News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

karakan

Wybacz, ale widać, że nie znasz się na temacie😂😂😂

Ogólnie pokrój ma w dzisiejszych czasach marginalne znaczenie. Ten buhaj jest w porządku, bo jego wycena trzyma się ładnie środka. Poza tym ma PF 141 na córkach potwierdzony. Jak dla mnie w tej cenie super. Ja takie na powtórki zawsze biorę😉

Mam po takim powtórkowym buhaju AltaBaxterze najlepsze sztuki i nie tylko o mleczności mówię.

Screenshot_2020-03-29-10-06-13.png

Screenshot_2020-03-29-10-06-59.png

@Paulina1985 właśnie to samo zrobiłam😆

Paulina1985    717

@przezuwaczka spoznilaś się 🤣🤣🤣    😘😘😘😘😘😘😘 byłam pierwszejsza 😂  (w komentowaniu). 

Kazdy ma jakies tam swoje spojrzenie na te wyceny, dobrze czasem oprocz wlasnego zdania otworzyć sie na zdanie innych. Co 10 głow to nie jedna 😅

• Haha 1

przezuwaczka    446

Zasada jest taka, by poszukiwanych cech mocno nie poprawiać, bo mniejsza szansa, że je cielę oddziedziczy. Strzyki gość 😄wydłuża, ale lekko tylnie rozszerza.

Wiadomość z agroFakt.pl

tumiwisizm    249
Napisano (edytowany)

Nie oburzyłem się, z resztą napisałem że jest w dobrej i słusznej cenie. Z tym pf to moja wtopa ale dalej uważam że to jest karakan i ja bym takiego buhaja nie kupił. Może jestem naiwny ale nie wierzę w taką ogromną siłę mleczności i w ogóle cały podindeks produkcyjny. Moim zdaniem jest to buhaj jakich wiele w przedziale ok 120pf. 

1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Wybacz, ale widać, że nie znasz się na temacie😂😂😂

Ogólnie pokrój ma w dzisiejszych czasach marginalne znaczenie.

Nie jestem ekspertem i zapomniałem że dzisiaj kupuje się wyceny, indeksy i marzenia :D

Edytowano przez tumiwisizm

Paulina1985    717

W mojej ocenie zyskuje, bo jest wyceniany na corkach 😁  dajcie mi lepiej jakiegos dobrego RW 😁😁😁

przezuwaczka    446

Widzisz PF to nie wszystko. Ważniejszy jest dobór do indywidualnych potrzeb, który go nie obniża. Był u mnie gość, który chciał kandydatki na matki buhajów obejrzeć. Rozśmieszył mnie trochę, bo mam kilka dużo lepiej wyglądających sztuk po 115-120 PF. Te 145-148 PF mają krzywe plecy i się na wystawę(wg wstępnej wyceny) kompletnie nie nadają😝

Z resztą wystawy nie będzie, więc nie ma o czym wspominać.

Paulina1985    717

Prawda jest taka, że  - niewielu doradców ( przedstawicieli, handlarzy nasieniem )  potrafi w ogóle podejśc do klienta...czasem mam wrazenie, że juz zanim wejdą do obory to już wiedzą co chcą sprzedać i rzucają "PFami, TPIjami " i innymi cyferkami, zalewają słowotokiem...😳  Mi też na takie cos włącza się slowotok, probuję przeforsować swoje racje i z takiej wspolpracy niewiele wychodzi. Wiec wiekszosc buhajow, ktore ja wybieram to są wybrane tylko przeze mnie a nie kogos kto interesuje się naszym stadem i jakimiś potrzebami 🤷‍♀️  Czekam na przedstawiciela, ktory zapyta o historię stada, ktory bedzie chciał chodzić chociaż pół godziny po oborze zeby ocenić krowy, co trzeba poprawić, może przejrzy tabulogramy? bo tam też i dla handlarzy nasieniem sa przydatne rzeczy (chociazby wiadomosci czy nie wartoby użyć buhaja podnoszacego zawartośc białka w mleku). Dlaczego nie słyszałam od żadnego jakie cechy są najbardziej odziedziczalne, a na jakie nawet nie zwracać uwagi? to i sto innych rzeczy do poprawienia w firmach handlujacych nasieniem i ludzi nazywających siebie DORADCaMi

Na razie gospodarze i hodowcy chyba są traktowani przedmiotowo, napchać im cos do głowy, powiedzieć, ze ten ma czolowe miejsce w rankingu, sprzedać i nara...🤔

• Like 1

przezuwaczka    446

Jest tak, jak mówisz. U mnie mąż ma konkretne wymagania i zazwyczaj wybiera sobie kilka sztuk, robi z Tomkiem dobór w DOKO i wtedy zamawia. Wiadomo te na powtórki nie są już takie dopasowane. Dla konkretnych sztuk sama wybieram cechy do poprawy, bo program nie widzi, tego co człowiek nie zarejestrował. Mam zasadę, aby pewnych cech nie brać słabszych, co nie jest łatwe w takim natłoku informacji.

Paulina1985    717

A co ma zrobić firma - nie mała, ktora co chwila zmienia przedstawiciela na region. Przedstawiciel taki zielony, że żal mi się zrobiło i opowiadałam o cechach, odziedziczalności, wykresach liniowych, stronie izoo kraków....serio??? tak firma przygotowuje pracownika w teren??? śmiechu warte...a może płaczu. 

slawek74    3875

takich co wiedzą co chcą to jest 1 na 100 reszta to co im przedstawiciel poleci🙂😉 więc nie ma co się dziwić niestety rolnicy mają zbyt dużo na głowie by się na wszystkim znać

Paulina1985    717

🤣🤣🤣 hahaha Sławku !!! nie zawiodłeś  !!! chciałam Cię nawet oznaczyć 🤣🤣🤣   

I właśnie po to potrzebni są tacy ludzie w tych firmach, zeby profesjonalnie to zrobić i z poświęceniem, niech wie co robi, zajrzy do obory tam gdzie trzeba, bo pewnie zobaczy więcej niz rolnik co temu dobrac za buhaja. A nie "opchnę i jadę dalej". Zamiast siedziec na d..pie i pić trzecią kawkę albo herbatkę, klepac rolnika po pleckach, to niech robi swoją robotę.

Bo jak wiadomo @slawek74 ROLNIK ma tyle rzeczy na glowie, jest ksiegowym, dojarzem, żywieniowcem, (chciałby)lekarzem, oborowym, handlowcem, magazynierem, obrabia i planuje prace w polu, zootechnikiem itd itd  

A tak na marginesie Sławku to nikt Ci tam nie pomaga??? 🤔🤔🤔

slawek74    3875

Pomaga mi pies pogonic kota 😜😀 jestem na stanowisku 😁 pomagają mi żona i syn ale najwięcej jest na mojej glowie i barkach a i doradców,,używam'' 😀

• Like 1

lukasz20    37

Cytując mojego inseminatora o pytanie jak podchodzą do tego w okolicy rolnicy "po pytaniu czym kryć - najtańszym i na mleko" 🤣

• Haha 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

radekz200    1540
5 minut temu, slawek74 napisał:

Radek pochwal się jak dobierasz buchaje?

Który umie skakać 😂😂🐂

• Haha 1

Paulina1985    717

nooo..nikt jeszcze wielu rolnikom nie powiedział, ze najwazniejsze jest zywienie, a to "mleko" to ma odziedziczalnośc...no właśnie...jaką? 🤣 

Zresztą mi to tam obojetne czym kto kryje 😁 jak zadowoleni to co 😁😁😁   

slawek74    3875

Paulina patrz wyżej😁 jak ja robię to temat rzeka dobrze że są na forum osoby takie jak Ty mobilizujace do dzialania lub takie co odwalają lipe i wiem jak nie robić czasem glupie komentarze mobilizują do działania mam syna 20lat który też mnie mobilizuje i duuużo pomaga

• Like 1

poziomka    20

Mam pytanie na ile tygodni zasuszyć krowę która ma za sobą najpierw pierwszą długą laktację z wydajnoscia ponad 10tys za 305dni i teraz druga laktacje w ktorej jest ponad 11 tys za 305 dni? a doi się ponad rok i musi się jeszcze podoić z 5,6 miesięcy ?

Paulina1985    717
3 minuty temu, slawek74 napisał:

Paulina patrz wyżej😁 jak ja robię to temat rzeka

Ty to w ogóle bajkopisarz 😝😝😝😝😝

slawek74    3875

Wręcz pozorom nie lubię pisać wole rozmawiać 😀

RusiL    65

@poziomka moim zdaniem około 2 miesiące przed planowanym porodem, chyba że sama zarwie mleko. Ale co ja tam wiem...

Optimus    19

Coś dla Pauliny 😀ten u mnie idzie na jałówki teraz

1585485411188132808357467239628.jpg

• Like 1

slawek74    3875
poziomka napisał:

Mam pytanie na ile tygodni zasuszyć krowę która ma za sobą najpierw pierwszą długą laktację z wydajnoscia ponad 10tys za 305dni i teraz druga laktacje w ktorej jest ponad 11 tys za 305 dni? a doi się ponad rok i musi się jeszcze podoić z 5,6 miesięcy ?

wszystko zależny od kondycji grunt by nie zatuczyć Paulina?

• Thanks 1

mfek3050    130

U mnie przy doborze byków najważniejsze parametry to: zdrowotność (nogi i racice, długowieczność), somaty, wymię, wydajność, płodność i łatwość porodów (szczególnie dla jałówek) ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj