danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

troszku tam zimno by mieli 🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
Paulina1985 napisał:

9 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

@Paulina1985chyba ma na poddaszu cielaki 🤔😂

a co??? ZAZDRASZCZASZ ?? 😜😜😜😜   🤤🤤🤤 

Ja się tego nie wstydzę🤣 teraz jeszcze chlopaki robią kojce grupowe w drugiej częsci poddasza, bo juz nie mam na stacji miejsca 😩 

 

20180913_175339.jpg

To akurat stare zdjęcie, bo jeszcze bez czaderskich przezroczystych wiaderek 🥰 

@damianzetor9540  a tak na marginesie, co wybrałeś???? zólty czy niebieski ?

Damian lubi niebieski ale i żółtym nie pogardzi😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Dwaplusjeden napisał:

@Paulina1985 jak one się tam znajdują i Jake są zdejmowane jak podrosną?🤔😂😂

winda kolego, winda :)

25 minut temu, slawek74 napisał:

Damian lubi niebieski ale i żółtym nie pogardzi😁

a skad wiesz? 🤣

 

36 minut temu, danielhaker napisał:

😂😂😂😂

nie moglam się powstrzymać 🤣🤣🤣😪😪😪😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

a co??? ZAZDRASZCZASZ ?? 😜😜😜😜   🤤🤤🤤 

Ja się tego nie wstydzę🤣 teraz jeszcze chlopaki robią kojce grupowe w drugiej częsci poddasza, bo juz nie mam na stacji miejsca 😩 

 

20180913_175339.jpg

To akurat stare zdjęcie, bo jeszcze bez czaderskich przezroczystych wiaderek 🥰 

A to dziecko co tam robi?😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤣🤣🤣🤣 o matko 🤣🤣 

wygrałeś dzisiaj 🤣🤣🤣🤣 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Primula94 napisał:

Po pierwsze kazda obora, to inna cena, bo mozna postawic obore o takich samych wymiarach i ilosci legowisk i  jedna będzie kosztowac 5 mln druga 3, trzecia 2, a czwarta 1 mln. Zalezy to od syatemu utrzymania, wyposażenia , z jakich materiałów i kto budowal. Moja tyle nie eyjdzie co napisałeś.

Po drugie piszesz ze bys podziękował, jak w cenach mleka.pisales.ze masz ponad. 2 mln kredtytu, a mi by sporo do tego brakowalo. A doisz podobna ilospc sztuk jak ja. A obora jest u mnie zaprojektowanap tak , ze moglbym miec tam wszystkie dojne, to daje wieksze dochody.

Wiec , troche dziwie sie Tw wypowiedzi.

ja bym budował na twoim miejscu widać że jesteś przygotowany na budowę, jak masz kupować jałówki wysokocielne lepiej kupić do zacielanie mniejsze ryzyko będzie, jak wysoką ratę kredytu ci wyliczyli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Primula94 napisał:

10 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Ja patrząc na problemy  jaki mają ludzie biorący kredyt  na budowę obory to chyba podziękuje. My też braliśmy kredyt na obore ale kupiliśmy ja od komornika wraz z 12 ha ziemi bo jakby co to ziemię się sprzeda. A taka obora na 130 szt przy tym kursie euro to musisz policzyć lekką ręką 25 tyś na stanowisko do daje 3,2 miliona.

Po pierwsze kazda obora, to inna cena, bo mozna postawic obore o takich samych wymiarach i ilosci legowisk i  jedna będzie kosztowac 5 mln druga 3, trzecia 2, a czwarta 1 mln. Zalezy to od syatemu utrzymania, wyposażenia , z jakich materiałów i kto budowal. Moja tyle nie eyjdzie co napisałeś.

Po drugie piszesz ze bys podziękował, jak w cenach mleka.pisales.ze masz ponad. 2 mln kredtytu, a mi by sporo do tego brakowalo. A doisz podobna ilospc sztuk jak ja. A obora jest u mnie zaprojektowanap tak , ze moglbym miec tam wszystkie dojne, to daje wieksze dochody.

Wiec , troche dziwie sie Tw wypowiedzi.

jaka hale udojowa masz zamiar brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Akurat na zdjeciu pierwiastka 5 dni po wycieleniu. Niestety idzie na rseź bo tak jak wczesniej pisalem nie puszcza z 3 strzykow mleka... Probowalem przebijac, wet tez byl i niestety lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

a co??? ZAZDRASZCZASZ ?? 😜😜😜😜   🤤🤤🤤 

Ja się tego nie wstydzę🤣 teraz jeszcze chlopaki robią kojce grupowe w drugiej częsci poddasza, bo juz nie mam na stacji miejsca 😩 

 

20180913_175339.jpg

To akurat stare zdjęcie, bo jeszcze bez czaderskich przezroczystych wiaderek 🥰 

@damianzetor9540  a tak na marginesie, co wybrałeś???? zólty czy niebieski ?

Zdecydowanie zazdraszczam 🤩

Wziąłem żółty na próbę, zobaczymy co warty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

gregor1284 napisał:

że ona się nie przewróciła na tym gresie :D 

Wychodzac poslizgnela sie. Ogolnie musze stwierdzic ze krowy po nasieniu z Intergenu sa niesamowicie spokojne. Ale dowiedzialem sie ze patrza bardzo na temperamętnosc buhaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

To potwierdza moje wątpliwości co do sensu rozpoczynania budowy teraz:

Mlekovita: Wstrzymuje udzielanie kredytów i pożyczek inwestycyjnych. Nie ogranicza zaś sprzedaży hurtowej paliw i materiałów gospodarczych. Wszystko spowodowane korona wirusem i problematyka z transportem(wzrost cen spowodowany zastojami na granicach) sytuacja bardzo dynamiczna .....

Zdrowy rozsądek poprostu😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

dokladnie. Jeszcze ludzie sa debilami bo ida swieta to zaczna sie spotkania rodzinne itp. bedzie jazda ;) podejrzewam ze w kwietniu w PL umrze z koronawirusa kolo 20tysiecy ludzi. Moze nieoficjalnue bedzie mniej tak jak teraz. PIS to sa takie barany ze nic nie robi z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie fundamenty wylane. Mama dostała kredyt suszowy. Jak zostanie wykorzystany to zobaczymy co dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Co sądzicie o tym buforze?

IMG_20200402_123854.jpg

Ponoć algi skutecznie zapobiegają kwasicy? Jakie dawkowanie?

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj