Polecane posty

Witam mam zamiar zmodyfikować moje 20 ha gospodarstwo moim celem jest zakup ciągnika.

  1. Traktor do tej chwili jaki miałem to był zetor 5211 i ciapek mojego taty.
  2. Ziemie mamy od 3 do 6 klasy.
  3. Traktor ma pełnić role ciągnika głównego.
  4. Moje środki na zakup ciągnika wynoszą 50 tyś.
  5. Z góry dziękuje na podane mi wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam ursusa 80

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0

No to jak główny traktor to napewno musi być z napędem. 

Lecz jest trochę za mało informacji, z jakimi maszynami musi pracować ten traktor? 

Jeśli miałby to być traktor z średniej półki względem mocy to wolałbyś tani a żrący cy droższy a oszczędniejszy? Głównym wyborem może być traktor Ursus 4514. Ciepło, komfortowo i przede wszystkim oszczędny. On może jeździć z każdą maszyną. Natomiast drugim traktorem jest Ursus 904, naprawdę fajny traktor, dobry uciag, większa masa a więc możesz czepiać maszyny, które wymagają nawet 100km.

Ja mam ok 35 ha i planuję powierzchownie kupić sobie traktor Ursus 1222. Mam znajomego, który ma 28 ha ziemi i ma c380 c360 T25 i 1224 to mówi, że jest z niego zadowolony(1224) i poleciłby go na moje gospodarstwo, ponadto pytałem się czy chciałby jeszcze jeden traktor a on mi mówi, że 1614. Zdziwiłem się ale to nawet w miarę decyzja. Jeśli silnik 4cylindrowy ma pracować na maszynach żędu 80-100km jak np z pługami 4x35/40 to polecałbym ci właśnie tego byka 1224!

To jest tylko moja propozycja 

Edytowano przez Dosieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu uderzylbym w renault modele 90.34/103.54 ciągnik do kupienia za 40 kilka tysięcy zlotych. Rewers mocna hydraulika czy podnośnik , komfortowa kabina (koniecznie model tx lub ts) , silniki mwm to oszczędna jednostka , z częściami nie ma problemu w tym momencie , ceny porównywalne do części od zetora . 90.34 będzie bardziej zwrotną maszyną bez turbo , 103 odwrotnie . Tylko koniecznie z mechanicznym rewersem i zwykłym podnośnikiem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2017 o 22:16, Dosieg napisał:

No to jak główny traktor to napewno musi być z napędem. 

Lecz jest trochę za mało informacji, z jakimi maszynami musi pracować ten traktor? 

Jeśli miałby to być traktor z średniej półki względem mocy to wolałbyś tani a żrący cy droższy a oszczędniejszy? Głównym wyborem może być traktor Ursus 4514. Ciepło, komfortowo i przede wszystkim oszczędny. On może jeździć z każdą maszyną. Natomiast drugim traktorem jest Ursus 904, naprawdę fajny traktor, dobry uciag, większa masa a więc możesz czepiać maszyny, które wymagają nawet 100km.

Ja mam ok 35 ha i planuję powierzchownie kupić sobie traktor Ursus 1222. Mam znajomego, który ma 28 ha ziemi i ma c380 c360 T25 i 1224 to mówi, że jest z niego zadowolony(1224) i poleciłby go na moje gospodarstwo, ponadto pytałem się czy chciałby jeszcze jeden traktor a on mi mówi, że 1614. Zdziwiłem się ale to nawet w miarę decyzja. Jeśli silnik 4cylindrowy ma pracować na maszynach żędu 80-100km jak np z pługami 4x35/40 to polecałbym ci właśnie tego byka 1224!

To jest tylko moja propozycja 

1224 Mhhh nie wiem dużo pali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
Dnia 8.12.2017 o 17:41, Organista3303p napisał:

1224 Mhhh nie wiem dużo pali 

Wiesz co, nigdy się nie dowiemy jak naprawdę wynosi spalanie tej ciężkiej serii Ursusów, jedni mówią, że palą ja smoki, a drudzy że nie tak dużo i nie ma się czego bać. Na jednym z moich tematów też się pytałem o wyniki i napiszę tak jak to zrozumiałem.

Znajomy miał zbieranie kamieni jak co roku, do tego służył mu Zetor 7211, któregoś roku Zetor popsuł się i z bulem podczepił Ursusa 1614. I ku jego zdziwieniu 16 stka spaliła mniej od Zetora. Od tamtej pory czepiał go już co rok, a ile w tym prawdy to niewiem. 

Dlaczego na tak dużo pytań jest tak mało odpowiedzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie  nie nie to nie może być to mtz ruskie traktory to nie to znam opinie na ich temat i wole abyście nie polecali tych traktoropodobnych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
Dnia 9.12.2017 o 22:12, Dosieg napisał:

Wiesz co, nigdy się nie dowiemy jak naprawdę wynosi spalanie tej ciężkiej serii Ursusów, jedni mówią, że palą ja smoki, a drudzy że nie tak dużo i nie ma się czego bać. 

8145, ciężka glina, orka-18l/ha(2godz na ha na gotowo), reszta uprawy(siew, 2 x brony, 2x nawozy,  2 x opryskiwacz- chyba to wsio) - ok 18l/ha. Dla porównania, znajomi orali u mnie kiedys 260konnym MF z 5skibowym GB, to w najlżejszych kawałkach (400m długości) na prostej komp pokazywał 3.5 ha/godz, a w najcięższych 2.5 ha /godz (51L/godz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian413    0
Witam dołączam się do tematu, mam pewien problem z wyborem ciągnika: Claaa Arion 430, a New Holland t6.125 (tier 4b). Są to 4 cylindrowe ciągniki o posobnej mocy Class 105km, a New Holland 116km mocy znamionowej. New holland ma większy komfort jazdy, niewiele większy rozstaw osi i jest trochę tańszy (ok. 15tys.). Słyszałem o nim sporo dobrych opinii (skrzynia i wyjątkowa niższa awaryjność, niż w starszych modelach). Natomiast Class ma lepszą Amortyzację przedniej osi, podobna jest jak w Fendtach 900 i większych. Słyszałem, że psują się dość często i od diller twierdzi, że często siadają czujniki. Gdy korbanek miał jeszcze Claasa, sprzedawca mówił, że to jest gorsze od New Hollanda. Ciągnik ten będzie pomocniczy (do Fendta 413 vario) i również do transportu, palą podobnie (Claas, New Holland). Są o podobnej masie. Do serwisu Claasa i New Hollanda mam 10km. Proszę o napisanie dlaczego traktor _______ jest lepszy od ______.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj