Dosieg

Ursus 3512 - Zamiana silnika na większy

Polecane posty

extrabyk    5592

Widzę,że nie wszyscy czytają z uwagą cały temat. Kolega napisał jakie prace będzie chciał robić i do tego stary Ursus bez napędu z silnikiem 4 cylindrowym bądź lepiej 6 (oba bez turbo) idealnie się nadaje. Te ciągniki są w cenach adekwatnych do swojej wartości a więc nie są przesadnie drogie jak choćby Zetory serii 7xxx, które cenią się strasznie. Ursus 1222 z prasą taką jak ma kolega czy z paszowozem będzie chodził na luzie i palił bardzo mało. Jeśli nie będzie mokro to i z posiadaną przez kolegę beczką też będzie śmigał aż miło. W razie potrzeby kolega ma Deutza z napędem 4x4. Tak więc pisanie,że Ursus się zesrał przy młynie ko kuku czy braku napędu 4x4 nie ma sensu w przypadku potrzeb opisanych przez kolegę. Widać,że ma ograniczony budżet więc co ma niby kupić za ok. 20 tyś...nic lepszego do tych prac za te pieniądze nie znajdzie jak właśnie zadbany 912 lub 1222 lub coś ze starszych serii bo w tym wypadku nie rocznik się liczy czy seria a stan techniczny.

Miałem 1212 przez kilka lat. Z przodu miał koła od Stara 660 a z tyłu od Bizona i to był nie zatapialny ciągnik, któremu nigdy nie brakowało napędu 4x4. Jedyną jego wadą było archaiczne wspomaganie ale kupując 1222 ma się już przeważnie fabrycznie siłownik i orbitrol a jak nie to dziś są gotowe zestawy i po kłopocie.

Ciągnik jest w wersji bez napędu bardzo zwrotny i lekki (mimo nazwy "ciągniki ciężkie Ursus") a mały ciężar pomaga na łąkach i przyczynia się do mniejszego spalania. Sama jazda to bajka w porównaniu do ciągników z 4x4 bo miękki przód sprawia,że to płynie nawet po kiepskiej drodze.

Miałem już wiele ciągników a jeszcze większą ilością jeździłem i pracowałem ale swojego 1212 wspominam bardzo dobrze.

Ktoś  napisał,że to zaraz siedzi po osie...a jaki ciągnik z oponami diagonalnymi nabitymi do 3 barów (bo to przeważnie norma u wielu posiadaczy takich maszyn) a z przodu na kołach od roweru nie będzie zaraz siedział po osie ? tylko,że dziś są inne czasy i można dać szerokie porządne nisko profilowe używki na tył, jakieś balony na przód i ten ciągnik na łące torfowej objedzie nie jednego z napędem 4x4.

Jeszcze raz przypominam ,że chodzi o ciągnik do opisanych prac w tym konkretnym gospodarstwie i nie wychwalam Ursusa jako ciągnik do wszystkiego bo wiele w nim rozwiązań, które dziś najzwyczajniej już nie zdają egzaminu ale nadal są to dobre ciągniki do wielu zadań a do tego są naprawdę tanie a to jest też bardzo ważne...tylko jak widać nie każdy to i nie tylko to rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
4 godziny temu, extrabyk napisał:

Widzę,że nie wszyscy czytają z uwagą cały temat. Kolega napisał jakie prace będzie chciał robić i do tego stary Ursus bez napędu z silnikiem 4 cylindrowym bądź lepiej 6 (oba bez turbo) idealnie się nadaje. Te ciągniki są w cenach adekwatnych do swojej wartości a więc nie są przesadnie drogie jak choćby Zetory serii 7xxx, które cenią się strasznie. Ursus 1222 z prasą taką jak ma kolega czy z paszowozem będzie chodził na luzie i palił bardzo mało. Jeśli nie będzie mokro to i z posiadaną przez kolegę beczką też będzie śmigał aż miło. W razie potrzeby kolega ma Deutza z napędem 4x4. Tak więc pisanie,że Ursus się zesrał przy młynie ko kuku czy braku napędu 4x4 nie ma sensu w przypadku potrzeb opisanych przez kolegę. Widać,że ma ograniczony budżet więc co ma niby kupić za ok. 20 tyś...nic lepszego do tych prac za te pieniądze nie znajdzie jak właśnie zadbany 912 lub 1222 lub coś ze starszych serii bo w tym wypadku nie rocznik się liczy czy seria a stan techniczny.

Miałem 1212 przez kilka lat. Z przodu miał koła od Stara 660 a z tyłu od Bizona i to był nie zatapialny ciągnik, któremu nigdy nie brakowało napędu 4x4. Jedyną jego wadą było archaiczne wspomaganie ale kupując 1222 ma się już przeważnie fabrycznie siłownik i orbitrol a jak nie to dziś są gotowe zestawy i po kłopocie.

Ciągnik jest w wersji bez napędu bardzo zwrotny i lekki (mimo nazwy "ciągniki ciężkie Ursus") a mały ciężar pomaga na łąkach i przyczynia się do mniejszego spalania. Sama jazda to bajka w porównaniu do ciągników z 4x4 bo miękki przód sprawia,że to płynie nawet po kiepskiej drodze.

Miałem już wiele ciągników a jeszcze większą ilością jeździłem i pracowałem ale swojego 1212 wspominam bardzo dobrze.

Ktoś  napisał,że to zaraz siedzi po osie...a jaki ciągnik z oponami diagonalnymi nabitymi do 3 barów (bo to przeważnie norma u wielu posiadaczy takich maszyn) a z przodu na kołach od roweru nie będzie zaraz siedział po osie ? tylko,że dziś są inne czasy i można dać szerokie porządne nisko profilowe używki na tył, jakieś balony na przód i ten ciągnik na łące torfowej objedzie nie jednego z napędem 4x4.

Jeszcze raz przypominam ,że chodzi o ciągnik do opisanych prac w tym konkretnym gospodarstwie i nie wychwalam Ursusa jako ciągnik do wszystkiego bo wiele w nim rozwiązań, które dziś najzwyczajniej już nie zdają egzaminu ale nadal są to dobre ciągniki do wielu zadań a do tego są naprawdę tanie a to jest też bardzo ważne...tylko jak widać nie każdy to i nie tylko to rozumie...

Tak, ładnie to napisałeś ;) mi bardziej potrzebny jest traktor na wom niż w polu, ktoś tam pisał że traktory bez nnapędu są bardziej zadbane bo mało pracują, a to chyba jest prawda i to pomaga w zakupie, 4x4 musiało by być potrzebne gdzieś za 4-5 lat, gdzie zakupiłbym sobie nowy rozrzutnik, co do beczki to nie każde pole musi bić mokre, jak pisałem to jest traktor pomocniczo główny, tata orze, ja woże szambo, zgrabna robota, stare traktory mają dobre przełożenia na koła, nie to co nowe traktory...

Co jak co, ale do belarki będzie za duży =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nie cytuj poprzedniego posta, bo się robi multum stron.

Kup MTZ-a, to z WOM-u za wiele nie skorzystasz. xD


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
7 godzin temu, extrabyk napisał:

Ktoś  napisał,że to zaraz siedzi po osie...a jaki ciągnik z oponami diagonalnymi nabitymi do 3 barów (bo to przeważnie norma u wielu posiadaczy takich maszyn) a z przodu na kołach od roweru nie będzie zaraz siedział po osie ? tylko,że dziś są inne czasy i można dać szerokie porządne nisko profilowe używki na tył, jakieś balony na przód i ten ciągnik na łące torfowej objedzie nie jednego z napędem 4x4.

Da za ciągnik 20 tyś i dołoży jeszcze z 6 tyś na opony. Świetnie :) Używki to sobie można założyć do przyczepki a nie do ciągnika i to jeszcze z napędem na dwa koła... I weź później to sprzedaj. Nic tylko kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Wał jest taki sam, inne są ( lub mogą być ): tłoki, pierścienie, korbowody, końcówki i ustawienie wtrysków, zawory ( ale niewiele ), i jeszcze trochę innych ( jak np. podstawa filtru oleju, kolektory itd.)

Zależy jeszcze od samego silnika, najbliżej do silnika AT3.1524 ( 3 turbo ) mają silniki oznaczone: A3.1522 i A3.1524.

Turbo można założyć do tego silnika A3.152 tylko należy pamiętać, że silniki z "turbo" mają dużo niższy stopień sprężania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
3 godziny temu, bears napisał:

Da za ciągnik 20 tyś i dołoży jeszcze z 6 tyś na opony. Świetnie :) Używki to sobie można założyć do przyczepki a nie do ciągnika i to jeszcze z napędem na dwa koła... I weź później to sprzedaj. Nic tylko kupować

Ze Skandynawii te ciągniki często przychodzą już na szerszym ogumieniu a jak nie to bardzo dobre opony 600/70R38 kupi bez problemu za ok 1.000, zł/ sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Tak, na pewno 600/70R38 - zejdź na ziemię.

Kpl. najtańszych radialny do ciągnika ok. 80 KM ( np. 13,6 R24 i 16,9 R34 ) to ok 8 tyś zł. 

Diagonalne to tylko na sprzedaż lub las/budowa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
37 minut temu, extrabyk napisał:

Ze Skandynawii te ciągniki często przychodzą już na szerszym ogumieniu a jak nie to bardzo dobre opony 600/70R38 kupi bez problemu za ok 1.000, zł/ sztuka.

Za 20 tyś nie kupi ciągnika do jazdy, każdy do 25 tyś nie ma opon, wzmacniacz albo chodzi bo chodzi albo jest zaspawany. WOM bardzo podobnie a zrobienie samego womu to koszt około 2-3 tyś za same części. O wzmacniaczu nie wspomnę. Tak jak pisałem, opony używki to do przyczepki możesz założyć a nie do takiego klocka co ma jeszcze napęd na dwa koła... Ale cóż, nie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a ja bym szukał jakiego c385/902/912 

za 20 tys spokojnie mozna wyrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
2 godziny temu, akmaly napisał:

Tak, na pewno 600/70R38 - zejdź na ziemię.

Kpl. najtańszych radialny do ciągnika ok. 80 KM ( np. 13,6 R24 i 16,9 R34 ) to ok 8 tyś zł. 

Diagonalne to tylko na sprzedaż lub las/budowa itp.

Kto normalny kupuje nowe opony nisko profilowe do tak starego ciągnika ? Za 1.000,zł./sztukę spokojnie da się kupić super opony w podanym przeze mnie rozmiarze dobrej marki i w super stanie. Nowa taka jedna kosztuje już grubo ponad 6 tyś. a diagonalne to tak jak piszesz tylko do lasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
7 minut temu, akmaly napisał:

Za 20 tyś zł ciągnik 4x4? Chyba 60-tkę.

Kto tu i gdzie napisał o ciągniku 4x4 za 20 tyś. ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jezeli ciagnik bedzie mial duzo pracy z wom to moze warto skupic sie na jakims ciagniku ktory ma wom czysto mechaniczny , wiem ze w ciezkiej serii jest zalaczany hydraulicznie i do bezawaryjnych niestety nie nalezy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701
22 minuty temu, extrabyk napisał:

Kto normalny kupuje nowe opony nisko profilowe do tak starego ciągnika ? Za 1.000,zł./sztukę spokojnie da się kupić super opony w podanym przeze mnie rozmiarze dobrej marki i w super stanie. Nowa taka jedna kosztuje już grubo ponad 6 tyś. a diagonalne to tak jak piszesz tylko do lasu. 

Nikt normalny nie kupuje złomu za 1000zł.

Co do tego ciągnika 4x4 to zasugerowałem się postami powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Opona używana za 1.000, zł. dobrej marki i to nawet po naprawie (profesjonalnej) będzie i tak lepsza niż nowe gówno z Chin czy Turcji za 3 tyś. i więcej a nikt normalny nie kupi nowej markowej opony do ciągnika tej wartości...no chyba,że chce podwoić jego wartość :D

Z doświadczeń swoich oraz znajomych wiem,że na dobrych używanych oponach można pracować latami i cieszyć się uciągiem jaki oferuje markowa opona nisko profilowa ale oczywiście każdy niech robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hmm tylko kto sprzedaje dobra opone? Albo daj zakład, który uszkodzoną naprawi dając gwarancje... no chyba że to tylko u mnie fachowców nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz nastała jakaś dziwna moda, ciągnik musi być koniecznie z przednim napędem, bo inaczej nie da się w lutym nawozy w bagno ładować żeby sąsiada szlag trafił    :) najlepiej na miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Z oponami używanymi nie jest oczywiście łatwo i wszystko zależy od regionu gdzie się mieszka. Na przykład w moich stronach ciężko coś kupić a jak coś jest to ceny zaporowe więc trzeba jechać po opony czasem daleko ale już w temacie porządnej naprawy to problemu nie ma i są zakłady gdzie robią naprawy według najnowszych technologii i taka opona może pracować jeszcze latami i to przy niskim ciśnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 minut temu, Sean napisał:

Teraz nastała jakaś dziwna moda, ciągnik musi być koniecznie z przednim napędem, bo inaczej nie da się w lutym nawozy w bagno ładować żeby sąsiada szlag trafił    :) najlepiej na miejscu :P

No a jak pociągniesz ciągnikiem 65 koni pług 4x40 bez przedniego napędu? U nas to norma takie zestawy i orzą 2km/h xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda że nie zaczepiają 5x40     :P jak orzą na pokaz co ich ciągnik uciągnie, no to nie dziwota, ja rozumiem są ziemie zwłaszcza duże areały że takie ciągniki są potrzebne jak najbardziej, ale cholera ma jeden z drugim tyle że wołami by to obrobił i wymyśla  że bez napędu to ciągnik nadaje się tylko do d*py, bo nie może uciągnąć pługa który nie jest przewidziany do tego ciągnika.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
5 godzin temu, extrabyk napisał:

Opona używana za 1.000, zł. dobrej marki i to nawet po naprawie (profesjonalnej) będzie i tak lepsza niż nowe gówno z Chin czy Turcji za 3 tyś. i więcej a nikt normalny nie kupi nowej markowej opony do ciągnika tej wartości...no chyba,że chce podwoić jego wartość :D

Typowa Polska mentalność, po co nowe opony, po co remont jak tylko pierścienie podłożyć, po co szlif jak można panewki podłożyć, coś tam związać na druta czy sznurek, zaklepać, zaspawać i w pole. Panieee, 5 tyś za remont jak ciągnik warty 15... Oj ludzie ludzie nic dziwnego że na tych wsiach to takie zacofanie jak zamiast dbać o sprzęt, wszystkiego pilnować bo kupione za ciężkie pieniądze to jak widać lepiej nasra* i jakoś to będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety taka prawda, nie mogę nie przyznać racji bo byłoby nie feer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
7 godzin temu, bears napisał:

Typowa Polska mentalność, po co nowe opony, po co remont jak tylko pierścienie podłożyć, po co szlif jak można panewki podłożyć, coś tam związać na druta czy sznurek, zaklepać, zaspawać i w pole. Panieee, 5 tyś za remont jak ciągnik warty 15... Oj ludzie ludzie nic dziwnego że na tych wsiach to takie zacofanie jak zamiast dbać o sprzęt, wszystkiego pilnować bo kupione za ciężkie pieniądze to jak widać lepiej nasra* i jakoś to będzie. 

Nie mówimy tu o jakiejś patologii gdzie wszystko na sznurkach i drutach choć i tu bywają różne sytuacje bo najzwyczajniej nie wszystkich stać nawet na lepszy drut i nowszy sznurek ;) a tak w ogóle to zejdź na ziemię kolego...jak ktoś kupuje ciągnik za ok 20 tyś. i jest to któryś tam ciągnik w gospodarstwie, który będzie pracował w roku 100-200 godzin to spokojnie może to chodzić na używanych oponach. Zresztą każdy używany jest już na oponach używanych i to przeważnie bardziej niż mniej używanych i jakoś ludzie na tym pracują i nie każdy kto kupi używany traktor leci zaraz po nowe opony więc zupełnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi w tym temacie. Opony stały się bardzo drogie i nawet zachodni farmerzy często dobijają to co jest na ciągniku do samego końca zwłaszcza na ciągnikach, które pracują w obejściu lub na polach w okół gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Kłócicie się jak baby jakieś, kolega może już orze nowym silnikiem, a wy dalej swoje.xD

  • Haha 2

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj