danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

areek9869    55

@lusjan farmaceutyczną stosuje 😬hahaha over 😂 produkty mają dobre, ale nie za taką cenę 🙈kup glicerynę farmaceutyczną i będziesz zadowolony, najlepiej ona wychodzi 😁

• Thanks 1

Pjotereł    24

Witam jest ktos w powiecie zambrowskim kto ma 100 % duńska czerwona i kryje je tą sama rasa? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Kierownik    98

Ciezko utrzymac wyslodki buraczane? pobieralbym okolo 400kg dziennie. Potrzebuje jakies 170ton a nie mam mozliwosci wezucenia tego w rekaw bo po prostu nikogo w naszych okolicach nie ma dysponujacego maszyną. Robic normalnie jedna dluga pryzme czy jak?

gregor1284    618
2 godziny temu, Kierownik napisał:

Ciezko utrzymac wyslodki buraczane? pobieralbym okolo 400kg dziennie. Potrzebuje jakies 170ton a nie mam mozliwosci wezucenia tego w rekaw bo po prostu nikogo w naszych okolicach nie ma dysponujacego maszyną. Robic normalnie jedna dluga pryzme czy jak?

byle dobrze ugnieś i dać im odparować

krzykos    21

Rób pryzmę i będzie dobrze w mojej opinii niema co się bawić z rękawem, ważne by wybierać starannie i nie powinno być odpadu

chuck00    112

Ja formuje pryzme, dogniatam łyżką ładowarki i okrywamy folią. Trochę ziemi na to i w zeszłym roku nie miałem żadnych strat. Dać im 6-8 tyg czasu przed otwarciem i będzie ok.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

krzykos    21

Miał ktoś z was takie przypadek pierwiastka 7 miesiąc laktacji od początku jeden strzyk niedrożny, ćwiartka luźna jedynie przy strzyku lekkie stwardnienie, dziś przy doju zauważyłem pękniętą ćwiartke (ta nieczynna) dziura wielkości ok. 1,5cm, co z tym robić dezynfekować? Wet ma jutro podjechać zobaczyć

Paulina1985    965

ropień może był i pękł. Jeśli krowa dobrze się czuje to najwazniejsze. Ja bym prysnęła czymś (oksytetracyklina w sprayu) albo przepłukała jodyną i sprawdzała temperaturę, obserwować i kontrolować 😁 

krzykos    21
Napisano (edytowany)

Po krowie nic nie widać, więc zdezynfekuje jodyną i zostaje obserwacja

Edytowano przez krzykos

grucha18    9

Zgłaszacie bydło przez irz z wysyłką paszportów listem? Przy jednoczesnym zgłoszeniu kilku sztuk opłata za wysyłkę jest jedna czy za każdą sztukę trzeba płacić osobo?

Paulina1985    965
Napisano (edytowany)

U mnie raz zamknęli, wysłalam kase za przesylke. Za 5dni dzwonie i pani mowi, ze juz sie otworzyli 🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez Paulina1985
liter

dabrowskit    66
Paulina1985 napisał:

U mnie raz zamknęli, wysłalam kase za przesylke. Za 5dni dzwonie i pani mowi, ze juz sie otworzyli 🤣🤣🤣🤣

Paulina używasz jakiś bolusow wapniowych?

Paulina1985    965

@dabrowskit nieeeeeee 😁 kiedyś planowałam, ale poprzestaliśmy na podawaniu wapna podskórnie po porodzie krowom powyżej 1.laktacji.

Troker1979    60
Napisano (edytowany)

Ja używam zamiast wlewek. Najpierw idzie energy drink i później bolus lub dwa. Bezpieczna robota w porównaniu do wlewek(były sztuki co pojechały po zalaniu płuc).

Edytowano przez Troker1979
literówka

Xawier    91

U mnie bardziej się sprawdziły z Jfarmu, z Overa jakoś nie bardzo

radekz200    1643

Widzę ze tez masz takie stanowiska jak ja 😛 ta po lewo to chyba ma cos z nrf? 

Paulina1985    965

No opuchlizna wielka, widać jak idzie do przodu. Ale szybko zejdzie, jakby co to Altaderm polecam.na obrzęki po porodzie 😁👍  Czekamy na wieści. Czym ją pokryleś ? mam nadzieję, że czymś czerwonym????????🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨🤨

@radekz200 jesteś przewrażliwiony na punkcie nrfow widzę 🤣 jak ja 😆 tylko ja negatywnie 😆 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj