News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

tumiwisizm    232

Chleb dobry, prawie jak otręby tylko tańszy. I zdrowiej dla zwacza, jak sobie pogryzie taki suchy bochenek. Nie trzeba na bufory wydawać

Paulina1985    381
28 minut temu, leszek1000 napisał:

nudy i co tu teraz robić 

weź rekawiczki i jedź do biedronki, do 24.00 otwarta 🤣🤣🤣 a niektore Lidle podobno maja byc 24h/dobę

Wiadomość z agroFakt.pl

tumiwisizm    232

Apropo rękawiczek, nie psują wam się ręce od tych do dojenia? Ja ostatnio mam strasznie popękane i zaczerwienione, w wampirach doje bo nie szło wytrzymać. W zimę było lepiej

Paulina1985    381
6 minut temu, gregor1284 napisał:

Na głowie sklepu jest zapewnić rękawiczki klientom!

a Ty już

Ja już sama nie wiem z tymi rekawiczkami, więc kupilam takie wielorazowe jak do mycia lazienki (kiedyś takie tylko lepsze mialam do dojenia) i psikam sobie je po powrocie ze sklepu i przed wyjsciem 🤷‍♀️

slawek74    2824
tumiwisizm napisał:

Apropo rękawiczek, nie psują wam się ręce od tych do dojenia? Ja ostatnio mam strasznie popękane i zaczerwienione, w wampirach doje bo nie szło wytrzymać. W zimę było lepiej

ostatnio pogoda wysusza skórę posmaruj maścią do pielęgnacji strzyków tym smalcem 😀 tak robię

Ja mam nitryle

gregor1284    41

moja od tych żółtych tak jak Ty Paulina masz dostała wysypki, ale jak wcześniej doiła i myła sprzęt bez to miała zniszczone ręce gorzej niż jakiś budowlaniec

lusjan    31
Napisano (edytowany)

Ja używam do dojenia nitrylowych, takich jak medyczne, nic mi się po nich nie dzieje poza tym, że ostatnio mało żyłka mi nie pękła, jak zobaczyłem je po 300 zł za paczkę, która trzy miesiące temu kosztowały dychę... 

Edytowano przez lusjan
Literówka

leszek1000    486

Wszystko co trzeba było to kupili. A ja sobie z własnego mleka mullermisia zrobiłem. Mleko podgrzewał dodaje łyżeczkę kakało w proszku i miodu. 

Mam plan żeby jeszcze to szchłodzić i będzie prawdziwy mullermix🤣. Kurdę ja w sklepie to chyba z miesiąc nie było. Zawsze mama albo żona brata wszystko kupi.A z resztą wszystko w necie można kupić.  

kr9292    578
9 minut temu, slawek74 napisał:

ostatnio pogoda wysusza skórę posmaruj maścią do pielęgnacji strzyków tym smalcem 😀 tak robię

Ja mam nitryle

Najlepiej permamasem 😅 ja doje w czarnych dla mechaników, super mocne. 

Paulina1985    381
7 minut temu, gregor1284 napisał:

moja od tych żółtych tak jak Ty Paulina masz dostała wysypki, ale jak wcześniej doiła i myła sprzęt bez to miała zniszczone ręce gorzej niż jakiś budowlaniec

a skad wiesz jakie mam??? 🤔 

wyscielone bawełną, cos jak te...

Screenshot_20200402-211221_Samsung Internet.jpg

leszek1000    486

Może był pojechał,ale mam uraz z dzieciństwa i samochodem nie cierpię  jeździć. 

I jak tu kobietę w rękę pocałować. 

😂

gregor1284    41

w zapasie jeszcze 4 opakowania ma to głowa spokojna. Te czarne podobno ponad 100 teraz?

Mateusz6340    32

"Przestańta" tyle pisać bo od godz 15 nie zagladałem tu a tutaj 4 strony do czytania🙈😂

• Haha 1

leszek1000    486

Ale co robić. Tak jakiś żywieniowiec z firmy przyjechał i mogłem się rozgadać. 

Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

uzywacie rękawków na przedramiona do dojenia???

A masz link jak to wygląda 

przezuwaczka    359

Ja sobie takie kiedyś zrobiłam, ale zabawy z myciem było i teraz tych długich rękawiczek wyściełanych używam.

przezuwaczka    359

Jak miałam chęć na takie rękawki, to ich nigdzie nie mogłam dostać. Muszę popytać teraz po tym wszystkim. 

drHouse    5

Do racic to zakladam kombinezon bo pacjentki przeważnie w stresie i trochę rzadziej robią z większym zasięgiem 'rażenia' ;0

• Haha 1

Paulina1985    381

tzn?? aaaa, ze nie takie? ja teraz jakies różowe kupiłam, ale bardzo milutkie w srodku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj