News
pawel_11_95

Valtra/Valmet 6300 - WOM, podnośnik biegi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel_11_95    0

Witam

Jestem posiadaczem Valmeta/Valtry 6300 rok 1996. Mam problem z Wom-em,podnośnikami tylnymi i biegami. Wom i Tuz tylny w ogóle nie działają, biegi nie mogę wrzucić 1 i 2 jest możliwość jazdy tylko na 3 i 4. Z elektryką jest wszystko ok. Ciągnik odpala jeździ, hydraulika działa.  Gdzie mogę szukać rozwiązania problemu? Czy może ktoś polecić mechanika w mazowieckim?

Kolego z prawej strony koło koła masz dźwignie do zmiany biegów a ponizej jest przykręcony rozdzielacz ehr od podnośnika zobacz czy nie jest on jakoś zablokowany przez coś . Tam są dwa zawory odpowiedzialne za podnoszenie i opuszczanie a na panelu ehr nie mruga czerwona dioda ? A wałek wom jak nie działa? Załączy i rozłącza czy nie działa od razu ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel_11_95    0

Dzięki za odpowiedzi. Ze sprzęgłem jest wszystko ok. Rozdzielacz nie wygląda na zablokowany, niestety te zawory nie działają ani od podnoszenia ani od opuszczania. Kontrolki reagują na przycisk mrugają na czerwono lub zielono. Wałek nie działa od razu, nie reaguje na włączanie przyciskiem ani na 540 ani na 1000. Czy to będzie coś poważnego ze skrzynią?  

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
    • Przez szalcia
      Mam pytanie odnośnie przyłącza siłownika wspomagającego bo oryginalnie go nie było i teraz kwestia jak wyjść z zasilaniem jak chce ów siłownik dolozyc
    • Przez Barteeekkk
      Witam, w moim ciągniku występuje problem z podnośnikiem, a mianowicie raz podnosi a raz nie, a gdy już uda mu się podnieść to po chwili zwykle spowrotem opada w dół.
      Chciałbym zapytać jakie mogą być przyczyny takiego działania, słyszałem że może to być jakaś odkrzywiona blaszka tak jak na tym filmiku 

Prawdopodobnie w tym tygodniu rozbiorę traktor i to sprawdzę, ale chciałbym się dowiedzieć czy mogą być jakieś inne przyczyny tego problemu.
      Co jeszcze sprawdzić, na co zwrócić uwagę?
      Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, ponieważ za tydzień prawdopodobnie zaczynam ścinkę drzewa i zakupiłem do tego wyciagarkę z ciekawości jak to pójdzie, ale niestety z niesprawnym podnośnikiem nic nie naściągam.Dla ciekawskich wrzucam zdjęcie lebiodki ;D 

• Przez grazia80
      Witam wszystkich
      Mam problem z podnośnikiem w moim zetorze 5211,mianowicie po podniesieniu belki bez cięższej maszyny i ustawieniu dźwigni na opuszczanie belka samoczynnie nie opada,musi ktoś na nią stanąć aby opadła.I drugi problem : po podniesieniu  jakiegoś sprzętu na maksymalną wysokość w krótkim czasie opuszcza trochę i dźwignia cofie się trochę pomimo że pracuje dosyć ciasno .Macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna takich objawów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.