Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dajmiżyć

Skup i suszenie ziół,owoców,grzybów

Polecane posty

Dajmiżyć    0

Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?

Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?

Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)

Edytowano przez Dajmiżyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez Ecopiotr
      Mając "wolny" czas i areał od lat leżący odłogiem ( zbocza i stoki o nachyleniu pow. 12%,) zainteresowałem się uprawą ziół. Ponieważ gospodarstwo prowadzę sam, uprawy wymagające dużego nakładu najemnych pracowników (których u nas po prostu nie ma) nie są opcją w zwiększeniu dochodowości gospodarstwa.
      Ze wszystkich ziół, krwawnik (jeśli ktokolwiek ma inne pomysły, jestem otwarty na sugestie!) spełnia podstawowe warunki (występuje dziko, czyli gleby są dla niego przyjazne), jest rośliną ekspansywną, co oznacza mniejszy nakład pracy (pielenie, opryski) w okresie sianokosów.
      Generalnie chodzi mi o znalezienie źródła dochodu, które uniezależni mnie od dopłat unijnych. 
      Rasumując: gleby klasy od IVa do VI, przepuszczalne, wys. (średnio) 500-600 m npm. (Sudety).
      Ponieważ ponad 80%  dostępnych gruntów jest na NATURA 2000 zakładanie "przemysłowych" plantacji nie jest możliwe. Niemniej ok. 20 ha można by na ten cel zaadoptować. 
      Na dzień dzisiejszy mam ok. 2 ha krwawnika posadzonego "na dziko" tzn. sadzonek które się przyjęły + rozsada z nasion (skiełkowały, ale ponoć nie przenoszą właściwości "rodziców").
      Jeśli ktokolwiek uprawia to zioło, proszę o kontakt. Wszelkie rady/porady mile widziane.
    • Przez hardkor113
      A wiec nie znalazłem podobnego tematu wiec zakladam go.

Chciałbym abyście pisali tutaj ceny jak też rodziaj zioła i swoja lokalizacje.
      Zapraszam do dyskusji.:-)
    • Przez mumio
      Szukam maszyn do oczyszczania ziół (majeranek, cząber) przede wszystkim młocarni (popularna chyba była Warmianka), bukownika są jeszcze inne tego typu stare maszyny w budżecie do 10 tys. PLN? Wialnia to chyba tylko dla zbóż?

Jeżeli tak to proszę o nazwy, modele. Jeżeli nie ma jednej maszyny która czyści całkowicie to mogą być dwie osobne maszyny.
    • Przez frytkowski82
      Witam
      Posadziłem na próbę 0,5 ha dynią oleistą odm. Gleistdorf. Tegoroczna aura sprzyja tego typu uprawom. Spodziewam się około 300-350 kg pestek. Jak wysuszyć taką ilość (oczywiście nie stosując specjalistycznych suszarni). Zbiór pestek planuje około 20 września.