Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszk86

pronar 1025a-podnosnik

Polecane posty

lukaszk86    0

witam ma pronara 1025a 3 letniego wszystko bylo wporzadku dopoki nie zaczol szwankowac podnosnik.jak jest zimny to podnos barddzo dobrze, gdy juz dobrze sie rozgrzeje jest problem z podnoszeniem trzeba dobrze wciskac raczka zeby za ktoryms razem podnoisl.co moze byc? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Gdy u mnie tak się działo, przyczyną problemu okazały się być źle wyregulowane dźwignie prowadzące od głównej dźwigni TUZ w kabinie do regulatora siłowego pod kabiną. Efektem tego było niecałkowite przesterowanie regulatora w skrają pozycję odpowiedzialną za podnoszenie i brak możliwości podnoszenia narzędzi na TUZ'ie. Warto też sprawdzić (jeśli regulacja jest dobra) czy dźwignie nie napotykają żadnych przeszkód. Z doświadczenia wiem, że mogą się wpierać w zbiornik paliwa zbyt mocno przesunięty do przodu. Stąd pytanie, czy dźwignia w kabinie biegnie do tyłu bez oporu aż do końca wycięcia w plastikowej obudowie, czy czujesz już wcześniej wyraźny opór (koniec zakresu ruchu elementu regulatora siłowego)? Eliminuje zacięcie zaworu bezpieczeństwa, ponieważ wtedy nie podnosiłby wcale, chociaż i ten warto sprawdzić, gdy dźwignie będą należycie ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem to samo.Wymiana regulatora siłowego załatwila problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również mam taki problem podciągnołem cięgno do oporu i nic to nie pomogło również zbiornik przesunołem do tyłu i żeby nic nie ocierało i zbytnio nie pomogło żeby podnośnik działał to trzeba wajche z przebiciem z rozmachem docisnąc lub gdy wajcha jest w pozycji podnoszenia a nie podnosi to musze drugą ręką wciskac kiper i wtedy podnosi, ile ten rozdzielacz kosztuje? i czy chodzi o ten pod siedzeniem czy o ten główny pod kierownicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O ten pod siedzeniem.Postępowałem podobnie jak ty,ale po rozgrzaniu oleju manewrowanie dżwigniami stało się upierdliwe i po wymianie polowy hydrauliki okazało się że uszkodzony element to regulator siłowy i kosztuje http://www.allegro.pl/item982407922_regulator_silowy_r80_mtz_belarus_oryginal_nowy.html Nie wiem tylko cz w 1025 jest taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Mam taki problem żeby podnośnik podnieść do góry to trzeba dźwignię od podnoszenia ustawić na środek i wtedy podnosi, jak podniesie trzeba znowu w pewne miejsce przesunąć bo cały czas by chciał podnosić ale już jest na maxa. Jest tam jakaś regulacja tego?? Przy pracy z podnośnikem bardzo to utrudnia pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

W 1221 za funkcję zaworu siłowego odpowiada rozdzielacz monobloka znajduje się z tyłu ciągnika jest razem z zaworem bezpieczeństwa, a ten zawór ci się nie blokuje albo nie rzyga olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj