danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

🤔 he? pierwszy raz slyszę, ze od firmy zależy budowa buhajów (ich córek)...może po prostu brałeś buhaje o wiekszym kalibrze z tej firmyyy...wysokosc w krzyzu i kaliber są bodajże najbardziej odziedziczalnymi cechami pokroju🤔  

A propos Nasienia. Mam mozliwosc wziecia z Intergenu Spark Red i Solito Red, ktoś tym krył? jakies wyniki zuzycia słomek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiem co masz na myśli. Mam chyba 7 jałówek po 3 buhajach i one wyglądają jakby były starsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, Paulina1985 napisał:

pierwszy raz slyszę, ze od firmy zależy budowa buhajów (ich córek)...może po prostu brałeś buhaje o wiekszym kalibrze

Dokładnie. Jak poanalizujecie różne katalogi to okaże się, że tylko ceną i pochodzeniem się różnią😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985 napisał:

🤔 he? pierwszy raz slyszę, ze od firmy zależy budowa buhajów (ich córek)...może po prostu brałeś buhaje o wiekszym kalibrze z tej firmyyy...wysokosc w krzyzu i kaliber są bodajże najbardziej odziedziczalnymi cechami pokroju🤔  

A propos Nasienia. Mam mozliwosc wziecia z Intergenu Spark Red i Solito Red, ktoś tym krył? jakies wyniki zuzycia słomek?

ja caly czas teraz z intergen wspolpracuje. jest o wiele lepiej ze skutecznoscia niz bylo z shiuz. z hf czerwony mam coloredo , star red

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nad tym Coloredo na powtorki też się zastanawiałam czy brać, ale wziełam jednak Lostau, bo ten skład mleka poprawia chociaż 🤷‍♀️

Star Red całkiem niegłupii buhaj, bardzo chciałam wziąć konwencjonalnie wycenionego jego ojca (Step Red), ale już mam pełno Sympatico w rodowodach 😓 reszta ich konwencjonalnie wycenionych pupy nie urywa 😓

 

8 godzin temu, przezuwaczka napisał:

 

A to ostatnie odkrycie🥰

https://crs.izoo.krakow.pl

o rany, co to za koszmarek????? 😑 

najbardziej do mnie przemawia Cgen, tylko przy karcie buhaja brakuje mi opisow na wykresie liniowym , np. jest zawieszenie wymienia, albo ustawienie strzykow i tylko odchylenia bez opisu ( powinno być opisane luźne - mocne, rozbieżne-zbieżne), niby wiadomo, ale ciezko się to czyta, wiec zawsze jednak lezę na izookrakow i tam sobie patrzę. Duzy plus Cgena to firmy, udostepniajace dane buhaje. Dobra, już się pożaliłam 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Użytkuje ktoś krowy rasy Brown Swiss lub mieszanki z tą rasą? Bo ostatnio bardzo dużo ludzi używa tego nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985 napisał:

Nad tym Coloredo na powtorki też się zastanawiałam czy brać, ale wziełam jednak Lostau, bo ten skład mleka poprawia chociaż 🤷‍♀️

Star Red całkiem niegłupii buhaj, bardzo chciałam wziąć konwencjonalnie wycenionego jego ojca (Step Red), ale już mam pełno Sympatico w rodowodach 😓 reszta ich konwencjonalnie wycenionych pupy nie urywa 😓

 

8 godzin temu, przezuwaczka napisał:

 

A to ostatnie odkrycie🥰

https://crs.izoo.krakow.pl

o rany, co to za koszmarek????? 😑 

najbardziej do mnie przemawia Cgen, tylko przy karcie buhaja brakuje mi opisow na wykresie liniowym , np. jest zawieszenie wymienia, albo ustawienie strzykow i tylko odchylenia bez opisu ( powinno być opisane luźne - mocne, rozbieżne-zbieżne), niby wiadomo, ale ciezko się to czyta, wiec zawsze jednak lezę na izookrakow i tam sobie patrzę. Duzy plus Cgena to firmy, udostepniajace dane buhaje. Dobra, już się pożaliłam 🤣

paulina ten coloredo ladnie wchodzi. polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no razem z Lostau mają po 3gwiazdki za plodność 😆😆😆😆 a to ewenement w katalogu 😆👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
4 godziny temu, Paulina1985 napisał:

rany, co to za koszmarek????? 😑 

Kochana chyba ilość danych cię przytłacza😂

Mnie się ta pajęczynka podoba.

 

Swoje sztuki mogę pooglądać i wszystko jest na jednej stronie. Fakt Cgen podaje, w jakich firmach nasienie dostępne.👍 

Screenshot_2020-09-12-11-19-30-718_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa Tobie chodzilo o sprawdzanie swoich genomowanych krow(jalowek)? 😆 Ja tylko na buhaje patrzylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
6 godzin temu, ThePerkins napisał:

Był ktoś w Szepietowie i poletka oglądał ?

Zupka z kukurydzy była dobra😁

3 godziny temu, xmen napisał:

Kolezanka Przezuwaczka byla

Trzeba było podejść i zagadać😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wiem, że nie do mnie😆

Mnie się drugi bardziej podoba, bo mniej czarno białych ma w rodowodzie. Ma lepszą kazeinę🥰 i potwierdzone wyniki na wielu córkach😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Optimus napisał:

IMG_20200914_102834.jpg

IMG_20200914_102844.jpg

Którego wybrać  pytanie do specjalistki 😀

A dlaczego nie PatRed ?

Jesli te dwa do wyboru to oczywiscie Rager. Swojego czasu chcialam go brać tylko te nogi lukowate mnie odstraszyły i plodność jego i córek. A tak poza tym to bier go 👍 bardzo ladne parametry mleka, dobre wymię, no i konwencjonalnie wyceniony co dla mnie zawsze.jest +70% do decyzji o wyborze. Rager od dawna plasuje się w czolowce konwencjonalnie wycenionych buhajow, reszta interesujących to czesto potomkowie Sympatico. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Pat Red już mam kryje nim obecnie zobaczymy czy zrobi się czerwono w lato w oborze 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaaa kumam 😁😁😁 @Optimus jakbyś miał ciezkie do zacielenia to mozesz wziac jeszcze Rory Reda, super skuteczność i malenstwa cielaki się po nim rodzą. Powodzenia 👍👍👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj