Dosieg

Ursus 3512 - Zamiana silnika na większy

Polecane posty

Dosieg    0
3 godziny temu, pawlus224 napisał:

Skoro sentyment wchodzi w grę to nie wiem , ciapka sprzedaj a kupuj cos starego typowo do obory , zdarzają się ciciagnikz zachodu za psie pieniadze bez papierow z uszkodzoną kabiną albi bez niej na przyklad (pomijam te co do ktorych mozna miec podejrzenie ze sa kradzione)

No właśnie, tak powierzchowne myślę na temat 1222 lub od biedy 1212 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
12 godzin temu, Dosieg napisał:

Akurat do belarki i wozu to ten wałek 1000obr jest za szybki. Ojejku, aż miłoby było zobaczyć 750 :) Proporcjonalnie 1000 obr WOM osiąga przy 2000 obr silnika to 500 obr WOM osiąga przy 1000 obr silnika więc tylko walić coś do paszowozu to odrazu mi zdechnie. A z tym zetorem to akurat prawda? Pewnie tak bo zetory to kopciuchy i tak, uwzględniłem ciężar kamieni, ale 3p napewno nie spaliłby więcej niż 16-stka :) 

Spróbuj zadusić swoim paszowozem 6 cylindrowy silnik o pojemności prawie 7 litrów bez turbo pracujący nawet na wolnych obrotach...jeśli Ci się uda to masz u mnie flaszkę :D Co innego ten sam silnik tylko 4 cylindrowy i z turbo bo ten jak każdy starszej generacji doładowany siłę i elastyczność ma dopiero powyżej ok 1600-1800 obr./min. Ktoś tam wyżej wspomniał o instalacji 24 volt do rozruchu. Akurat to to jest zaleta a nie wada bo ten silnik odpala dzięki temu bez problemu w największe mrozy dzięki temu,że generalnie 6 cylindrów łatwiej odpalić i to nawet jeśli rozrusznik ledwo pokręci niż 4 cylindry. Jedyna wada tego rozwiązanie to to,że muszą być dwa akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
12 godzin temu, Dosieg napisał:

Akurat do belarki i wozu to ten wałek 1000obr jest za szybki. Ojejku, aż miłoby było zobaczyć 750 :) Proporcjonalnie 1000 obr WOM osiąga przy 2000 obr silnika to 500 obr WOM osiąga przy 1000 obr silnika więc tylko walić coś do paszowozu to odrazu mi zdechnie. A z tym zetorem to akurat prawda? Pewnie tak bo zetory to kopciuchy i tak, uwzględniłem ciężar kamieni, ale 3p napewno nie spaliłby więcej niż 16-stka :) 

Spróbuj zadusić swoim paszowozem 6 cylindrowy silnik o pojemności prawie 7 litrów bez turbo pracujący nawet na wolnych obrotach...jeśli Ci się uda to masz u mnie flaszkę :D Co innego ten sam silnik tylko 4 cylindrowy i z turbo bo ten jak każdy starszej generacji doładowany siłę i elastyczność ma dopiero powyżej ok 1600-1800 obr./min. Ktoś tam wyżej wspomniał o instalacji 24 volt do rozruchu. Akurat to to jest zaleta a nie wada bo ten silnik odpala dzięki temu bez problemu w największe mrozy dzięki temu,że generalnie 6 cylindrów łatwiej odpalić i to nawet jeśli rozrusznik ledwo pokręci niż 4 cylindry. Jedyna wada tego rozwiązanie to to,że muszą być dwa akumulatory.

Silnik w 1222 ma 410 Nm. a 1014 już tylko 336 i to przy wyższych o 200 obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
12 godzin temu, Dosieg napisał:

Akurat do belarki i wozu to ten wałek 1000obr jest za szybki. Ojejku, aż miłoby było zobaczyć 750 :) Proporcjonalnie 1000 obr WOM osiąga przy 2000 obr silnika to 500 obr WOM osiąga przy 1000 obr silnika więc tylko walić coś do paszowozu to odrazu mi zdechnie. A z tym zetorem to akurat prawda? Pewnie tak bo zetory to kopciuchy i tak, uwzględniłem ciężar kamieni, ale 3p napewno nie spaliłby więcej niż 16-stka :) 

Spróbuj zadusić swoim paszowozem 6 cylindrowy silnik o pojemności prawie 7 litrów bez turbo pracujący nawet na wolnych obrotach...jeśli Ci się uda to masz u mnie flaszkę :D Co innego ten sam silnik tylko 4 cylindrowy i z turbo bo ten jak każdy starszej generacji doładowany siłę i elastyczność ma dopiero powyżej ok 1600-1800 obr./min. Ktoś tam wyżej wspomniał o instalacji 24 volt do rozruchu. Akurat to to jest zaleta a nie wada bo ten silnik odpala dzięki temu bez problemu w największe mrozy dzięki temu,że generalnie 6 cylindrów łatwiej odpalić i to nawet jeśli rozrusznik ledwo pokręci niż 4 cylindry. Jedyna wada tego rozwiązanie to to,że muszą być dwa akumulatory.

Silnik w 1222 ma 410 Nm. a 1014 już tylko 336 i to przy wyższych o 200 obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
12 godzin temu, Dosieg napisał:

Akurat do belarki i wozu to ten wałek 1000obr jest za szybki. Ojejku, aż miłoby było zobaczyć 750 :) Proporcjonalnie 1000 obr WOM osiąga przy 2000 obr silnika to 500 obr WOM osiąga przy 1000 obr silnika więc tylko walić coś do paszowozu to odrazu mi zdechnie. A z tym zetorem to akurat prawda? Pewnie tak bo zetory to kopciuchy i tak, uwzględniłem ciężar kamieni, ale 3p napewno nie spaliłby więcej niż 16-stka :) 

Spróbuj zadusić swoim paszowozem 6 cylindrowy silnik o pojemności prawie 7 litrów bez turbo pracujący nawet na wolnych obrotach...jeśli Ci się uda to masz u mnie flaszkę :D Co innego ten sam silnik tylko 4 cylindrowy i z turbo bo ten jak każdy starszej generacji doładowany siłę i elastyczność ma dopiero powyżej ok 1600-1800 obr./min. Ktoś tam wyżej wspomniał o instalacji 24 volt do rozruchu. Akurat to to jest zaleta a nie wada bo ten silnik odpala dzięki temu bez problemu w największe mrozy dzięki temu,że generalnie 6 cylindrów łatwiej odpalić i to nawet jeśli rozrusznik ledwo pokręci niż 4 cylindry. Jedyna wada tego rozwiązanie to to,że muszą być dwa akumulatory.

Silnik w 1222 ma 410 Nm. a 1014 już tylko 336 i to przy wyższych o 200 obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
5 minut temu, extrabyk napisał:

Spróbuj zadusić swoim paszowozem 6 cylindrowy silnik o pojemności prawie 7 litrów bez turbo pracujący nawet na wolnych obrotach...jeśli Ci się uda to masz u mnie flaszkę :D Co innego ten sam silnik tylko 4 cylindrowy i z turbo bo ten jak każdy starszej generacji doładowany siłę i elastyczność ma dopiero powyżej ok 1600-1800 obr./min. Ktoś tam wyżej wspomniał o instalacji 24 volt do rozruchu. Akurat to to jest zaleta a nie wada bo ten silnik odpala dzięki temu bez problemu w największe mrozy dzięki temu,że generalnie 6 cylindrów łatwiej odpalić i to nawet jeśli rozrusznik ledwo pokręci niż 4 cylindry. Jedyna wada tego rozwiązanie to to,że muszą być dwa akumulatory.

Silnik w 1222 ma 410 Nm. a 1014 już tylko 336 i to przy wyższych o 200 obrotach.

Ja wzoruje się na swoim Deutzu 4T ale i tak mi się wydaje, że 6 cylindrów i tak zgaśnie. Jak paszowóz jest na szybszym biegu to ja wrzucę bele, to zdechnie, tak mi się wydaje, ale jak masz 12 lub coś tam o niej wiesz to pewne masz rację. Myślałem, że 6cylindrów trudniej rozpalić w zimę ponieważ ma te 6 cylindrów, a 4 cylindrowy łatwiej, ale dobra uczę się. Ci do mocy Di zdecydowanie jestem za 12, ta stabilność i moment obrotowy przy niskich obrotach baja.

Ale 1222 ma 374 Nm przy 1500 obr, chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ten 6 cylindrowy silnik zawsze miał 410 Nm. przy 1450 obr./min.

Im silnik ma więcej cylindrów tym łatwiej go odpalić i na odwrót. Oczywiście trzeba większej siły żeby przekręcić wał w silniku o pojemności ponad 6800 niż 2500 ale duży silnik wystarczy, że obróci się nawet bardzo wolno pół obrotu i już odpala a 4 czy 3 cylindry to już muszą szybko kręcić i mówię tu oczywiści o w pełni sprawnych silnikach.

W czasach gdy akumulator był prawie nie osiągalny to Każdego Ursusa z 6 cylindrami wystarczyło za koło lekko ruszyć z górki i odpalał po puszczeniu sprzęgła a wszystko co miało 4 cylindry trzeba było ciągać czymś co się odpaliło wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
17 minut temu, extrabyk napisał:

Ten 6 cylindrowy silnik zawsze miał 410 Nm. przy 1450 obr./min.

Im silnik ma więcej cylindrów tym łatwiej go odpalić i na odwrót. Oczywiście trzeba większej siły żeby przekręcić wał w silniku o pojemności ponad 6800 niż 2500 ale duży silnik wystarczy, że obróci się nawet bardzo wolno pół obrotu i już odpala a 4 czy 3 cylindry to już muszą szybko kręcić i mówię tu oczywiści o w pełni sprawnych silnikach.

W czasach gdy akumulator był prawie nie osiągalny to Każdego Ursusa z 6 cylindrami wystarczyło za koło lekko ruszyć z górki i odpalał po puszczeniu sprzęgła a wszystko co miało 4 cylindry trzeba było ciągać czymś co się odpaliło wcześniej.

Tak, to pewnie prawda, i więcej cylindrów to wszystkie sobie pomagają, ale w pierwszym momencie dla rozrusznika łatwiej ruszyć jest mniej cylindrów. 

A ty, który byś wybrał 1222 czy 912? Właśnie pracował by z paszowozem, belarką, agregatem unia 3.7m z beczką 8400 i no, w bronach 5 co mi się to nie widzi... Oraz w talerzówce na szerokość równą z szerokością 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@extrabyk Przestań już o tych cudownych możliwościach ciężkich Ursusów ! Kilka lat temu podpięliśmy szesnastkę do młyna mielącego i pchającego w rękam kuku (jakaś kanadyjska maszyna) i dosłownie "zesrał się". Musieliśmy podpiąć New Hollanda TL100A (100 km) i napierdalał 16 godzin, aż maszyna trzeszczała ! Ciężkie Ursusy nadają się do wyciągania przyczep z błota, ale nie do pracy z WOM przy dużym obciążeniu.. to jest kurwa tragedia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
4 godziny temu, mraukot napisał:

@extrabyk Przestań już o tych cudownych możliwościach ciężkich Ursusów ! Kilka lat temu podpięliśmy szesnastkę do młyna mielącego i pchającego w rękam kuku (jakaś kanadyjska maszyna) i dosłownie "zesrał się". Musieliśmy podpiąć New Hollanda TL100A (100 km) i napierdalał 16 godzin, aż maszyna trzeszczała ! Ciężkie Ursusy nadają się do wyciągania przyczep z błota, ale nie do pracy z WOM przy dużym obciążeniu.. to jest k**wa tragedia :D

No nie wierzę, że różnica 55 km i jeszcze ten mniejszy ciągał...

Na jakim wałku był ustawiony Ursus a na jakim New Holland? 

I podobno słyszałem, że Ursusy mają słabe przekaźniki ale nie w tym sensie jakim ty piszesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A może by tak zamontować silnik 6 cylindrowy  i reduktor  zwiększający szybkość do 120 km na godz oj to była by fura -ciągnik i na pole i do kościoła i na dyskotekę i chyba na autostradę by się nadawał

Edytowano przez AleksanderX
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Extrabyk to co podajesz to tylko dane na papierze, ciężkie ursusy jedyne rekordy jakie mają to w spożyciu ON... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dosieg WOM był przełączony na 1000 obr. w obydwu ciągnikach. Szesnastka była po kapitalnym remoncie silnika, chodził pięknie, moc pociągową miał, no ale w maszynie pakującej nie dawał rady z WOM em. Nem Holland też nie miał lekko, ale obroty nie spadały poniżej 2000 (nominalne 2500). W 16 tce pod obciążeniem spadały poniżej 1500 i trzeba było maszynę spowalniać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
2 godziny temu, pawel885 napisał:

No tak, rzeczywiście, i ten jd ma 200koni a ursus tylko 120.... 

jakie 200 koni ...

ten JD ma 4 cylindry ....

to jest jeden z tych modeli 6120, 6220, 6320, 6420 czyli moce 80-110 KM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiem, on ma max 80 koni i po mojemu targa szybciej pod tą górkę niż 12-stka  czego nie widzi AlexanderX i te przyczepy wcale nie mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

W mojej okolicy Ursus 1224 orał Agromaszami trzema skibami (jedna odkręcona), przy czym ja MTZ-em tymi trzema mógłbym orać. Ursus nie powala.

Kłócicie się trochę bez celu. o.O

Ja bym się nie sugerował powyższym, bo jeżeli byłoby mnie stać na Ursusa - biorę Ursusa. 

Jeżeli byłoby mnie stać na JD.- wiadomo, JD.

 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Jak ludzie niczym innym nie jeździli jak ursusami to później wypisują głupoty na forum jakie to nie sprzęty. Ursus czy Zetor to syf a nie ciągniki i dobre to były ale 30 lat temu jak w Polsce niczego innego nie było. Porównać je do chociażby Renówek to jak gówno do twarogu już nie mówiąc o jakimś Fendzie albo JD. W tamtych latach kiedy Ursus klepał jedno i to samo a Zetor dokładał tylko kabiny gdzie skrzynia nadal z dwoma biegami do pracy w polu xD Teraz społeczność mniej poinformowana, kiedyś mówiąc kolokwialnie "zacofana" kupuje te graty po 40 tyś xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

najlepsze są ceny starych zetorów :D 30 tys za 7211 to czesty widok a dla mnie to szescdziesiatka z troche lepsza kabiną :D wartosc powiedzmy 15 tys ale nie 30 ....

a 7245 to człowieku sprzynt :D

co do ciezkich ursusów to muszą byc z przednim napedem bo taki duży 6 cylindrowy z kołami od taczki z przodu wyglada pokracznie i jest bezużyteczny

mimo wszystko wole starego ursusa niz starego zetora bo taniej idzie wyrwac a technika ta sama :D

taki 914 czy 1014 to lepszy sprzet niz 7211 czy 7245 a pieniadze podobne ...

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
5 godzin temu, mraukot napisał:

Dosieg WOM był przełączony na 1000 obr. w obydwu ciągnikach. Szesnastka była po kapitalnym remoncie silnika, chodził pięknie, moc pociągową miał, no ale w maszynie pakującej nie dawał rady z WOM em. Nem Holland też nie miał lekko, ale obroty nie spadały poniżej 2000 (nominalne 2500). W 16 tce pod obciążeniem spadały poniżej 1500 i trzeba było maszynę spowalniać..

 Traktory strasznych typów miały max moment obrotowy już przy 1400-1500 obr silnika a te nowsze to już przy 1600, jak każdemu dałeś na wysokie obroty to wiadomo, że moment się zmniejsza a rośnie moc. W Ursusie moment mógł się zmniejszyć tak dużo, że nie dał rady. Piszesz, że do 1500 obr zszedł, bo to była jego moc z którą mogły pracować. Dochodzi di tego prędkość wałka. 16 ma wałek 1000obr osiągane już przy 2000 obr silnika, Nen Holland może mieć przy 2100/2200.

Ale i tak coś mi się nie zgadza, Ursus ma 566,6 Nm a Niebieski w przypadku 4 cyl turbo i ze starszych lat to może ma ze 380Nm. 

Ale i tak nie chcę mi się wierzyć, że nie dawał rady... :o a turbo w Ursusku sprawne było, żeby tłoczyć przy wysokich obrotach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to po co drążysz temat - 1222 będzie na pewno coś mocniejszy od 3512 :) i trochę podnośnik ma mocniejszy z tego co mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosieg    0
33 minuty temu, pawel885 napisał:

No to po co drążysz temat - 1222 będzie na pewno coś mocniejszy od 3512 :) i trochę podnośnik ma mocniejszy z tego co mówią...

Że trochę mocniejszy od 3512 to mało powiedziane ;) aczkolwiek wszyscy straszą spalaniem, dlaczego nie ma jednego zgodnego zzdania tylko ten pali mało, ten więcej, a tk temu wał bokiem wyjdzie od ciężkiej pracy temu nie... 

Napiszę tak, każdy ma traktor jaki ma i nikt nie narzeka. Czytałem opinie, który kupić traktor, 3p czy 360, a to pisali, że w 3p to zaraz ci wał bokiem wyjdzie i tyle, bierz sześćdziesiątke. Rzenują mnie takie komentarze... :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Tylko taki klocek bez napędu to się nadaje do jazdy po asfalcie. Pierwsze lepsze błoto i siedzi po samą oś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj