orzel7

Kłos czy Motyl?

Polecane posty

orzel7    0

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych rozsiewaczy. Prosił bym o rade którego wybrać bo zastanawiałem sie nad lejowym ale chyba nie warto. Rozsiewacz ma pracować przy 20h gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Mam pierwszy sezon Kłosa jak patrzyłem przed kupnem to różnic nie ma wykonanie na podobnym poziomie a w kieszeni parę stówek zostanie jak weźmiesz kłosa, cudów nie ma mógłby lepiej rzucać równiej ale po 1 tarczowym wiele się nie spodziewałem, niektórzy piszą że zasuwa jest męcząca bo trzeba wychodzić i zamykać bo na zakrętach sie sypie to jest nieprawdą wyłączam tylko wom i nic sie nie sypie, a jakie pieniądze na to chcesz przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Ja mam Motyla na 12ha i sobie chwale, nic się nie zapycha, wysiew może nie jest idealnie równy, ale jest ok. Z początku jak nim pracowałem to zawsze na uwrociach wyłączałem wom nawracałem, potem włączałem, ale to był kiepski pomysł(nawóz się wysypywał na kupę). Teraz tylko wjeżdżam w pole podnoszę zasuwę i jeżdżę bez wyłączania womu i nie widać na polu żadych ulic. Idealnie się nadaje do C330. No i zawsze można trochę nim powapnować. Leja nie kupuj, szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam ja mam motyla 10 lat pracuje z c330 bardzo oszczedny zestaw gospodaruje na ponad 30 ha zadnych awari tylko wystarczy umyc od czasu do czasu. Co do klosa to jak kupowalem swojego to jeszcze ich nie bylo ale jek sie przybladalem to to samo wiec chyba warto w koncu kasa na drodze nie lezy a leja sie nie czepiaj mialem tylko 2 lata z nim wytrzymalem

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Ja mam leja i inne narzekam ale z tych dwóch to lepiej motyl :P

 

Post bez uzasadnienia - %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

Mam pierwszy sezon Kłosa jak patrzyłem przed kupnem to różnic nie ma wykonanie na podobnym poziomie a w kieszeni parę stówek zostanie jak weźmiesz kłosa, cudów nie ma mógłby lepiej rzucać równiej ale po 1 tarczowym wiele się nie spodziewałem, niektórzy piszą że zasuwa jest męcząca bo trzeba wychodzić i zamykać bo na zakrętach sie sypie to jest nieprawdą wyłączam tylko wom i nic sie nie sypie, a jakie pieniądze na to chcesz przeznaczyć?

 

 

Chciałem tak na to przeznaczyć kolo +/- 3000zł

Myślałem nad takim czymś http://moto.allegro.pl/item982510592_rozsiewacz_klos_n021_okazja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

No ja też od nich brałem tego największego 600dm3.Za dowóz 100zł mi doliczyli.Mocznika ciężko 500kg zmieścić ale saletrzaku spokojnie tyle wejdzie. Cena w aukcji dotyczy najmniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

a czy do motyla lub kłosa są jakieś orientacyjne tabele wysiewu czy samemu trzeba do tego dojść jak i co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Z gwarancją dostałem normy wysiewu przy różnych prędkościach i na różnym uniesieniu zasuwy ale wiadomo najlepiej dopracować to jeszcze samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

A czy ktoś ma motyla N031 z przystawką do wysiewu sadowniczego? Czy równomiernie wysiewa na obie strony?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

A ja to jest z tym dwutalerzowym kłosem? równiej on sieje? czytałem że można zamówić tarcze z dwiema łopatkami też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyngus    5

Bierz Motyla lepszy od Kosa bo zawieszany na podnosniku, i oczywiscie z wieksza skrzynia . Motylem wszystko wysiejesz nawoz wapno polon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

W moim gospodarstwie motyl używany jest 20lat. Mozna siać nim prawie wszystkie nawozy,ale podstawową wadą jest duża odległość od taśmy do talerza i skutkiem tego nierównomierny wysiew  w zależności od nachylenia terenu.Podejrzewam ,że zastosowanie dwóch talerzy raczej problemu nie eliminuje całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj