Lukash3060

Pomysł na własną działalność

Polecane posty

Lukash3060    145

Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie :)

A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego :) Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy :/ 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zapewne nikt lub prawie nikt nie odpowie Ci na tak postawione pytanie: Co na wsi może być opłacalne? - nawet gdyby znał odpowiedź to sam to wykorzysta.

Żeby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie liczy się pomysł, wykonanie, wytrwałość w dążeniu do celu i nie zrażanie się przeciwnościami losu.
I nie idź w to, co obecnie jest opłacalne, bo za rok wcale takie nie musi być.

Życzę powodzenia.

  • Like 1
  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Wiem, liczę się właśnie z tego typu odpowiedziami bo tak jak mówisz - nawet jak wie to nie powie bo sam wykorzysta. Jednak nie wszędzie jest tak samo, u mnie coś jest a u kogoś nie będzie i można by się tym zająć ;) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego uwierz że i warzywa są ostatnio marnie opłacalne jeżeli myślisz o produkcji i sprzedaży hurtowej chyba że byś miał jakieś pomysły na przetwórstwo albo sprzedaż bezpośrednio do klienta. Może kolego idź w takie coś co jest na modzie teraz ekologia fit j inne takie jakiś pieczenie chleba w domu na starych recepturach produkcja jajek ekologicznych czy jakieś owoce bez chemii czy może jakieś sprzedaż swoich wyrobów mięsnych trzeba by popytać w sanepidach i innych instytucji o pozwolenie na takie coś i jakie wymogi a dwa jakbyś myślał o w ogóle jakiejś działalności można by pokusić się o dofinansowanie z unii sama będę myślał nad takim czymś bo ostatnio na warzywach ciężko się utrzymać nadprodukcja ogromna jest i ciężko sprzedać dziś niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
trochę mały kapitał ale może wulkanizacja u mnie chopaczek otworzył kilka lat temu teraz robi już i zawieszenia kupi i podnośnik kolumnowy i maszynę do zdejmowania dużych kół od traktorów ma opony Nowe i używane i jakoś mu się kręci

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Na wulkanizację trzeba mieć odpowiedni punkt a za 20 tysi to nawet gołego placu nie kupi.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Co do studiów to zacząłem SGGW rolnictwo aczkolwiek ze względu na pracę byłem zmuszony je przerwać, jestem po Technikum Agrobiznesu do tego troche wiedzy praktycznej ;)  wiadomo mało ale do tego dołożyć np. 25 tyś z PUP bo dają dotacje i mamy 45 tyś ;) Myślałem nad przewoźnikiem, kupić dwa autka i jeździć w kurierce ale nie wiem jak wyglądają zarobki a nikt nie powie mi od tak sobie co i jak .

Wulkanizacja spalony temat, w koło tego pełno. Ogółem tor obrany na coś z motoryzacją, jazdą, maszyny itp. bo chcę robić to co mnie interesuje :) 

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurierkę to sobie odpuść na samym początku z 2 względów. Nie kupisz odpowiedniego auta za 20 ani za 40 tys. Po za tym kasa starcza na paliwo i wypłatę kierowcy. Może jako forma samo zatrudnienie jeszcze tak, ale bez możliwości rozwoju.

Ja bym uderzał w żywność swojską, mleko, sery kiełbasa jajko i na miasto z tym mendlem. Po szpitalach (lekarze oddziałowe)  po blokach, po osiedlach, szybko znalazł byś stałych odbiorców. U nas już sporo osób tak robi, kokosów może nie ma, ale jakoś wychodzą.

Jajka to co druga wozi na warszawę jak któraś gdzieś pracuje w jakim szpitalu. Ponoć drugą pensję jest w stanie uciułać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Ja już 1,5 roku działam z naprawami maszyn rolniczych, na swoje wychodzę, nie dokładam do interesu. Zakupiłem sprzęt z dotacji PUP, u nas dawali max 23tys, dostałem 18. Planuję jeszcze kupić większe auto i przerobić na prawdziwy objazdowy warsztat. Jak jest w Twoim rejonie z takimi usługami?

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Trochę mnie zdziwiło, że przy 30 ha szukasz innego interesu, pewnie nie macie p. zwierzęcej?

 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mam ponad 40 ogonów ale rodzice nie mają jeszcze 50tki i dają sobie radę ze wszystkim wiec nie ma sensu siedzieć w domu ;)

Z warsztatem jest lipa, chyba że zabrać się za naprawy typowo ursus itp. bo zachodnie obskakuje mój dobry znajomy i nie miał bym z nim szans :) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Wchodzi w grę jeszcze drobny handel maszynami, ale z tym talentem to się trzeba urodzić. :)


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ale widzę po twoim opisie, że już zaczynasz. :D


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Muszę zaktualizować bo po prasie zostały tylko ostatnie belki a sprzedając wiedziałem że nie wciskam nikomu bubla ;)   


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137
Na transport to troszkę potrzeba, chociaż jakbyś auto wziął w leasing i ta kasa na paliwo i inne opłaty z góry za 2 miechy tak dla bezpieczeństwa to może i by poszło, ale nie po samej PL, musiałbyś po UE pojeździć. Sam niedługo będę tak startował tylko bez leasingu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na twoim miejscu pomyslał bym nad przewozem żywych zwierząt,dobre mocne auto i przyczepa do koni ,zrobić uprawnienia i sie ogłosic w necie ,a popyt na to jest i to spory ,sam zastanawiam sie nad taką działalnością jako dodatek do gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

trochę mi się koncepcja zmieniła, a gdyby tak zająć się odnową maszyn ? tzn usługi lakiernicze dla rolnictwa ? nie każdy Pan Wiesio umie sam sobie umalować swojego ursusa a i handlarze chcą żeby jakoś ich maszyny wyglądały ;)

 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

handlarze malują na sztukę i na pewno nie zainwestują w profesjonalna robote ,inny temat to jak juz rozbiora u siebie na warsztacie w celu naprawy to i pan Czesio sie znajdzie co pistoletem psiknie ,co do malowania u rolnikow ,wszystko zależy od klienta są tacy co zapłaca za piaskowanie i dalej malują sami inni zleca uslugę kompleksowo ,ale za ile ? 

dadzą rupcia ,rozbierzesz ogarniesz ,a koszty wzrosną ,bo instalacja elektryczna nie da sie odtworzyć ,a to sie coś ukręci ,temat nie jest zły ,lecz cena za usluga z góry dokładnie musi byc określona ,bo inaczej wtopa moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

można podać jakieś widełki od sumy x do sumy y w zależności od wykonanej pracy, wiadomo na początek trzeba by było robić za nie wiele żeby to rozkręcić ale stopniowo idąc w skalę mogło by być całkiem ok 

 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Pługi czy coś takiego to sama przyjemność robić, ale codziennie się nie trafi.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

masz pojęcie o spawaniu??? masę małych rolników chce kupić sprzęt jak najtaniej, można robić małe agregaty, przyczepki, czy też ładowacze czołowe

z tego co pamiętam to kolega wypowiadający się powyżej @Tomasz78 wykonuje agregaty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

O malowaniu u handlarzy jako malarz z prawdziwego zdarzenia zapomnij, bo zrobi to Pan Czesio za połowę ceny, którą byś chciał otrzymać. Jak będziesz chciał zaistnieć na rynku i coś zarobić musisz obniżać koszty.
Odnawianie maszyn podobnie. Większość rolników chce, żeby było jak najtaniej, nie dobrze - a to nie to samo.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mat
      Witam.
       
      Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.
       
       
      Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.
       
      A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
      Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
      Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.
       
       
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
      Pozdrawiam
    • Przez rybkins
      Witam,
      Panowie, trzeba postawic niewielkie gospodarstwo na nogi, tylko w którą stronę uderzyc?
      Obecnie mój ojciec gospodarzy na 20 ha ziemia kat III, chwilami IV, lubelskie, miał inne plany na życie, jakoś tak wyszło, że zajął się rolnictwem z musu, wiedzę ma ale co tu dużo gadac, nie dbał nie inwestował nie rozwijał się. W chwili obecnej prócz ziemi nie ma w zasadzie nic... Owszem budynki typu stodoła i garaż są i powiedzmy te mogą jeszcze posłużyc. Obora jest w takim stanie, że żadne inwestycje w nią nie wchodzą w grę - zburzyc zaorac. Sprzęt też lichy - c 360 + sprzęt do niego. Obecnie chodwla trzody w niewielkim zakresie, kilka opasów i krów - do likwidacji w tym roku. Co w niedalekiej przyszlosci zrobic z tym dobytkiem? Strasznie słabo to widzę
      Ja jako potencjalnie jedyny spadkobierca jestem całkiem samowystarczalny - od kilku lat etat, pomoc w gosp z doskoku (pisze to jako sygnał-gospodarstwo nie musi utrzymac rodziny)
      Produkcja zwierzęca chyba nie wchodzi w grę - trzeba miec zaplecze, chyba ze macie jakies pomysly typu kurki i jajka z wolnego wybiegu typu EKO.
      Produkcja roślinna? No właśne... w warzywach na skalę towarową nie mamy doswiadzeń, jedynie zboża, okopowe etc, ale trudno zeby z 20ha coś zostało $$ przy takiej uprawie.
      Liczę na wasze rady/pomysły. Tak jak mowilem gospodarstwo nie musi zarobic na dobrobyt wlasciciela, natomiast przydałoby sie zeby przynosilo zyski umozliwiajace jakies powolne inwestycje w sprzet, aha no i uprawy/hodowla szczegolnie pracochłonne odpadają - etat.
      Doradcom typu - sprzedaj i miej w d. dziekuje, nie posłucham, nie po to z dziada pradziada ktos za koniem w tym polu chodził zeby sie tego pozbywac.
    • Przez freetaxi
      Od 17 listopada 2014 roku istnieje możliwość pozyskania nisko oprocentowanej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub utworzenie dodatkowego miejsca pracy dla firm już działających. Pożyczka udzielana jest na okres do 7 lat z możliwością karencji w spłacie do roku. 
       
      Maksymalna kwota pożyczki to ponad 75 000 PLN dla otwieranych firm. Na utworzenie miejsca pracy przewidziane jest ponad 22 000 PLN.
       
      O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą się ubiegać:
      - bezrobotni zarejestrowani w UP
      - studenci ostatniego roku studiów wyższych
      - absolwenci szkół i uczelni wyższych do 4 lat od ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego.
       
      Pożyczki są bardzo nisko oprocentowane - na poziomie 1/4 stopy redyskonta weksli.
       
      Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o pytania w tym temacie.
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez janeek
      Witajcie mam do was pytanie. Jeśli ktoś miałby prowadzić waszą księgowość, to kto by się tym zajął? Księgowa czy raczej biuro rachunkowe? Pytam, bo jestem bardzo ciekawy waszych opinii na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj