Fugeo

Nowy ciągnik do pracy z ładowaczem

Polecane posty

Fugeo    277

W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.

Moje propozycje:

CASE IH FARMALL C 65/75
DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
KUBOTA M6060
NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
ZETOR MAJOR 60

I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

 

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Żadna z tych zabawek Ci 1500kg nie podniesie ;) Do tego ciężaru już musi być porządny ciężki ciągnik ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zeby pracowac turem z takim obciazeniem to ciagnik o wiekszych gabarytach tak ok 100 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
Podnieść każdy podniesie ale jak to będzie ze stabilnością, te ciągniki są stosunkowo krótkie i dość lekkie, nawet z przeciwwagą z tyłu będzie bardzo niestabilny. Trzeba też pomyśleć trochę przyszłościowo, jeśli będzie podnosił duże ciężary taki mały ciągnik to co będzie z przednim mostem oraz sprzęgłem, minimum te 80-90 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-smyk-    9
Kubota m8560 - bardzo zwrotny ciągnik. Używam do kosiarki i opryskiwiacza, ale nadaje się nawet i do cieższej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WaVy54    10

Jeśli będziesz dużo korzystał z tura to zgadzam się z @pWnedMTZ. Coś większego. Jeśli natomiast masz go wykorzystywać również do rozsiewacza/opryskiwacza to jednak mniejszy ciągnik - mniejsza waga i spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak aktualnie cenowo, ale poleciłbym Ci Massey'a. Na pewno będzie droższy od wyżej wymienionych, ale uważam że do tura byłby "znakomity". Jeśli Cie stać to bierz coś ze serii 5600, jak nie to nowa 3600 jest też już na rewersie EH i nie wymaga częstego pojawiania się na CPN ;).  Mówie to jako użytkownik serii 5400 i starszej 3600.

Co do ciągników które podałeś to przy Case i Nh patrz w większości na cene lub który kolor Ci się bardziej podoba, z deutzem styku nie miałem, więc pozostawię komentarz innym. Zetor na pewno wypada najlepiej cenowo, jelonki z serii E raczej nie mają nic wspólnego z "prawdziwym" jd. Na twoim miejscu prawdopodobnie wybrałbym Kubotę, ew. w razie dobrej oferty Case/Nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
Co do oprysków i rozsiewacza to chyba należało by wybrać ciągnik z najwyżej położonym korpusem. Postawie się troszkę po stronie Zetora, znajomy ma lekko ponad 100 ha i używa Majorka 80 do oprysków i rozsiewacza, twierdzi że spala 4-5 l na godzinę tylko, że ma mały promień skrętu co go dyskwalifikuje bo przy turze jednak musi być zwrotny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
21 minut temu, pWnedMTZ napisał:

Co do oprysków i rozsiewacza to chyba należało by wybrać ciągnik z najwyżej położonym korpusem. Postawie się troszkę po stronie Zetora, znajomy ma lekko ponad 100 ha i używa Majorka 80 do oprysków i rozsiewacza, twierdzi że spala 4-5 l na godzinę tylko, że ma mały promień skrętu co go dyskwalifikuje bo przy turze jednak musi być zwrotny ciągnik.

Kolego maly promien skretu oznacza ze ciagnik jest zwrotny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nie obraź się czy coś ale nie myśl teraz nad marką czy modelem tylko złóż wniosek i czekaj. Sam złożyłem na ostatni nabór i przez drobną głupotę z pewniaka zostałem z niczym.. a jak słyszę że w przyszłym roku nabór będzie na starych warunkach to nóż w kieszeni się otwiera. Zamiast dołożyć kasy żeby obsłużyć kolejne wnioski to robią kolejny nabór i to beż żadnych zmian, czyli znów kasa i latanie z wnioskiem, później jego mozolna lustracja przez agencje.

Wracając do tematu to ja bym wybrał kubote bo oferuję największą liczbę biegów i ma bardzo mały promień skrętu. Kilka razy oglądałem ten ciągnik bo sam jak składałem wniosek na ciągnik to celowałem w 70-80km. Japończyk wydawał mi się też dosyć prostym ciągnikiem i nieźle wykończonym, gorzej sprawa wyglądała z kabiną. Na drugim miejscu stawiałbym na CHN, nie wiem jak Deutz ale major 60 ma suche sprzęgło co pogarsza wygodę pracy z turem i na pewno szybciej się skończy.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Rok temu stawałem przed podobnym dylematem i po testach w gospodarstwie zdecydowanie wygrała Kubota 7060 i jeśli Kubot Ci pasuje to bierz właśnie ten model bo cena minimalnie większa od 6060 a ok 10 KM więcej i koła większe. Pewnie jest jeszcze parę drobnych szczegółów ale nie wnikałem aż tak bardzo bo na starcie ciągnik miał mieć ok 75 KM. Po testach pozytywne wrażenie zostawił jeszcze MF z serii 47xx i to mimo 3 cylindrowego silnika. Tylko,że diler nie miał pojęcia kiedy będą mieli 4707 i czy w ogóle będą mieli oraz nie bardzo wiedział co można dobrać lub z czego zrezygnować. Ogólnie można powiedzieć,że nie kupiłem MFa dzięki podejściu Korbanka i jego przedstawicieli. Być może nowy system sprzedaży MF poza Korbankiem zmieni ceny o ogólnie ruszy sprzedaż MF w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dokładnie takie zabaweczki to zrobią tyle samo co byś c360 w tura 3b wyposarzył i napęd z robura dołożył, piszesz o df agrolux, przecież ten ciągnik tak samo jak i john deree wyżej wymieniony występuje w wersji pomostowej i co to jest tyle ciągnika co i c360, absolutne minimum to df D5 jak się nie mylę to dawny agroplus, a i to jest bardzo mały ciągnik jak do tura, celujesz w jakieś tańsze modele, to może lepiej postaw na sprawdzone sprzęty jakiegoś farmtracka 675 z dobrym ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
22 godziny temu, Wojtek026 napisał:

dokładnie takie zabaweczki to zrobią tyle samo co byś c360 w tura 3b wyposarzył i napęd z robura dołożył, piszesz o df agrolux, przecież ten ciągnik tak samo jak i john deree wyżej wymieniony występuje w wersji pomostowej i co to jest tyle ciągnika co i c360, absolutne minimum to df D5 jak się nie mylę to dawny agroplus, a i to jest bardzo mały ciągnik jak do tura, celujesz w jakieś tańsze modele, to może lepiej postaw na sprawdzone sprzęty jakiegoś farmtracka 675 z dobrym ładowaczem

"sprawdzone sprzęty jakiegoś farmtracka 675 z dobrym ładowaczem" xD

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

he he he tak się składa że prawie wszystkie w/w ciągniczki widziałem na żywo lub rozmawiałem z właścicielami, małe kółeczka, mały rozstaw osi, mała pojemność silnika mały udzwig podnośnika, skrzynia 30km/ha, mała masa, tylko cena duża, agrolux czy jd wersja pomostowa z dokładaną polską kabiną, tak to się kiedyś c360 kupowało ;)

ps. w czym niby gorszy farmtrac niż zetor major bo to to samo a f ma przynajmniej silnik konkretny,

zresztą wasza kasa i wasza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
Dnia 5.12.2017 o 17:48, Zefir napisał:

Kubota jak za szajs niźle sie ceni 

Dlaczego twierdzisz, że Kubota to szajs?

 

Z tego zestawienia pod uwagę bym brał Kubotę i Case'a. Myślałem jeszcze o Claas Atos, ale jednak jego cena wraz z turem to 200 tys jak nie delikatnie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Claas Atos to nie czasami zamaskowany Dojc?

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ten prosty Deutz bardzo fajny, prosty i tani ale jak dla mnie do ładowacza to porażka bo rewers (mechaniczny) prawą ręką. Z prostych i tanich jest jeszcze Landini Technofarm 80. 74 KM z silnika bez turbo DPF itp. itd. na zwykłej pompie rotacyjnej a do tego rewers również mechaniczny ale z lewej strony i bardzo ładnie chodzi. Te oba ciągniki również miałem na testach. W/w Landini jest jeszcze chyba do kupienia u paru dilerów i to w bardzo dobrej cenie. Jest to dobry wybór dla kogoś kto che traktor prosty do bólu i dodatkowo tani.

Kubota wygrała u mnie za bardzo dobrą ergonomię, zwrotność, niskie spalanie, dużą prędkość przelotową na obniżonych obrotach i wiele innych rzeczy o których długo by pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Ładowacza głównie będę używał to rozładunku/załadunku BigBagów, wybierania obornika od bydła opasowego, załadunek słomy, siana, sianokiszonki. Myślę, że udźwig tura w granicach 1100-1300 kg byłby idealny.

 

Co de rewersu to pewnie i brał elektrohydrauliczny o ile byłby w opcji.

 

A jak wygląda kwestia przeszklonego dachu aby mieć lepszą widoczność. To jest liczone jako dodatkowa opcja? Jeśli tak to dużo za to wołają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ja mam bez kabiny więc dach "przeszklony" a standardzie :D Kubota dopiero tylko w seriach GX, M5 i M7 ma rewers elektrohydrauliczny a w niższych seriach jest hydrauliczny. Nie jest to specjalnie jakaś wada ale na początku trochę denerwowała agresywność działania. Jeśli chodzi o widoczność z kabiny to Kubota ma wysoko pociągniętą szybę i jak ktoś nie jest koszykarzem to powinno wystarczyć.

W miarę możliwości staraj się wziąć brane pod uwagę ciągniki na testy do gospodarstwa bo to najlepszy sposób na lepsze przyjrzenia się i poznanie możliwości.

Nie bez znaczenia jest też wybór samego ładowacza ale to już oddzielny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Nowy fendt bardzo ma ciekawa opcje do pracy z ładowaczem dobrze to wygląda 

Twierdze że kubota to szajs z własnego doświadczenia oraz opinii innych użytkowników forum w temacie opinii o marce kubota 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj