zetor844195

PPZ Bronisław ma plantatorów za nic!!!

Polecane posty

zetor844195    0

Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.

Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 

Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 

Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 

Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
taki żywot rolnika niestety nikt nas nie szanuję w tym kraju i robią co chcą bo jest wszystkiego nadprodukcja

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Kolega z pierwszego postu ma racje. Tez tam odstawiam i faktycznie pomiataja rolnikiem jak szmatą. Kilka lat wstecz kiedy ten zakład był na skraju upadłosci to na zebraniach prosili sie zeby od nich nie odchodzic. To zostalismy a ze teraz odbili sie od dna to maja nas gdzieś. Recepta jest prosta nie podpisywac kolejnej umowy kontraktacyjnej tylko gdzie pójdziesz?  kółko sie zamyka i oni dobrze o tym wiedzą ze rolnik czy ziemniaki czy buraki ,zboza bedzie sadził bo co innego bedzie robił i dlatego  czy to cukrownie czy inne podmioty tak sobie nami pomiataja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maral125    0

Potwierdzam to co piszą powyżej koledzy. Tez jestem plantatorem i bardzo wkurza mnie to co robi zakład w tym roku. Przechodzi to wszelkie granice. Byłem świadkiem jak przede mna rozładowywało sie kilka samochodów z ziemniakami z Łomży. Takie przerzucanie to pan prezes powinien sobie robić na koniec sezonu jak już odbierze wszystkie ziemniaki od okolicznych rolników. Powinniśmy się zebrać i zablokowac wjazd samochodom z Łomży a prezesa wywieźć na taczce za to jak nas traktuje.

Czekając w kolejce rozmawiałem z innymi rolnikami i jest sporo takich którzy juz na przyszły sezon nie chcą podpisywać umowy. Mówią że jak w tym roku jest tak to na przyszły rok będzie jeszcze gorzej.

Ja też raczej zrezygnuje z podpisania kolejnej umowy z nimi. Za duzo nerwów mnie to kosztuje a życie ma się tylko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
9 godzin temu, zetor844195 napisał:

Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.

Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 

Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 

Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 

Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.

Jaka była cena w tym roku? Są jakieś dodatki do podstawowej ceny i za co?

A jak z wypłacalnością jest, wypłacają kasę w terminach?  Kurde... myślałem żeby nawiązać z nimi współpracę ale teraz to już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest bo nie ma jedności wśród rolników, ten od którego odbierają jak mu pasuje to panu prezesowi by mało w d*pę nie wlazł i ma kolegów po fachu gdzieś BYLE TYLKO JA. Jakby była jedność to taki pan prezesik by sobie nie pogrywał z rolnikami.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas był taki macho co miał skup słomy, nie płacił w terminie, astronomiczne wilgotności wychodziły - przylukałem że co niedziela jeździ przykładnie z rodziną do kościoła- po mszy złapałem za krawat przy setkach wiernych, zapytałem głośno kiedy odda pieniądze i niech nie zgrywa biznesmena co swoim autem mało co pod ołtarz nie wiedzie  bo nie stać go ludziom pensji wypłacić na czas.... Spalił się chłopina ze wstydu ale zmienił się o 180stopni i dziś wie jak z ludźmi żyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor844195    0
20 godzin temu, waldek91 napisał:

Jaka była cena w tym roku? Są jakieś dodatki do podstawowej ceny i za co?

A jak z wypłacalnością jest, wypłacają kasę w terminach?  Kurde... myślałem żeby nawiązać z nimi współpracę ale teraz to już sam nie wiem.

cena jest nizsza jak w zeszłym roku ale skrobia tez wychodzi taka jak oni chcą takze różnie to bywa. Szczerze mówiąc to nie polecam współpracy z nimi. Ja sam już rezygnuje  ze współpracy z nimi. mam dosyc sie proszenia o przepustki. Nie po to cały rok chodze koło ziemniaków żeby teraz je zmarnować przez głupote takiego prezesika jak w Bronisławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A do sadu nie pojdziecie?? Macie terminy wpisane w umowach?? Jesli nie chca brac nie wyplacaja pieniadze z umowy a ziemniaki nie sobie biora z tej Łomży. Zrobcie pozew zbiorowy i tyle. 

Moze cos uwalczycie...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
w trzemesznie lepszy porządek z przepustkami bo już na początku kampanii wiesz kiedy a tutaj co miesiąc czekasz bo oni nie wiedzą kiedy łomża przyśle własne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ale to nikt nie wie kiedy ma odstawić towar?? Takie umowy na krzywa morde w tym przypadku?? A jak ktos nie ma przechowalni na duze ilosci??

Nie rozumiem, przecież nie moze byc tak ze ktos podpisze umowe z wami i wezmnie towar niewiadomo kiedy...

To nie jest zboze ze wdupisz do silosa i pare lat zmagazynujesz w dobrych warunkach. 

 

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj