danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12189

Po 60 sekundach krowa już wytworzy oxytocynę i chce się doić po 90 zaczyna się stresować że mleko nie jest ,,odbierane'' dojone to skąplikowane by tak na szybko wytłumaczyć a ja nie wykładowca😃 ten czas pomiedzy 60 a 90 sekundą to jak trafienie w próg przez skoczka narciarskiego😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie krowa miała ruję ale po badaniu USG przed kryciem okazało się że ma torbiela, wet go wycisnął ręką ale powiedział, że nie będziemy kryć i czekać do kolejnej rui.
Czy mogliśmy kryć jeżeli torbiel był wyciśnięty ? i np dać receptal czy coś ? czy wet miał rację żeby poczekać ? co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, Adamqq3 napisał:

Warte to mleko coś?

20200427_114119.jpg

z agronetzwerka są lepsze mleka. Już bym Ci proponowała SPECJALA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

@Adamqq3 te mleko sprzedaje mleczarnia? W jakiej ono cenie 

Jutro będę miał fakturę to napisze co ile kosztuje 😀  Paulina nic innego nie mieli 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mam słuchajcie zagadkę. Czy krowa mogła dostać gorączki 40,5 °C od zakwaszenia? Bo zakwasić się przez gorączkę może, jak zje tylko z wierzchu premię. Najlepsze jest to, że nie wiem z czego ta gorączka może być, bo już zniknęła i mleko z 50l na 32l spadło. Teraz już apetyt wraca. Do tego 2 inne sztuki też przegnało i mam 100l mniej na odbiór😅 Czy to wirusówka kolejna do licha?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jako amator hodowca wątpię żeby od kwasicy. Gorączka to stan zapalny jakiś, infekcja w którą organizm walczy, chyba że to przypadek 1 na 10000. Pora na wirusówki była z miesiąc temu chociaż ta pogoda jest i tak dziwna to kto wie. Sama gorączka przeszła czy coś podawałaś? Za 3 dni się okaże co im było. Kaszel, biegunka jakieś jeszcze objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tylko biegunka w sumie u 3 sztuk. Zrobiłam TOK, somatyka spoko, bo akurat ocena była i tłuszcz był tylko niski, bo słabo zjadła i zakwaszona. Płuca czyste, macica raczej ok, ale nie gwarantuję, bo sama po wydzielinie oceniałam. Dostała przeciwgorączkowy, wapno i bezkarencyjny antybiotyk, jakby coś się miało wykluć. Temperatura więcej nie wzrosła. Jest 2 tyg po porodzie, więc łatwo o wszystko. No ale dzisiaj dwie kolejne się po**ały. Narazie rozłożę premię na 3 rozdania i będę obserwować😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

To raczej wirusówka. Nie pokaszlują sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie kaszlą. Oddech mają normalny. Wszystkie temperaturę poniżej 39. Wirusówki miałam dwie już w tym roku, ale spadku mleka takiego nie było😓

Maluchy na zewnątrz to i na nich nic zobaczę, bo tak zaraz pierwsze łapały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może jakieś kolki. U mnie zdarza się ,że krowa przestaje jeść przez kilka godzin. Kolejnego dnia wraca do normy, ale w sumie nie ma temperatury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
przezuwaczka napisał:

Nie kaszlą. Oddech mają normalny. Wszystkie temperaturę poniżej 39. Wirusówki miałam dwie już w tym roku, ale spadku mleka takiego nie było😓

Maluchy na zewnątrz to i na nich nic zobaczę, bo tak zaraz pierwsze łapały.

Ja w tym roku miałem spadek na 40 sztukach dojnych 800 l na odbiór

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Mam słuchajcie zagadkę. Czy krowa mogła dostać gorączki 40,5 °C od zakwaszenia? Bo zakwasić się przez gorączkę może, jak zje tylko z wierzchu premię. Najlepsze jest to, że nie wiem z czego ta gorączka może być, bo już zniknęła i mleko z 50l na 32l spadło. Teraz już apetyt wraca. Do tego 2 inne sztuki też przegnało i mam 100l mniej na odbiór😅 Czy to wirusówka kolejna do licha?

Hmmmm 🤔🤔  zajrzę w moją szklaną kulę...🔮🔮🔮kwasica albo coś  zepsutego moim zdaniem 🔮🔮🔮   Jeśli taka krowa jak Ty masz, czyli wysokowydajna w 2.tyg laktacji, to byle pierdoła może spowodować mocną reakcję organizmu. Takie moje zdanie. Albo BVD...🔮 

Poza tym myslę też, ze to moze być koronadepresja 🤣 ja już mam 🤣 

Daj znać czy się unormowało 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Przy BVD nie skacze gorączka do 40 stopni raczej. Nie tylko Ty wylewasz mleko, ja teraz wylewam od 3 sztuk, w tym dwie są w tym miesiącu wycielone a ta trzecia to pierwiastka z lutego ( a mieszadło w zbiorniku po pierwszym doju ledwo co miesza ... ) , której zapalenia nie mogę wyleczyć, dziwne jest to , że nie ma "chrup" w tym mleku, ale na diagram jeszcze poczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Objawy BVD i IBR sa czasem tak nieswoiste, że lekarze zdziwieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Niby racja, u mnie się np wszystkie krowy na raz pozacielały , a objawem to była byle jaka dolegliwość i za kilka dni sztywniak pomimo leczenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

coś  zepsutego moim zdaniem

Wysłodka się psuje. Mój czarodziej mąż ukrył to przede mną, żebym mu nie przyszła pół pryzmy na gnój wywalić. Musiał niezłego syfa im dać do wozu i te najświeższe zareagowały. Normalnie dzisiaj będzie sam spał

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

Tak tak a potem mu tak dasz że bedzie pól albo i cała wieś słyszała 😜😁

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, przezuwaczka napisał:

Wysłodka się psuje. Mój czarodziej mąż ukrył to przede mną, żebym mu nie przyszła pół pryzmy na gnój wywalić. Musiał niezłego syfa im dać do wozu i te najświeższe zareagowały. Normalnie dzisiaj będzie sam spał

jooł joooł  moja szklana kula działa  !!!!!!!!  Czcijcie mnie 🤣🤣

🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

P.S. Tez bym się wkurzyła 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Tak tak a potem mu tak dasz że bedzie pól albo i cała wieś słyszała 😜😁

No a jak! 😝 Wiadomo, że po kłótni najlepiej smakuje❤

Dzięki @Paulina1985 zmotywowałaś mnie najbardziej oczywistą rzecz sprawdzić. Do tej pory tylko złotego mojego pytałam i wierzyłam na słowo. Faceci niestety wolą żyć czasem w błogiej nieświadomości, żeby się na przyszłość nie martwić🙈 Wyszło przy okazji, że Elitox się skończył i na jutro zamówiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj