danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

8 litrów to nie jest źle, niby dobrze mówisz że może nie zasuszyła jeszcze, ale ja bym próbował, najwyżej będzie miała długi urlop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

U mnie z czasem się rozdajaja nawet ładnie i ruje szybko mają. Miałem dwie takie sztuki we wrześniu i obie juz miały ruje, a czy się zacielily to się okaże

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dała 8 litrów to próbować rozdajać może się uda, ale jak chcesz zasuszyć to lepiej odrazu sprzedawać bo zanim ją pokryjesz plus czas ciąży to zrobi się z niej niezły opas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184
19 godzin temu, kr9292 napisał:

U mnie wet pisze papier za free, fakt że u mnie wszystko leczy. Tylko z odbiorem jest problem, onysk płaci 500 zł a druga ubojnia nie ma do tego ludzi i trzeba długo czekać. 

        Dodatkowy problem z weterynarią ,gdy masz zdarzenie np. piątek wieczorem. Telefony milczą do poniedziałku,i bujasz się wydzwaniając po znajomych może ma do któregoś namiar. Według mnie powinien mieć któryś dyżur na telefon, niech ich automat  sekretarka przekieruje na niego i on da namiar do kolegi o ile tym nie zajmuje się,ale nie bo oni mają wyj..... bo jest  ,,łykend'',a na szkoleniach ładnie że nie ma absolutnie żadnego problemu w sobotę i niedzielę. Bydle ze złamaną nogą przy biodrze musi leżeć do poniedziałku by usłyszeć LECZYĆ:x.  A po cichutku sugestia ogródkami ,wiesz co robić, bo i tak nic z tego,a na ubój nie dostaniesz. Do poniedziałku leży,i ja k**wa na to mam patrzeć,h*j z tego że otrzymam 1000 zl,ale zabij i zabierz ,niech na to nie patrzę,i niech nie cierpi.   Czy wy popierdoleni ekolodzy myślicie że ten rolnik to bez serca pustak?,3 cm stanowiska zabrakuje to raban na całą Polskę,a jak bydlę leży kilka dni przez wasze za***ane łby,to nic się nie stało ?,może niech jeden z drugim tym pustym łbem zamacha, i te dwie szare komórki dyndające na neuronach nie wiedzących o swoich istnieniach, w nie wiadomych czeluściach tego pustkowia, wreszcie pier.....o siebie, niech załapią że jest i dróga,i może wtedy wspólnie ,,coś'' wymyślą😐. A jak taka powiatowa wyrocznia najedzie na ciebię, masz wrażenie że z innego  wymiaru ,stoi i patrzy na ciebie jak ,,szpak w pi... '',tak ma naukładanych tych formułek ,że stoisz z wydjablonymi oczyma i słuchasz tylko jak świnia grzmotu.,, E pan ,tej kurze żle z oczu patrzy'',co we łbie wtedy szajele u niego to nie wiem ,ale co u mnie ,i na co językowi nie pozwalam w tym czasie9_9 to wiem😐. Dość tych żalów, może to czytają [mam nadzieję] ,idę ich  ,,zalecenia''  ,,dopilnować''  . O kutwa, ale co tuszu poszłoO.o

  • Like 6
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Koledzy myślę że każdy z was ma gnojowke bądź gnojowicy przy krowach i będziecie potrafili coś doradzić. Otóż jest taka sprawa że na wiosnę kupiłem nowy beczkowóz joskin 14  tyś litrów i od wiosny do sierpnia wszystko było z nim ok. A teraz jak chciałem wozić gnojowice to dzieje się coś takiego że podczas nabierania poziom w tej przeżroczystej rorze dochodzi do samej góry trzymam jeszcze parę sekund włączony wom żeby na maksa zatankować A po wyłączeniu i przedstawieniu dźwigni na tłoczenie zaczyna z beczki schodzić podciśnienie i poziom cieczy w przezroczystej rorze spada jakieś 30-40 cm. I myślę że jest wtedy tylko jakieś 11 tyś litrów w beczce. Na wiosnę było tak że po zasysaniu wyłączyłem wom przestawialem na tloczenie a piziom nic sie nie zmniejszal.  Gdzie szukać przyczyny takiego działania tej beczki bo to wygląda tak jak by w środku jakoś gromadzilo się powietrze i nie pozwalało do pełna nabrać.   Jak można temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Żeby była piana to w ogóle bym tu nic nie pisał bo wiedział bym że to od piany się dzieje ale chodzi o to że piany tam praktycznie nie ma podczas nabierania.

Edytowano przez Pawel29
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

czasami towar może się nie pienić ale gdy beczka zasysa gęsty towar z większej głębokości to tak się czasami dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Ostatnio mam problem z krowami po wycieleniu, kilka sztuk po 2-3 cielaku dostaje porażenia, jedna nawet wyjechala.

3 tyg przed porodem dostaja tmr laktacyjny i wit na zasuszenie z solami z blattina, mocz przed porodem ph ok 7, co to moze byc , kiedys takie rzeczy sporadycznie sie zdarzaly. Z krwi wychodzi zazwyczaj po porodzie brak fosforu i wapnia.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A dajesz jakieś bolusy z wapnem po porodzie. Dziwna sprawa, sam się zastanawiam nad gorzkimi solami, ale nie mam takiego problemu. Gdzieś czytałem że jak się daje gorzkie sole to trzeba w dawce zwiększyć wapno . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Nie daje, tylko kextony jak krowa jest otluszczona, a te nie byly takie. Ale chyba krowie trzeba obnizac ph a wapń moze podnosic. Nie wiem moze zle mysle.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damiano12332 napisał:

Ostatnio mam problem z krowami po wycieleniu, kilka sztuk po 2-3 cielaku dostaje porażenia, jedna nawet wyjechala.

3 tyg przed porodem dostaja tmr laktacyjny i wit na zasuszenie z solami z blattina, mocz przed porodem ph ok 7, co to moze byc , kiedys takie rzeczy sporadycznie sie zdarzaly. Z krwi wychodzi zazwyczaj po porodzie brak fosforu i wapnia.

pH ma spaść do 6,0 to po pierwsze. 

Witaminy NA zasuszenie? czy na okres przygotowania do porodu? bo to roznica. 

Po porodzie jesli masz na uwięzi to podawaj chociaż wapno do pyska jak Calbal z overa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Więcej soli gorzkich pH przynajmniej 6.5 powinno być i wszystko się rozwiąże bez żadnych bolusow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
2 godziny temu, damiano12332 napisał:

Ostatnio mam problem z krowami po wycieleniu, kilka sztuk po 2-3 cielaku dostaje porażenia, jedna nawet wyjechala.

3 tyg przed porodem dostaja tmr laktacyjny i wit na zasuszenie z solami z blattina, mocz przed porodem ph ok 7, co to moze byc , kiedys takie rzeczy sporadycznie sie zdarzaly. Z krwi wychodzi zazwyczaj po porodzie brak fosforu i wapnia.

Z braku fosforu i wapnia porażenie występuje ot i cała filozofia. Zbadaj przed wycielenie krew i suplementacja wg niedoborów. Ja daje bolusy, wlewki jakoś za mną nie przemawiają chociaż doraźnie też stosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
40 minut temu, Paulina1985 napisał:

pH ma spaść do 6,0 to po pierwsze. 

Witaminy NA zasuszenie? czy na okres przygotowania do porodu? bo to roznica. 

Po porodzie jesli masz na uwięzi to podawaj chociaż wapno do pyska jak Calbal z overa.

Witaminy na okres przygotowania z solami. Dawalem ich ostatnio max  dawke i mocz byl kolo 7. Jak obnizyc jeszcze to ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Przerabialem problem zalegania,  od 3 laktacji bolusy + Tetanusan (100ml) jak doradził jeden z forumowiczów i od ok 2 lat wszystko ok. Witaminy w zasuszeniu też podaję. 

  • Thanks 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, damiano12332 napisał:

Witaminy na okres przygotowania z solami. Dawalem ich ostatnio max  dawke i mocz byl kolo 7. Jak obnizyc jeszcze to ph?

wiecej soli, albo firmę zmień. Jeśli sole otoczkowane to nie zaburzają smaku, mozesz dawac jeszcze glikol zeby zwiekszyc pobranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem w stadzie pojawiały się cysty u pięciu krów po kolei mocznik ok 150 tł 4.4 bi 3.4  tmr 20 kg sianokiszonki 1 pokos 22 kg  kiszonki z qq 0.6 kg słomy 8 kg wysłodki kiszonej i 5 kg paszy treściwej w składzie na 1200 kg  410 zboże 300 rzepak 250soja 190 kukurydza witaminy i kreda .do wozu idzie jeszcze bufor i sól . Wydaje mi się że krowy są przykwaszone. Dzisiaj robili racie i są miękkie ogólnie jest dużo kulawizn.  Czy jest tu za dużo białka? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dni laktacji to masz super. Świeża kukurydza? Brakuje im bialka!,. Tmr dociety? Noze w wozie dobre? Czemu w ogóle sądzisz że są przykwaszone? Te kulawizny to z wrzodów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

te nowe wydruki rw to mnie wkur... a was przyzwyczailiście się do tego ....👿

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze się nie przyzwyczaiłam, ale mnie nie wkur... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj