News
dzony9203

Belarus 920 nie załącza się przedni napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    1

Mam problem. Od niedawna nie mogę załączyć przedniego napędu w belarusie 920. Przedni napęd na krzyżakach, załączany dźwignią.

Dźwigienka jest w jednej pozycji, jakby zablokowana i nie można jej przestawić. 

Co może być przyczyną?

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    2531

nie smarujesz nie jedziesz :D tam ta dzwignia w takiej tulejce jest, co raz trzeba smarowac.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

dzony9203    1

To chyba byłoby za łatwe :)

Naoliwilem ale żadnej poprawy. U mnie jest taki wodzik od wajchy do załączenia napędu.

20171207_150126.jpg

LTZ55a    94

Na szczęście nie wiem jak to jest zbudowane, ale wydaje mi się, że dorosły chłop dałby radę włączyć nawet gdyby było zardzewiałe jak wrak titanica, więc to byłoby zbyt proste. 

Seweryn i Zbyszek mogą jeszcze pomóc wybrnąć z tego impasu.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

seweryn20    798

Przednie prawe koło w górę podnieś, odepnij pręta od dźwigni, kręć kołem i musi wejść.  Jak wejdzie to wajcha z drutem coś nie tak. Jak nie wejdzie to przystawce trzeba się przyjrzeć.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

dzony9203    1

Dzięki za zaangażowanie w temat. Na razie problem ustał, może naoliwienie tych wodzików zadziałało za kilka dni. I rzeczywiście wajcha chodzi lżej. 

Mam nadzieję że na tym się skończą problemy.

zbyszekbrzuze    220
Ja kiedyś dostałem misję ulepszenia tego mechanizmu w 952. Pojechałem na szrot i znalazłem ręczy od VW, zamontowałem, koło w górę, ustawiłem, że pierwszy stopień załacza się na pierwszym ząbku, a drugi do oporu. U siebie też tak zrobiłem.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

LTZ55a    94

Gdzieś już widziałem takie rozwiązanie ale nie wiedziałem czyje to dzieło i nie wiem czy kiedyś tak nie zrobię.

seweryn20    798

Lepiej i zgrabniej przerobić na dźwignie od załączania pompy oleju. Półksiężyc, dwa wycięcia i gitara. Niewielkie, zgrabne.

LTZ55a    94

Nic mi to nie mówi. Jak to miałoby wyglądać?

Tomasz78    801

Tak jak załączasz pompe pod zbiornikiem oleju ,trzy zakresy to wycięcia w półksiężycu ,bez ustrojstwa pod kabiną

LTZ55a    94

Aha, że na tej samej zasadzie. Ma tak ktoś? Sprawdzone?

seweryn20    798

Ja mam przerobione jak w zetorze. Ciągniesz dźwignię do góry i przekręcasz.  Ale mam dźwignie pompy i korci mnie żeby zrobić to na niej wyżej na prawym błotniku z kontrolką dla gadżetu:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
    • Przez damianraki3
      Witam, zna ktoś może moment z jakim dokręcamy korby w tym silniku D-260 ? I jaki jest kąt wtrysku? Może taki sam jak w czwórce. Nie mogę znaleźć książki serwisowej.
    • Przez marciniu94
      Witam. Mam pewne pytanie otóz dwa lata temu kupiłem ciągnik john deere 6506 i zauważylem, że kiedy włącze przedni napęd słychać w skrzyni dziwne dźwięki, takie jakby stukanie, zwlaszcza kiedy jedzie sie na wstecznym. Ostatnio zastanawiamy się nad założeniem do niego tura i stąd moje pytanie czy ktoś wie co to może być, czy może ten typ tak ma. Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuje. 
    • Przez Jarek820
      Witam
      Szukam glebogryzarki do belarusa 820 80KM może być używana.
      Polecacie coś?

• Przez WojtaS141095
      Witam,proszę o pomoc! Po chwili pracy nie skręca mi ani w lewo ani w prawo łapa koparki. Wszystkie inne funkcje działają. Zero reakcji podczas ruszania wajchami.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.