Skocz do zawartości
Ferdek07

mf 255 - dziwne drżenie silnika około 1400 obr

Polecane posty

Ferdek07    62

Co może być przyczyną że pojawiło się drżenie po wymianie uszczelki pod głowicą, nowa uszczelka była jakby dużo cieńsza od starej, ale wszystko ładnie złożyliśmy silniczek chodzi jak lalka nic dymka nie puszcza, ale okrutnie drży tak około pół gazu ( nie mam obrotomierza) również po puszczeniu gazu, gdy obroty spadają około 1400 obr/min znowu drży nawet mocniej, aż wszystko dzwoni i pięty bolą tak drżą podnóżki, czy przestawiać pompę paliwa czy to coś innego może być?

Wcześniej tego nie było, no może minimalnie, a teraz ciągnik poza tym drżeniem ma kopa z niskich obr a na wyższych jakby słabszy :P

kielbasa    1

Jeżeli nowa uszczelka była cieńsza od starej, którą wyciągłeś - sprasowana przez głowicę to coś jest nie tak.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    186

Miałem taki podobny przypadek okazała się pompa wtryskowa,one mają tak że jak siadają to dziwnie pracują na obrotach między 1400-1800.Ale żeby drżał tak mocno to trochę dziwne.Spróbuj pompę podmienić wziąść od kogoś na próbę.

Ferdek07    62

pompa 8 lat nietykana, 2 lata temu zapiekło wtryskiwacze, (podejrzewałem ruską ropę odbarwianą kwasem, bo po czasie robiła się czarna), całkiem możliwe, a jakie jeszcze inne objawy pompy paliwowej by były? Po zatym ciągnik bardzo ciężko odpala rano właściwie na zaciąg tylko, niby świeca żarowa padnięta ale i ciepłego trzeba troche dłużej hehłać

ASOGCURSUS    20

Kolego prawdopodobnie masz pęknięty wał korbowy jak masz wyciek z kółka pasowego to na sto procent,spróbuj wźiąść za kóło będzie wyczuwalne pozdrawiam

nickfrey    0

ja mam podobne drżenie silnika w mf255 już od wielu lat. Nie wiem co jest przyczyną, a żeby tak nie drżał, wbijam klin pod silnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się