danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

tumiwisizm    441

Federacja to gówno ale zootechnicy chyba nie? Mój nie jest jakimś debilem bez szkoły, często sam zaniesie mleko jak nie wyrabiam (doje bankami) i wiem że ma kredyt na mieszkanie. Jak będzie kiepsko to zarząd ojebie mu pensje więc czemu mam nie doic? Tym bardziej że mi też są potrzebne te wyniki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic na siłę. Jak ktos wcześniej powiedział cała ocena nie jest obowiązkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo jakos i tak stan depresyjny po co się jeszcze wkurzac i kłocić 😜 tracić energię na przekonywanie nieprzekonanych i takie tam...

zapytałam Radka ile razy go lekarz w miesiacu odwiedza to nie odpowiedział 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ moze to też drazliwy temat? 🤔 @radekz200????🤔🤔🤔 😁

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@massey235 przestań biadolić, startuj w wyborach do federacji i zmieniaj na lepsze. Najłatwiej jest mleć ozorem na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
22 godziny temu, Primula94 napisał:

Nie prowadzam , wszystkie w tym samym budynku ;)  

No właśnie o to chodzi , że czasu coraz mniej i ciężej.

Tak jak napisałem najlepiej już zacząć stawianie, bo to trwa około 6msc , a ja mam tyle jałówek do wycielenia do końca roku i gdzie ja je wepcham ?, a teraz sprzedawaać to bezzsens. W okolicy wszyscy budują pod klucz, bo nie masz tyle na głowie , latania.

Bezsens przepłacasz 30% tylko nic się nie dotykasz. Jak budowałem swoją sam kupowałem materiał i miałem pewność że nie przepłaciłem a majster bierze wszystko tam gdzie ma z tego profity a różnice w cenie i tak rolnik pokryje. Budowa pod klucz to wygodny kaprys a później narzekanie ile milionów kosztuje postawienie obory

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śruta sojowa 2040, śruta rzepakowa 1120, obie non gmo. W Bb 30 zł taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
massey235 napisał:

wiesz ilu zbieraczy mleka ma wyksztalcenie zootechniczne ?trzeba zaczac od tego ze to nie sa zadni zootechnicy a zbieranina ludzi którzy często z krowami maja pierwszy raz do czynienia ,jeszcze jak przyjezdzali to jeden był prosto z piekarni drugi informatyk tacy zootechnicy oni sa tylko od robienia pieniędzy dla federacji ,a to ze Hadzlik mydli oczy i opowiada totalne bzdury o tym ze bez ich usług spadnie jakość mleka pokazuje tylko jak sa chciwi ,w czasach gdzie  wszystko zamkiete oni na sile się pchaja jakby to było niezbędne do przezycia, https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/hadzlik-jakosc-mleka-zadecyduje-o-przetrwaniu-na-rynku,93536.html    poczytaj koment pod spodem może zrozumiecie ,koniec dyskusji ,dla mnie traktują rolnikow jak debili i tyle ,ja zakonczylem wspolprace ,pozdrawiam

jak zakończyłeś to już skończ bo nudzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
2 godziny temu, slawek74 napisał:

Najlepiej pokrasić otrębami i 3.5😜

Jakimi otrębami? Siano koszone w lipcu będzie dobre? Jak bym dodał jeszcze stary chleb ziemniaki? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Chleb dobry, prawie jak otręby tylko tańszy. I zdrowiej dla zwacza, jak sobie pogryzie taki suchy bochenek. Nie trzeba na bufory wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, leszek1000 napisał:

nudy i co tu teraz robić 

weź rekawiczki i jedź do biedronki, do 24.00 otwarta 🤣🤣🤣 a niektore Lidle podobno maja byc 24h/dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Apropo rękawiczek, nie psują wam się ręce od tych do dojenia? Ja ostatnio mam strasznie popękane i zaczerwienione, w wampirach doje bo nie szło wytrzymać. W zimę było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, gregor1284 napisał:

Na głowie sklepu jest zapewnić rękawiczki klientom!

a Ty już

Ja już sama nie wiem z tymi rekawiczkami, więc kupilam takie wielorazowe jak do mycia lazienki (kiedyś takie tylko lepsze mialam do dojenia) i psikam sobie je po powrocie ze sklepu i przed wyjsciem 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
tumiwisizm napisał:

Apropo rękawiczek, nie psują wam się ręce od tych do dojenia? Ja ostatnio mam strasznie popękane i zaczerwienione, w wampirach doje bo nie szło wytrzymać. W zimę było lepiej

ostatnio pogoda wysusza skórę posmaruj maścią do pielęgnacji strzyków tym smalcem 😀 tak robię


Ja mam nitryle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113

moja od tych żółtych tak jak Ty Paulina masz dostała wysypki, ale jak wcześniej doiła i myła sprzęt bez to miała zniszczone ręce gorzej niż jakiś budowlaniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ja używam do dojenia nitrylowych, takich jak medyczne, nic mi się po nich nie dzieje poza tym, że ostatnio mało żyłka mi nie pękła, jak zobaczyłem je po 300 zł za paczkę, która trzy miesiące temu kosztowały dychę... 

Edytowano przez lusjan
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wszystko co trzeba było to kupili. A ja sobie z własnego mleka mullermisia zrobiłem. Mleko podgrzewał dodaje łyżeczkę kakało w proszku i miodu. 

Mam plan żeby jeszcze to szchłodzić i będzie prawdziwy mullermix🤣. Kurdę ja w sklepie to chyba z miesiąc nie było. Zawsze mama albo żona brata wszystko kupi.A z resztą wszystko w necie można kupić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
9 minut temu, slawek74 napisał:

ostatnio pogoda wysusza skórę posmaruj maścią do pielęgnacji strzyków tym smalcem 😀 tak robię

 

Ja mam nitryle

 

Najlepiej permamasem 😅 ja doje w czarnych dla mechaników, super mocne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, gregor1284 napisał:

moja od tych żółtych tak jak Ty Paulina masz dostała wysypki, ale jak wcześniej doiła i myła sprzęt bez to miała zniszczone ręce gorzej niż jakiś budowlaniec

a skad wiesz jakie mam??? 🤔 

wyscielone bawełną, cos jak te...

Screenshot_20200402-211221_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może był pojechał,ale mam uraz z dzieciństwa i samochodem nie cierpię  jeździć. 

I jak tu kobietę w rękę pocałować. 

😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj