć które wyprowadzenia za co odpowiadają. Ogólnie to potrzeba tu dużo samozaparcia. Zwykle 8 wyprowadzeń jest wspólnych dla każdej z cyfr (7 elementów cyfry+kropka) kolejne wyprowadzenia to zapalanie poszczególnych cyfr, prawdopodobnie ok. 6. Zostaje jakieś 5 wyprowadzeń na dodatkowe znaczki, których w innym wyświetlaczu już raczej się nie wykorzysta. Przydałoby się jeszcze oznaczenie U3, może w dokumentacji będzie opis wyprowadzeń, o ile nie jest to jakieś programowalne dziadostwo. Chociaż po bliskości kwarcu można się spodziewać że jest sterowany bezpośrednio z procesora.

Edytowano przez Elektryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Z tego co widzę, to wyświetlacz oprócz cyfr i kropek wyświetla jeszcze te strzałki oznaczające tarę, zero itp. oraz jednostki masy- funty i kilogramy, ale kilogramy i tak ma już ustawione, tego nie będę zmieniał, a bez strzałek też raczej sobie poradzę z obsługą. W mieszalniku też mam podobne strzałki a obsługuję wagę intuicyjnie bez zwracania uwagi na nie. Napisałem do polskiego oddziału serwisu tej wagi z pytaniem o wyświetlacz ale raczej marne szanse na pomoc z ich strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 11.12.2017 o 12:40, danielhaker napisał:

... Napisałem do polskiego oddziału serwisu tej wagi z pytaniem o wyświetlacz ale raczej marne szanse na pomoc z ich strony

To może warto spróbować jeszcze się skontaktować z producentem samej elektroniki do wagi i ich serwisem w PL (https://www.mt.com/pl/pl/home/site_content/contact_us.html)

bo pomimo że na obudowie nie ma logo producenta to na elektronice widać że to jest ich produkt . Zależy jeszcze co zaproponowaliby . Jeśli wymieniliby sam wyświetlacz w jakichś normalnych pieniądzach to ok , gorzej jeśli całą płytkę i to za sporą kwote . Z drugiej strony nie wiadomo czy uszkodzenie wyświetlacza nie spowodowało jakichś uszkodzeń w obwodach sterowania wyświetlaczem znajdujących się na płytce lub w procesorze  i czy wymiana wyświetlacza na własną rękę da jakieś rezultaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

a , sory myślałem że wcześniej pisałeś do Ecolift czy jak mu tam 

nie probowałeś może uruchomić wagi z tym uszkodzonym wyświetlaczem ? nie żebym namawiał czy coś bo pewnie to pogorszyło lub pokomplikowało jeszcze bardziej późniejsza naprawe ale jeśli przypadkiem próbowałeś to czy nie uruchamiało sie podświetlenie wyświetlacza poprowadzone drucikami BL1 ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

reakcji podświetlenia na przyciski też brak ?  jak wleziesz na widły od paleciaka to też brak reakcji podświetlenia ? rzuć jeszcze raz okiem tu https://www.hayneedle.com/product/wescoscalepalletjack.cfm

jest tam z przodu za siłownikiem u ciebie taka sama skrzynka? masz możliwość dojścia tam by rzucić okiem czy tam wszystko ok i ewentualnie zrobić zdjecie ?

czy masz ta przednia blachę mocowaną na 4 sruby co sie zwęża ku dołowi ?? 

spójrz na to 

włączałeś jak na filmie ? brak był reakcji zarówno przy zasilaniu sieciowym i bateryjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Już wiem czemu nie było żadnej reakcji. Ktoś gniazdo uszkodził. Na swoim miejscu są tylko 2 piny. Pierwszy jest wciśnięty i naderwany, drugi i trzeci ok, czwarty również wciśnięty a piątego brakuje. Taśma od przedniego panelu jest na 5 styków. 

A co do tej blachy to brakuje jej ale pod nią jest puszka z połączonymi przewodami od czujników. Zaglądałem tam przed odkręceniem panelu bo przyniosłem go do domu ale wszystko wydawało się być ok. Zajrzę jeszcze tam przed siłownik, bo nie przypominam sobie żeby tam jeszcze puszka była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
22 godziny temu, danielhaker napisał:

Już wiem czemu nie było żadnej reakcji. Ktoś gniazdo uszkodził. Na swoim miejscu są tylko 2 piny. Pierwszy jest wciśnięty i naderwany, drugi i trzeci ok, czwarty również wciśnięty a piątego brakuje. Taśma od przedniego panelu jest na 5 styków. 

...

o którym mowisz ? J5? tak czy siak im bardziej wdajemy sie w szczegóły tym bardziej dochodzi sie do wniosku że samodzielna naprawa jest trudna lub wrecz niemożliwa do przeprowadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek308
      Witam, tak jak w temacie chodzi mi o wagę w paszowozie faresin problem polega na tym, że były pozrywane przewody od sensorów wszystko podłączyłem i waga ruszyła lecz po włączeniu pokazuje ponad 4,5t po wyzerowaniu jest chwile zero a potem skacze od - kilkunastu do jakichś trzydziestu paru.😐 Jestem w tym temacie zielony proszę o pomoc 😊
    • Przez bizonzo56
      Jaki  ma rozmiar opony wózek do chederu bizon zo56
    • Przez nobeq
      Witam, uzytkuje ktoś wózek widłowy na nieutwardzonym podwórku(miejscami wyspany kamień) ? Czy koła na blizniakach pomogą w użytkowaniu czy jednak musi to być wózek terenowy? Planuję zakup jakiegoś wózka do 15 tys. Proszę o rady
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez 9997jarek
      Witam tak jak w tytule PROBLEM z elektryka w 512 (nie czyta: polbiegow , napędu na wszystkie koła, wałka przekaznika, obrotów silnika i oka ) skrzynia działa tylko mechanicznie jak się włączy awaryjne tryb. Bezpieczniki i mikrobezpiecznika działają. Byl odpalany rozruchem. Może zna ktoś z was dobrego mechanika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj