CyfrowyTomek

Jaki Kurs Kwalifikacyjny R wybrać do kupna gospodarstwa rolnego pow. 0.5ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,

Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką

W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).

Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 

Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?

Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Cytat

Kwalifikacja R3 Prowadzenie produkcji rolniczej
Kwalifikacja R4 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej
Kwalifikacja R5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych
Kwalifikacja R6 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Kwalifikacja R7 Ocena stanu środowiska
Kwalifikacja R8 Planowanie i realizacja zadań związanych z ochroną środowiska
Kwalifikacja R9 Prowadzenie chowu, hodowli i inseminacji zwierząt
Kwalifikacja R10 Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu usług weterynaryjnych
Kwalifikacja R11 Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej
Kwalifikacja R13 Ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych
Kwalifikacja R14 Użytkowanie zasobów leśnych
Kwalifikacja R16 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
Kwalifikacja R17 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej
Kwalifikacja R18 Planowanie i organizacja prac ogrodniczych
Kwalifikacja R19 Organizowanie chowu i hodowli koni
Kwalifikacja R20 Szkolenie i użytkowanie koni
Kwalifikacja R21 Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu
Kwalifikacja R22 Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu
Kwalifikacja R23 Organizacja i prowadzenie robót związanych z budową obiektów inżynierii środowiska
Kwalifikacja R24 Organizacja i prowadzenie robót melioracyjnych
Kwalifikacja R25 Wykonywanie prac geologicznych
Kwalifikacja R26 Wykonywanie kompozycji florystycznych

 

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Panowie chciałbym dopytać się dla pewności. Kończąc kurs R3 i zdając egzaminy uzyskuję zawodowe wykształcenie rolnicze i rozumiem że nie potrzeba do tego 3 lat stażu, aby np kupować czy brać ziemię w dzierżawę?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szysha    0

Witam,

Dnia 29.11.2017 o 13:53, CyfrowyTomek napisał:

Witam,

Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką

W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).

Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 

Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?

Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

 

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14

Dzień dobry.

Ponieważ nie padła odpowiedź na pytanie kolegi (a bardzo mnie to interesuje), chciałabym je ponowić:

Czy można wybrać dowolną z kwalifikacji z grupy "RL" aby stać się rolnikiem indywidulnym? Z pewnych powodów szczególnie interesuje mnie RL.25.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was kożystał z premi młody rolnik w 2018 roku. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zmiany w porównaniu do ubiegłych lat, jakie warunki trzeba s nopełniać. 
    • Przez Tomas_2001
      https://www.youtube.com/watch?v=3hzaFvfBt9k&feature=youtu.be
    • Przez qamil
      Witam.
      Trafia mi się okazja do nabycia działki ponad hektar  .  opiszę w skrócie w czym tkwi problem
      gość pracował x lat  i odprowadzał składki do zus. nigdy nie uprawiał osobiscie tej ziemi(była w dzierżawie)
      Jakieś 10 lat temu przestał pracować ,    i nie opłaca ubezpieczenia w krus. 
      do tego brał różne providenty  i inne złodziejstwo.
      I tu tkwi pytanie  czy wogóle idzie gdzieś sprawdzić  czy to pole nie jest zadłużone w tych złodziejskich parabankach??    oraz   czy  krus  może " żądać" jakiś pieniędzy  od nowego właściciela??
      Na co jeszcze warto zwrócic uwagę?
       
      pozdrawiam
    • Przez Ostina
      Ma ktoś z Was doświadczenie w zatrudnianiu osób z Ukrainy do gospodarstwa? Może ktoś poleci agencje pracy z którą współpracował przy zatrudnieniu takiej osoby?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj