News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

przezuwaczka    446
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

@przezuwaczka ile w mlekovicie?

Ok 400 zł było zawsze za 25 kg i stosujemy 4 kg na 1 tonę treściwej.

No pada ale na głowę mi już😰

robert1226    230
2 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Ok 400 zł było zawsze za 25 kg i stosujemy 4 kg na 1 tonę treściwej.

No pada ale na głowę mi już😰

To zrób remont dachu he he .

A no też wyglądam za deszczem co chmury się pokazują to piętrze może z tej coś kopnie a tu nic .

Wiadomość z agroFakt.pl

Paulina1985    929

Ja tam bym brała. druga matka jak z wydajnością? Onyks PF 111, Artego mocno poprawia parametry mleka, pewnie z mlecznością gorzej. 

Jeśli w dobrej cenie i bez gratisów (wirusów) to trzymam kciuki za transakcję 😁 masz ich zdjęcia terazniejsze ?

wycielenia w lato? to ta druga sie pozno zacieliła ( wycielenie w 27-28mc, jesli dobrze liczę?). 

chuck00    111
5 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Jak tam Pany i Panienki pada u was ??

Jeszcze nie, ale na radarze coś się zbliża od zachodu. U mnie w sobotę padało 5mm. POS 

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

przezuwaczka    446
50 minut temu, MichalForterra1993 napisał:

Paulina wracajac do tych jalowek RW z OHZ Glogowek. mam juz karty. jak cos widac to ocen ;D

95143663_557562735166663_2197015242377003008_n.jpg

94722926_573714399931855_4500859348041334784_n.jpg

Jakie fajne zdjęcia mają. Też takie chcę zamiast rysunków😅

Chyba zacznę sama drukować😍

Primula94    191
10 godzin temu, slawek74 napisał:

u mnie przed przykryciem qq siatką kot w porzek przezpacerował się i właśnie widzę gdzie niebieskie plamy na wierzchu mimo odrzucania u kilku krów lekkie zmiany na wymionach

Kazdy tu pisze ze przy malych zmianach w pryzmach ( grzaniu, plesni) takie problemy, zapalenia , biegunki itp. A u mnie sasiad w tamtym roku wrzucal trawe z pryzmy to para szla az sie gotowało, nastepnie  kukurydze i jeszcze bardziej sie gotowalo i splesniale wyslodki. I tak z 6 msc i czasami na noc woZ zostawial umieszany... i oddaje do Piątnicy... 

Paulina1985    929
6 minut temu, przezuwaczka napisał:

Jakie fajne zdjęcia mają. Też takie chcę zamiast rysunków😅

Chyba zacznę sama drukować😍

To jeszcze z kart korzystasz? i nie masz zdjec w solu porobionych?????? 🤣🤣🤣🤣🤣 

przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Primula94 napisał:

tak z 6 msc i czasami na noc woZ zostawial umieszany

Nie wiesz czy mu się to opłaca, bo obrót w stadzie ma pewnie konkretny.

6 minut temu, Paulina1985 napisał:

jeszcze z kart korzystasz? i nie masz zdjec w solu porobionych

Lubię karty z przyzwyczajenia😶 A to zdjęcia do SOLa się dodaje, żeby w karcie były? 

Muszę sobie w końcu porobić fotki, ale do głowy mi nie przyszło, że to do czegoś potrzebne. Takie z boku robisz, czy mordę?

Edytowano przez przezuwaczka

Paulina1985    929
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Primula94 napisał:

Kazdy tu pisze ze przy malych zmianach w pryzmach ( grzaniu, plesni) takie problemy, zapalenia , biegunki itp. A u mnie sasiad w tamtym roku wrzucal trawe z pryzmy to para szla az sie gotowało, nastepnie  kukurydze i jeszcze bardziej sie gotowalo i splesniale wyslodki. I tak z 6 msc i czasami na noc woZ zostawial umieszany... i oddaje do Piątnicy... 

Noo i ...? 🤔 Ja mam kilka teorii na ten temat

1. Wszyscy tutaj sie mylą i tak naprawdę zepsute jedzenie nie ma wplywu na wydajnosc, choroby itd.

2. Twoj sasiad wcale nie miał zepsutej kiszonki tylko źle podgladałeś

3. Twoj sasiad mial zepsutą kiszonkę, ale jego krowy dają 5tys litrów i tak naprawdę nie mialo to wplywu na ilosc mleka i jego jakosc,bo wiele już w życiu przeszły

4. Twoj sasiad nie mowi Ci o swoich problemach

5. Twoj sąsiad miał problemy, wydał fortune na lekarza i sprzedał wiele krów, mial duzo krow odpadowych, ale tego nie przyuważyleś

6. Piątnica nie zwraca uwagi na jakosc mleka i do umowy o dostawę gratis daje wirowki do mleka

Hmmmm... szklana kula nie pomoże...

@przezuwaczka heeeeloooooołłłł 😝 

Screenshot_20200428-225108_Samsung Internet.jpg

Ja nie robię zdjęć...chociaż powinnam, bo kart już ho ho nie mam. Mozesz sobie zrobić Kolaż zdjecia w edytorze i taki wstawić jako zdjęcie :)

Edytowano przez Paulina1985
  • Haha 2

danielhaker    3185
12 minut temu, Paulina1985 napisał:

ale jego krowy dają 5tys litrów i tak naprawdę nie mialo to wplywu na ilosc mleka i jego jakosc,bo wiele już w życiu przeszły

xDxDxDxDxDxD

4, do tego albo 3, albo 5 :P

To z tych fotek z SOLa drukują zdjęcie w kartę?

kr9292    652

Zootechnik może robić zdjęcia zamiast rysunków ale to bardziej kłopotliwe nie pamiętam o co chodziło, wiec dlatego prawie każdy rysuje

danielhaker    3185

Tak tak, przypomniało mi się że ostatnio ze swoją zootechnik o tym rozmawiałem bo mnie zaciekawiły te zdjęcia i też mówiła że wolą rysować. Ale te fotki w SOLu fajna sprawa. Muszę swoim blondynkom wolnym czasem zrobić sesję 📸🐄

damianzetor9540    2073
7 godzin temu, Primula94 napisał:

Jak to się mówi, miej wyjebane będzie Ci dane 😂

slawek74    4213
danielhaker napisał:

Tak tak, przypomniało mi się że ostatnio ze swoją zootechnik o tym rozmawiałem bo mnie zaciekawiły te zdjęcia i też mówiła że wolą rysować. Ale te fotki w SOLu fajna sprawa. Muszę swoim blondynkom wolnym czasem zrobić sesję 📸🐄

zrób sesję ogonów i dawaj na af😜😉👍

slawek74    4213

poziomka mam usg dzisiaj i poruszę temat u mnie jak są torbiele lekarz wyciska i daje hormon

Primula94    191

@Paulina1985 co Ty bierzesz 😛😛

Sąsiada nie muszę podgladac, bo niestety mam go za plotem, ze wspolnym wjazdem i miesza naprzeciwko mojego domu, wiec zeby tego nie zauwazyc musialbym chodzic z glowa skierowaną w dół😉

Lekarza czesto nie widzialem, wiec chyba , aż tak zle nie było. A krowy ma dosc dobre.

2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jak to się mówi, miej wyjebane będzie Ci dane 😂

Na niego to mam, bo marny z charakteru typ, tylko sie dziwie jak niektorzy pisza tu że po malej pleśni takie problemy , jak tu takie cos szlo i nie było widac , zeby lekarz jakos czesto zagladal.

• Haha 1

Paulina1985    929
Dnia 27.04.2020 o 08:52, poziomka napisał:

Mam pytanie krowa miała ruję ale po badaniu USG przed kryciem okazało się że ma torbiela, wet go wycisnął ręką ale powiedział, że nie będziemy kryć i czekać do kolejnej rui.
Czy mogliśmy kryć jeżeli torbiel był wyciśnięty ? i np dać receptal czy coś ? czy wet miał rację żeby poczekać ? co o tym sądzicie 

Bo torbiel to był przerośnięty  pecherzyk z komorką jajową, ktory nie pękł. Mogł albo wycisnąc albo dać receptal "na pęknięcie". Z tego krycia i tak by już nic nie było, no może jeśli zainseminowałby w momencie jego "peknięcia" o ile to była komórka jajowa z tego cyklu...bo może ruja wystąpiła kilka lub lilkanascie dni od wczesniejszych objawow?

@Primula94 ja nic nie biorę😅 jeszcze 😅 tylko kawę 🦄 

A moze dawał jakis mykosorbant w duzych ilosciach 😁😁😁😁  

tumiwisizm    249

Zamiast narzekać na męża że daje zepsute trzeba było zareagować jak źle pryzme ubijał albo przykrywał 🤔

• Sad 1

GrzesiekAgro    157

Trzeba za mężem chodzić , folie mu pomóc odkrywać , żeby z traktora nie wysiadał . Korzyści będę w obie strony 😁

• Haha 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj