danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446
13 minut temu, leszek1000 napisał:

Lepiej wszystko wyrzucić i dobrać się do dobrej 

No tak zrobił. 

Żywieniowiec już liczy korektę, żeby szybciej ją skarmić. Moje manewry z sodą i mieszaniem przed mordą już dają efekty. Znowu robią pod siebie, a nie przez kanał😅

💩 kolor ma już ciemniejszy, ziarenka znikły i widać kręgi💪

No i mleko wzrosło 30 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybka reakcja 😁😁😁 i bedzie dobrze 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bedą się pocić nogi w kaloszach???🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja mi buraki urosną to mam około 4 tiry po 600-800zł przydzielone. Od znajomego miałem 2 tiry po 1tyś. 

A tak to chodzą po 2tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Wysłodki w rękawie to piękna sprawa zero odpadu kiedyś robiłem też prowizoryczny silos  z bel folia na dno i boki zawinięta na wierzch i też odpadu nie było deptane łychą od ladowarki i rogi nogami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

No, to ja dałem tylko dwa razy tyle z hakiem 😂 330 netto z dostawą balot x20, po tej cennej nauczce w tym roku kupuję siatkę na silos kiszonki z kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
danielhaker napisał:

A na górę trzeba mocno dawać piachu czy wystarczy jak na kukurydzę? Moja dotychczasowa też trochę się psuła głównie na górze. Wczoraj otworzyłem drugą i jak na razie jest ok

zajżyj do cen mleka bo tam ostatnio za dużo polityki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

U nas zawsze transport kosztuje sporo, bo jeduną cukrownię na Śląsku zamknęli lata temu, już nie chcę podjudzać, ale chyba jak weszliśmy do UE 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Wystarczy dać pod spod szersza folie, wywinąć na na wierzch i na to druga. Przysypac piachem i będzie jak z rękawa, nie ważne ile cukru.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Sam mysle za rok wziac z 8 zestawow wyslodek ale to wtedy byloby najlepiej juz rekaw. Mľoto wale na ziemie przykrywam folia po 24-48h, kryje samymi oponami i odpad zerowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

masakra, u mnie też zwykła pryzma i zero odpadu 

W zimie było dobrze. Qq i sianokiszonka obok jest super.

Mamy to wszystko na polu przez drogę. Budowa silosów się znowu niestety odkłada. Samochód ciężarowy ugrzązł w błocie i wyciągnął folię podkładową, bo się po niej ślizgał. O przewożeniu z innego miejsca po tym błocie nie ma mowy niestety😳

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Mi przywiezli 4 sklady , dwa na raz, pozniej dzien przerrwy i znowu wieczorem dwa, nastepnego dnia rano ugniotlem 7 t ciagnikiem i przykrylem foli, na to troche piachu, na piach banery i to lekko przycisniete. Bez podkladania czegokolwiek, na mała trawke i zero odpadu. Wybieram po 400 kg dziennie. Pierwszy raz zakiszalem mokre wyslodki. Kiedys ojciec to w chlewie skladowal bez przykrywania , jak jeszcze byla cukrownia w Łapach i sielismy buraki.

Plcilem po 3000 tys minus troche vatu z faktury. Ciagneli az z Krasnystawu ponad 300 km , cena taka bo na powrotach brali, bo do portu zboze ciagali.

A sm 24+.

Z kukurydza tak dobrze nie mam, jeden bok odrzucam i gora slabo docisnieta i wiatr hula....

IMG_20200429_163848.jpg

Edytowano przez Primula94
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Mam 3m stół paszowy i szukam jakiegoś używanego paszowozu ok 10m3. 2 Wysypy po przekątnej ( przód i tył) dadzą radę czy będą sypać pod nogi i koła, czy może przy tej szerokości tylko 2 tylne wysypy mają sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
przezuwaczka napisał:

Ale że o co chodzi w tym bełkocie o patriotyzmie i szkalowaniu dobrego imienia? Przecież mlekovita kupuje zza granicy śmietanę, kroi i pakuje niemieckie sery więc to zupełnie zrozumiałe ze jest na tej liście. Pewnie mlekpol i reszta też maja coś za uszami, nie wnikam. Ale bez przesady z tą dumą Podlasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kr9292 coś o paskach...pytales ostatnio, ale FB pewnie masz 😁🤣 i widzialeś

Screenshot_20200429-170116_Facebook.jpg

20200429_170320.jpg

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj