News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Paulina1985    717

@leszek1000Nie nadrobisz w zasuszeniu aż tyle ile spierniczyłeś na końcu laktacji (chociaz mozesz probować) - głównie o tresciwe w koncówce laktacji chodzi. 

Racjonalne żywienie i nie zatuczanie - tak w teorii...a praktyka...różnie z tym bywa...

leszek1000    771

A jak pasze zabezpieczasz. U mnie kuku idealnie przykryta ziemią ale te ptactwo i tak znajcie małe odkrycia i dziury porobi. 

1 minutę temu, Paulina1985 napisał:

@leszek1000Nie nadrobisz w zasuszeniu aż tyle ile spierniczyłeś na końcu laktacji (chociaz mozesz probować) - głównie o tresciwe w koncówce laktacji chodzi. 

Racjonalne żywienie i nie zatuczanie - tak w teorii...a praktyka...różnie z tym bywa...

Tylko się pytam, bo mam jedną taką. Czyli jak się wycieli to można po ubojnie dzwonić. Znaczy się to ta krowa w mojej galerii, ona z reguły była krępa. Będzie już 7 laktacja. Dlatego chce zakupić te sole gorzkie plus coś jeszcze. Po wycieleniu wapno dożylnie i bolus witaminowy. Termin ma na początek czerwca. 

Wiesz nie chodzi o błędy. Krowy potrafią obciąć mleko lub późno zajdzie. Wiesz jak to jest, ostatni raz pokryje nie zajdzie to sprzedam , a krowa zachodzi i może być problem bo długa laktacja. 

Paulina1985    717

nie kazda upasiona ma tez problem z wąttobą ;) pokazywałam chyba moja kruszynkę :) tylko Twoje hfy moja mieszaniec 🤔 musi energetycznie byc zbilansowana dawka na przygotowaniu zeby rezerw energetycznych z watroby nie musiała uwalniac, glikol przed i po wycieleniu. gdzies czytalam , ze krowe ze stluszczeniem traktowac jak z ketozą...

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    771

Błędy żywieniowe błędami. Jednak moim zdaniem granica czasu zacielenia jest chyba najważniejsza. A każda sztuka ma inną. Mam kilka które po roku zostały zacielone i po wycieleniu żadnych skutków ubocznych. 

leszek1000    771

Pisaliście coś o badaniu wątroby. Wet ma usg ale stwierdził że za gruba skóra. Jeszcze z krwi idzie pewnie do labolatorium trzeba zawieść. 

slawek74    3875

Leszek tylko siatka ziemią lub piachem możesz uszkodzić folię bo kamyki ją pokują u mnie przeszedł kot w poprzek pryzmy i właśnie dowiedziałem się w którym miejscu😬

leszek1000    771

Wiesz jestem przezorny. I Chciałbym zminimalizować ryzyko które może się pojawić już wcześniej a nie po wycieleniu jak wątroba będzie jedzona. 

Miałem ostatnio siatkę na sianokiszonkę i z jednej strony góra była do wyrzucenia. Chyba za mało opon wrzuciłem jak myślisz. A z resztą jak w trawie jakieś badyle się znają to też potrafią przebić folie. U mnie szła folia i podkładowa, na to siatka. A thomas też na kuku miał siatkę i narzekał. 

Pomyśle w maju o zbadaniu wątroby i popytam się fachowców(doradców żywieniowych) 😄 czy nie mają specjalnych preparatów. 

Paulina1985    717
5 minut temu, leszek1000 napisał:

Pisaliście coś o badaniu wątroby. Wet ma usg ale stwierdził że za gruba skóra. Jeszcze z krwi idzie pewnie do labolatorium trzeba zawieść. 

tego się nie robi zwyklym usg do badania rektalnego, ale specjalną głowicą. U mnie znajoma jest akurat specem od tego i obrazy watroby były bardzo widoczne. 

• Like 1

leszek1000    771
Napisano (edytowany)

A tak prywatnie Paulina ile procentowo macie krów których nie idzie wyleczyć w całym roku. Chodzi głównie o sytuacie po wycieleniu a nie w trakcie laktacji. A nie macie, to nie było pytania 😄

ok , to jedynie zbadanie z krwi. Chyba że ktoś zna takiego wet z kujawsko pomorskiego. 

Edytowano przez leszek1000

Paulina1985    717
Napisano (edytowany)

Po porodzie? ze wzgledu na wątrobę? może jedną w tamtym roku. Akurat z tym nie ma ewidentnego problemu, ale jest wiele innych. Poza tym nie kazda sprzedawana krowa jest dokladnie diagnozowana, więc byc może problemow z watrobą było więcej.  

Nigdy nie probowałam kreować się na kogos kto nie ma problemów w stadzie :) kazdy ma swojego trupa w szafie 🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985
  • Like 1

leszek1000    771
Napisano (edytowany)

Tak to już jest w hodowli. Jednak możemy próbować minimalizować straty. Ale jak z jednym gadałem że wszystko super nie ma żadnych problemów to się trochę zdziwiłem. Jak się zapytałem co stosuję, to odwraca kota ogonem . 

Dobra, późno się zrobiło a ja zaczynam biadolić. Chyba czas spać 🙈

Paulina1985    717

Trzeba minimalizować straty. Większosc da się żywieniem, a o dobrą sianokiszonkę i jej wystarczająca ilosc bedzie coraz trudniej, więc i problemy będą. 

Jak ktos mowi, ze nie ma problemów to albo kłamie, albo jeszcze nie zdaje sobie z nich sprawy 🤣

• Like 1

leszek1000    771
Napisano (edytowany)

No właśnie. Skoszony jęczmień z trawą która była bardzo przygłuszona. Zbierana w czerwcu, włóknista. Teraz skarmiana i wydajność poszła do góry 😃

slawek74    3875

Po 60 sekundach krowa już wytworzy oxytocynę i chce się doić po 90 zaczyna się stresować że mleko nie jest ,,odbierane'' dojone to skąplikowane by tak na szybko wytłumaczyć a ja nie wykładowca😃 ten czas pomiedzy 60 a 90 sekundą to jak trafienie w próg przez skoczka narciarskiego😉

poziomka    20

Mam pytanie krowa miała ruję ale po badaniu USG przed kryciem okazało się że ma torbiela, wet go wycisnął ręką ale powiedział, że nie będziemy kryć i czekać do kolejnej rui.
Czy mogliśmy kryć jeżeli torbiel był wyciśnięty ? i np dać receptal czy coś ? czy wet miał rację żeby poczekać ? co o tym sądzicie ?

Paulina1985    717
54 minuty temu, Adamqq3 napisał:

Warte to mleko coś?

20200427_114119.jpg

z agronetzwerka są lepsze mleka. Już bym Ci proponowała SPECJALA.

Adamqq3    45
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

@Adamqq3 te mleko sprzedaje mleczarnia? W jakiej ono cenie 

Jutro będę miał fakturę to napisze co ile kosztuje 😀  Paulina nic innego nie mieli 😐

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj